bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
200 mln zł wypłacił PZU za szkody z tytułu sierpniowych nawałnic

200 mln zł wypłacił PZU za szkody z tytułu sierpniowych nawałnic

Dodano: 2017-10-13

PZU wypłacił 200 mln zł poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach na Pomorzu. Jest to zgodne z pierwszymi szacunkami zakładu ubezpieczeń.

Pomimo tej wysokiej kwoty Roman Pałac, Prezes PZU Życie, jest zdania, że w ciągu ostatnich 10 lat, katastrofy naturalne nie spowodowały aż tak drastycznych skutków. – Zdarzenia o charakterze katastroficznym, jeśli występowały, miały miejsce na bardzo małym obszarze – wyjaśnia Prezes PZU Życie.

Jego zdaniem, bardziej niebezpieczne jest to, że zmienia się charakter zjawisk naturalnych, np. w ostatnim czasie w Polsce występują trąby powietrzne, które do tej pory nie były spotykane w naszym klimacie.

Podkreślił, że składki w najbliższym czasie, pomimo wysokich wypłat świadczeń, nie wzrosną. Wskazał, że średni koszt ubezpieczenia domu to 400 zł, a mieszkania wynosi połowę mniej. – Jeśli spojrzymy na to w ten sposób, że często za tę sumę ubezpieczamy majątek całego życia, nie jest to wysoki koszt – przyznaje prezes PZU Życie.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...