bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Andrzej Jarczyk i Adam Łoziak powołani na kolejną kadencję

Andrzej Jarczyk i Adam Łoziak powołani na kolejną kadencję

Dodano: 2016-04-19

Rada Nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała o przedłużeniu o kolejne trzy lata kadencji Andrzeja Jarczyka, prezesa, i Adama Łoziaka, wiceprezesa.

Andrzej Jarczyk stanowisko prezesa zarządu spółek UNIQA objął w styczniu 2011 r. Poprzednio, od listopada 2007 r. był prezesem zarządu spółek Grupy Generali w Polsce, a w latach 1996 – 2007 związany był z Grupą PZU. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Studiował również „Zarządzanie przedsiębiorstwem” na Uniwersytecie w Bochum. W UNIQA odpowiada m.in. za sprzedaż, marketing, zasoby ludzkie i audyt.

Adam Łoziak ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ze spółkami UNIQA związany jest od 2003 r. W tym czasie pełnił różne funkcje, a od 2010 r. jest wiceprezesem zarządu spółek UNIQA ds. współpracy z mieszkalnictwem, sprzedaży ubezpieczeń grupowych i zarządzania ryzykiem.

Z końcem marca Rada Nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała również o powołaniu Jarosława Matusiewicza na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego na technikę ubezpieczeniową. Jest on związany z UNIQA od 10 lat.

Decyzja Rady Nadzorczej jest potwierdzeniem kierunku wynikającego ze strategii Grupy: UNIQA 2.0, której elementem jest stabilne zarządzanie. W 2015 r. spółki UNIQA w Polsce wypracowały rekordowy wynik finansowy. Mimo trudnego otoczenia rynkowego zwiększyły zysk brutto do prawie 70 mln zł (wg międzynarodowych standardów rachunkowości). Był on o 60 proc. wyższy niż przed rokiem.

 

Aktualny skład zarządu spółek UNIQA w Polsce:

– Andrzej Jarczyk – prezes zarządu,

– Małgorzata Michalak-Bartkowiak – wiceprezes zarządu,

– Adam Łoziak – wiceprezes zarządu,

– Jarosław Matusiewicz – wiceprezes zarządu.

Artykuły powiązane

Odszkodowanie za skażenie plonów przez sąsiada

Sąd Okręgowy w wyroku z dnia 15 maja 2023 r. (sygn. akt XXV C 384/22) orzekł, że nawet jeśli nie całe plony, a t...

Zmiany w zakresie postępowania wyjaśniającego przed Urzędem Komisji Nadzoru Finansowego

W dniu 29 września 2023 r. wejdzie w życie ustawa z dnia 16 sierpnia 2023 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zap...

Nowe Rekomendacje KNF dla zakładów ubezpieczeń dotyczące oceny odpowiedniości ubezpieczenia na życie z elementem inwestycyjnym

W dniu 15 września 2023 r. Komisja Nadzoru Finansowego przyjęła jednogłośnie Rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń dotyc...