bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
20-lecie konkursu „Artystyczna Podróż Hestii”

20-lecie konkursu „Artystyczna Podróż Hestii”

Dodano: 2022-10-07
Publikator: informacja prasowa

Kilka dnia temu w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie rozpoczął się wernisaż podsumowujący 20-lecie konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

„Bujność. Atlas nieskończonych możliwości” stanowią dzieła, które w wyjątkowy sposób zapisały się w historii jednego z najważniejszych konkursów młodej sztuki w Polsce. Wystawę będzie można oglądać do 8 stycznia 2023 r.

Konkurs Artystyczna Podróż Hestii to ponad trzy tysiące zgłoszonych artystów i artystek. Setki zostało wyróżnionych w finałach, kilkudziesięciu nagrodzonych wyjechało w miesięczną podróż rezydencyjną do innego kraju, gdzie poznawali i poznawały kuratorów, artystów, instytucje. Dodatkowo konfrontowali swoje wyobrażenia ze stanem faktycznym funkcjonowania rynku sztuki na świecie. Co ważne, otrzymywali również pierwsze duże zlecenia komercyjne od klienta biznesowego.

Prace z kolekcji Fundacji Artystyczna Podróż Hestii opowiadają historię młodej polskiej sztuki w ostatnich dwóch dekadach. Obok wybranych prac z kolekcji można zobaczyć także prace nowe, poszerzające kontekst, rozwijające horyzont artystycznych praktyk i świadczące o rozwoju wyobraźni.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...