bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
Allianz ostrzega – rosnąca liczba komercyjnych dronów niesie wiele korzyści i ryzyk

Allianz ostrzega – rosnąca liczba komercyjnych dronów niesie wiele korzyści i ryzyk

Dodano: 2016-10-14

Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS) w specjalnym raporcie „Rosnąca liczba dronów: zarządzanie ryzykami związanymi z bezzałogowymi systemami latającymi” zauważa szerokie i coraz bardziej powszechne używanie dronów, m.in. w armii, do kontroli granic, inspekcji upraw, wykonywania zdjęć albo w celach rozrywkowych. 

Zdaniem twórców raportu, bezzałogowe systemy latające w Stanach mają potencjał, by stać się rynkiem wartym miliardy dolarów. Jednak, jak dostrzegają, większa liczba dronów na niebie może oznaczać także większą liczbę ryzyk – od kolizji i wypadków po cyberataki i akty terroryzmu. Jak podkreślono w raporcie w celu uniknięcia różnych ryzyk kluczowa jest edukacja i szkolenie ich operatorów.

Jako największą korzyść z używania dronów specjaliści wskazują możliwość wykonywania niebezpiecznych zadań za człowieka. Thomas Kriesmann, starszy underwriter Lotnictwa Ogólnego, AGCS wyjaśnia, że wskutek coraz powszechniejszego używania dronów chociażby przy inspekcjach budowlanych znacznie obniży się liczba wypadków przy pracy, takich jak upadek z dachu.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...