bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Zrównoważone finansowanie Santander Bank Polska

Zrównoważone finansowanie Santander Bank Polska

Dodano: 2022-01-14
Publikator: informacja prasowa

Santander Bank Polska wraz z firmą doradczą SAPERE i Giełdą Papierów Wartościowych zainicjował powstanie raportu „Zrównoważone finansowanie – fakty i mity”.

Unijne regulacje dotyczące zrównoważonego finansowania są owiane wieloma mitami. Opracowanie banku ma na celu ich rozwianie oraz uporządkowanie wiedzy dotyczącej regulacji związanych z ESG (Environmental, Social and Governance).

Aktywności oparte o wskaźniki ESG to część strategii biznesowej banku Santander od roku 2020. W ich ramach wprowadzona została karta płatnicza z biodegradowalnego plastiku czy oferta EKO Kredytu. W minionym roku Santander ogłosił globalną strategię Net Zero, zakładającą, że do 2050 roku cała Grupa będzie zeroemisyjna. W związku z tym, Santander, do 2030 roku zamierza m.in. przestać finansować spółki energetyczne, w których przychód wynikający z produkcji węgla energetycznego stanowi więcej niż 10 procent.

Raport „Zrównoważone finansowanie – fakty i mity” dostępny jest na stronie: https://sapere.site/publikacje/zrownowazone-finansowanie-fakty-i-mity/

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...