bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
5. edycja konkursu Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”

5. edycja konkursu Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”

Dodano: 2017-04-27

Ruszyła piąta edycja konkursu Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”. Celem tegorocznego konkursu jest wsparcie najmłodszych dzieci (do 13 r.ż.) w ich rozwoju, pomocy w edukacji oraz wzmacnianiu ich pasji i talentów. Dzięki grantom przyznanym przez Fundację Aviva powstaną kolejne miejsca przyjazne aktywnościom i kreatywnemu rozwojowi dzieci dostosowanym do ich potrzeb. Pula grantów w tegorocznym konkursie wynosi 300 tys. zł, a najlepsze pomysły mogą liczyć nawet na 50 tys. zł dofinansowania.

Zgłoszenia przyjmowane są do 21 maja br. na www.todlamniewazne.pl. Kolejnym etapem będzie głosowanie internautów, które potrwa do 11 czerwca. Jak wyjaśnia Monika Kulińska, prezes Fundacji Aviva, można zgłaszać takie pomysły jak m.in.: doposażenie świetlic, zakup sprzętu edukacyjnego, pomocy naukowych, sprzętu pomagającego rozwijać dziecięce hobby, stworzenie aplikacji mobilnych pomagających w zdobywaniu wiedzy. – Wszystko to, co pomoże dzieciom w ich rozwoju i zdobywaniu wiedzy. Dla Fundacji Aviva to ważne, aby jak najwięcej dzieci miało równe szanse w rozwijaniu swoich umiejętności – prezes Fundacji Aviva.

– Przez kilka ostatnich lat dzięki działaniom „To dla mnie ważne” powstało wiele projektów wspierających rozwój dzieci. Jednak to nadal kropla w morzu potrzeb. W dalszym ciągu brakuje finansowania na innowacyjne i odważne działania wspierające kreatywność oraz pasje najmłodszych. Zwłaszcza w najmniejszych miejscowościach, oddalonych od dużych ośrodków. Dlatego w tym roku gorąco zachęcamy do zgłaszania przede wszystkim takich lokalnych pomysłów. A my zrobimy co w naszej mocy, by szybko ujrzały światło dzienne – dodaje jurorka konkursu, aktorka Małgorzata Kożuchowska.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...