bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Artur Olech odwołany z funkcji prezesa Ubezpieczeń Pocztowych

Artur Olech odwołany z funkcji prezesa Ubezpieczeń Pocztowych

Dodano: 2016-07-19

W dniu 18 lipca 2016 r. na posiedzeniu Rad Nadzorczych Pocztowego TUW i Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie podjęto decyzję o odwołaniu Artura Olecha ze stanowiska prezesa zarządu ubezpieczeniowych spółek Poczty Polskiej, z którymi związany był przez ostatnie dwa lata – informuje Puls Biznesu.

Artur Olech był szefem projektu stworzenia Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. od 1 września 2014 r. Później pełnił funkcje Prezesa Zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. oraz Prezesa Zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.

Artur Olech od końca 1998 roku, przez ponad 15 lat związany był z Grupą Generali. Początkowo odpowiedzialny był za przygotowanie business planu oraz wsparcie prawne prac nad uzyskaniem licencji dla towarzystw ubezpieczeń Generali. W 2003 r. został Członkiem Zarządu Generali PTE. Na przestrzeni lat zasiadał w Zarządach spółek: Generali T.U.S.A, Generali Życie T.U.S.A oraz Generali Finance Sp. z o.o. W listopadzie 2008 r. został mianowany na stanowisko Wiceprezesa Zarządu Generali Życie T.U. S.A. Od listopada 2010 r. do lutego 2014. pełnił funkcję Prezesa Zarządu Spółek Grupy Generali w Polsce.

Obecnie jest Przewodniczącym Rady Programowej „Insurance Forum”. Zasiada również w Radzie Nadzorczej Ciech S.A.

Artykuły powiązane

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...

Komentarz do Rekomendacji U 2023 – pełny dokument

Już teraz możesz pobrać pełny dokument naszego komentarza do Rekomendacji U 2023. Pobierz go TUT...

Roczne sprawozdanie EIOPA na temat sankcji wynikających z Dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń w 2022 r.

W dniu 17 stycznia 2024 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował czw...