bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
20-lecie konkursu „Artystyczna Podróż Hestii”

20-lecie konkursu „Artystyczna Podróż Hestii”

Dodano: 2022-10-07
Publikator: informacja prasowa

Kilka dnia temu w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie rozpoczął się wernisaż podsumowujący 20-lecie konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

„Bujność. Atlas nieskończonych możliwości” stanowią dzieła, które w wyjątkowy sposób zapisały się w historii jednego z najważniejszych konkursów młodej sztuki w Polsce. Wystawę będzie można oglądać do 8 stycznia 2023 r.

Konkurs Artystyczna Podróż Hestii to ponad trzy tysiące zgłoszonych artystów i artystek. Setki zostało wyróżnionych w finałach, kilkudziesięciu nagrodzonych wyjechało w miesięczną podróż rezydencyjną do innego kraju, gdzie poznawali i poznawały kuratorów, artystów, instytucje. Dodatkowo konfrontowali swoje wyobrażenia ze stanem faktycznym funkcjonowania rynku sztuki na świecie. Co ważne, otrzymywali również pierwsze duże zlecenia komercyjne od klienta biznesowego.

Prace z kolekcji Fundacji Artystyczna Podróż Hestii opowiadają historię młodej polskiej sztuki w ostatnich dwóch dekadach. Obok wybranych prac z kolekcji można zobaczyć także prace nowe, poszerzające kontekst, rozwijające horyzont artystycznych praktyk i świadczące o rozwoju wyobraźni.

Artykuły powiązane

Samo naruszenie RODO nie uprawnia do żądania odszkodowania, musi istnieć nawet nieistotna szkoda

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 4 maja 2023 r. (sygn. akt C 300/21) orzekł, że aby móc doma...

#2 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 1

Dokąd zmierza rynek bancassurance? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej i kolejnych publikacjach oraz w se...

Po kilku miesiącach wracamy z naszym nowym portalem

Po wielu miesiącach prac nad nową odsłoną portalu BeInsured (niestety informatycy nas pokonali i z kilku tygodni zrob...

    Zadaj Pytanie