bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
AIG wycofuje się z Wielkiej Brytanii

AIG wycofuje się z Wielkiej Brytanii

Dodano: 2016-11-23

Amerykański ubezpieczyciel zamierza opuścić UK z powodu Brexitu. Na razie zakład ubezpieczeń daje sobie rok na podjęcie decyzji, gdzie przenosi swoją główną europejską siedzibę.

Decyzja o opuszczeniu rynku brytyjskiego przez AIG stanowi pokłosie czerwcowego referendum Brytyjczyków, w którym opowiedzieli się za wyjściem z Unii Europejskiej. W związku z tym, wiele firm, także z sektora finansowego, chce przenieść swoje biznesy z Wielkiej Brytanii. Do tego grona dołączył także AIG.

Szacuje się, że w ten sposób pracę może stracić 2.500 osób, zatrudnionych w głównej siedzibie ubezpieczyciela w Londynie. Na razie władze spółki nie podjęły ostatecznej decyzji o nowej lokalizacji. Dały sobie czas 1 roku na wybór nowego miejsca.

Wyjście z Londynu to kolejna ważne decyzja, jaką podjęła amerykańska spółka w ostatnim czasie. Miesiąc temu kanadyjska spółka holdingowa Fairfax Financial Holdings Limited poinformowała, że podpisała umowę z AIG, na mocy której nabędzie operacje ubezpieczeniowe AIG z Argentyny, Chile, Kolumbii, Wenezueli i Turcji, a także przejmie główne aktywa oraz lokalne oddziały AIG w Bułgarii, Czechach, Węgrzech, Rumunii, Słowacji oraz Polsce. Transakcja ma kosztować ok. 240 mln dolarów.

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...