bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Agencja S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingową PZU

Agencja S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingową PZU

Dodano: 2017-10-30

Agencja ratingowa S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingową PZU z negatywnej do stabilnej. Jednocześnie rating siły finansowej PZU pozostał na poziomie A-. Jest to jedna z najwyższych możliwych ocen dla polskiej spółki.

Podwyższenie perspektywy ratingowej PZU to potwierdzenie naszej międzynarodowej wiarygodności oraz wyraz zaufania do zarządu i przyjętej strategii rozwoju, zwłaszcza wobec sektora bankowego – powiedział Pawel Surówka, prezes PZU.

Analitycy agencji podkreślili, że siła finansowa Grupy PZU ustabilizowała się po tym, jak PZU podjęło w ostatnich miesiącach przygotowania do większej obecności w sektorze bankowym.

Stabilizacja Grupy i przejrzystość inwestycji w sektor bankowy wspiera obecną wiarygodność kredytową Grupy PZU w średnim terminie”, czytamy w komunikacie S&P.

Agencja podała, że stabilna perspektywa ratingowa stanowi potwierdzenie, że realizacja strategii wzmacnia siłę finansową i pozycję rynkową PZU. Ponadto, w opinii analityków działania podjęte w ostatnich miesiącach potwierdzają, że zarząd jest dobrze przygotowany do realizacji ogłoszonej strategii.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...