bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Allianz Global Assistance ubezpiecza smartfony i tablety w AliExpress

Allianz Global Assistance ubezpiecza smartfony i tablety w AliExpress

Dodano: 2017-07-31

AliExpress – największy chiński sklep online – przygotował dla swoich klientów nową ofertę – darmowego rocznego ubezpieczenia sprzętu elektronicznego. Polisę dostarcza Allianz Global Assistance.

Na stronie internetowej sklepu pojawiła się informacja: „Jeśli twój telefon lub tablet, który kupiłeś na AliExpress, przestał działać z winy wady produkcyjnej, Allianz Global Assistance pomoże ci w szybkiej naprawie lub wymianie. Usługa działa w Hiszpanii, Francji, Polsce, Niemczech, Belgii, Włoszech i Holandii”.

W razie wystąpienia szkody na smartfonie lub tablecie, klient powinien zgłosić usterkę do ubezpieczyciela, wypełniając formularz na polskojęzycznej stronie internetowej. Jest to pierwsza tego typu usługa od AliExpress realizowana w Polsce.

Ubezpieczenie nie znosi 14-dniowego okresu odstąpienia od umowy oraz 24–miesięcznej gwarancji producenta.

Jak wskazują eksperci, darmowe ubezpieczenie sprzętu elektronicznego oferowane przez AliExpress ma na celu zwiększenie zaufania klientów do zakupów robionych w chińskim sklepie. Dodatkowa usługa ma upewnić klientów, że unikną oni problemów z wymianą lub naprawą zakupionego sprzętu.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące realizacji roszczeń klientów AliExpress. Sklep nie podał informacji, czy naprawy będą dokonywane w krajowych serwisach, czy uszkodzony sprzęt z powrotem trafi do Chin.

Artykuły powiązane

W 2023 r. ubezpieczono obroty handlowe o wartości aż 911 mld zł

Polska Izba Ubezpieczeń w dniu 8 kwietnia 2024 r. opublikowała informację zgodnie, z którą w 2023 roku ubezpieczyciele o...

Bezpiecznie zaplanuj majówkę 2024!

Korzystając z jednodniowego urlopu, możesz cieszyć się pięciodniowym wolnym od środy. Tylko czwartek, 2 maja, to dzień r...

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...