bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Alicja Żyła nowym wiceprezesem ING Banku Śląskiego

Alicja Żyła nowym wiceprezesem ING Banku Śląskiego

Dodano: 2021-09-01
Publikator: informacja prasowa

31 sierpnia 2021 roku odbyła się zmiana w składzie Zarządu ING Banku Śląskiego. Rada nadzorcza powołała Alicję Żyłę na stanowisko Wiceprezes Zarządu, która od 1 września bieżącego roku będzie odpowiedzialna za obszar COO.

− Alicja swoją karierę w ING rozpoczęła 25 lat temu.  Ma za sobą wieloletnie doświadczenie w wielu obszarach. Uczestniczyła w licznych inicjatywach i projektach globalnych w Grupie ING i wniosła ogromny wkład w budowanie systemu zarządzania operacyjnego ING. Od 2018 roku jako Wiceprezes a następnie Prezes naszej spółki leasingowej, przeprowadziła zmiany w modelu operacyjnym oraz zainicjowała szereg zmian procesowych i technologicznych przyczyniając się do znaczącego przyspieszenia cyfryzacji procesów leasingowych. Życzę Alicji wielu sukcesów w nowej roli. Jestem przekonany, że na nowym stanowisku zaprocentują zarówno jej znajomość obszaru, różnorodne doświadczenie, jak i uważność na drugiego człowieka – powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Alicja Żyła rozpoczęła swoją karierę w ING Banku Śląskim w 1996 roku w dziale HR. W 2008 roku została powołana na stanowisko Dyrektor Banku w Pionie Operacji, na którym zajmowała się rozwojem centra obsługi operacyjnej wszystkich linii biznesowych. W 2018 roku objęła stanowisko Wiceprezes Zarządu ING Lease (Polska) nadzorującej Produkty i Procesy, IT, Operacje oraz Finanse. Przez ostatnie poł roku pełniła rolę Prezesa Zarządu tej spółki. Co więcej, w maju bieżącego roku Alicja Żyła została Wiceprzewodniczącą Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu.

Począwszy od lipca 2020 roku, Alicja wspierała Zarząd ING Banku Śląskiego w obszarze KYC. Przyczyniła się do realizacji obligatoryjnych przeglądów CDD/KYC oraz wdrażania systemów globalnych. W latach 2009-2020 pełniła funkcję członkini Rady Nadzorczej Krajowej Izby Rozliczeniowej, a od 2019 r. funkcję członkini Rady Nadzorczej NN TFI Investment Partners, z którego zrezygnowała w związku z powołaniem do Zarządu ING Banku Śląskiego.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...