bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Andrzej Jarczyk i Adam Łoziak powołani na kolejną kadencję

Andrzej Jarczyk i Adam Łoziak powołani na kolejną kadencję

Dodano: 2016-04-19

Rada Nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała o przedłużeniu o kolejne trzy lata kadencji Andrzeja Jarczyka, prezesa, i Adama Łoziaka, wiceprezesa.

Andrzej Jarczyk stanowisko prezesa zarządu spółek UNIQA objął w styczniu 2011 r. Poprzednio, od listopada 2007 r. był prezesem zarządu spółek Grupy Generali w Polsce, a w latach 1996 – 2007 związany był z Grupą PZU. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Studiował również „Zarządzanie przedsiębiorstwem” na Uniwersytecie w Bochum. W UNIQA odpowiada m.in. za sprzedaż, marketing, zasoby ludzkie i audyt.

Adam Łoziak ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ze spółkami UNIQA związany jest od 2003 r. W tym czasie pełnił różne funkcje, a od 2010 r. jest wiceprezesem zarządu spółek UNIQA ds. współpracy z mieszkalnictwem, sprzedaży ubezpieczeń grupowych i zarządzania ryzykiem.

Z końcem marca Rada Nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała również o powołaniu Jarosława Matusiewicza na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego na technikę ubezpieczeniową. Jest on związany z UNIQA od 10 lat.

Decyzja Rady Nadzorczej jest potwierdzeniem kierunku wynikającego ze strategii Grupy: UNIQA 2.0, której elementem jest stabilne zarządzanie. W 2015 r. spółki UNIQA w Polsce wypracowały rekordowy wynik finansowy. Mimo trudnego otoczenia rynkowego zwiększyły zysk brutto do prawie 70 mln zł (wg międzynarodowych standardów rachunkowości). Był on o 60 proc. wyższy niż przed rokiem.

 

Aktualny skład zarządu spółek UNIQA w Polsce:

– Andrzej Jarczyk – prezes zarządu,

– Małgorzata Michalak-Bartkowiak – wiceprezes zarządu,

– Adam Łoziak – wiceprezes zarządu,

– Jarosław Matusiewicz – wiceprezes zarządu.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...