bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Współpraca z Izbą Gospodarczą „Wodociągi Polskie”

Współpraca z Izbą Gospodarczą „Wodociągi Polskie”

Dodano: 2022-08-26
Publikator: informacja prasowa

Na rynku pojawiła się nowa możliwość ubezpieczenia dla przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. W ramach TUW PZUW powstał zrzeszający je związek wzajemności członkowskiej. Jego reprezentantem jest Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”.

Ubezpieczeni w TUW PZUW są jednocześnie członkami związku. Tworzą związki wzajemności członkowskiej – grupy o podobnym profilu działalności i związanym z tym ryzykiem. Intencją powołania związku wzajemności członkowskiej dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej jest poszerzanie możliwości współpracy, które daje swoim członkom Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” i czerpanie z tego dodatkowych korzyści.

Branża wodociągowo-kanalizacyjna działając wspólnie jako duża struktura, zyskuje szersze możliwości budowania atrakcyjnych programów ubezpieczeniowych niż pojedyncze, zwłaszcza małe przedsiębiorstwa z branży. Jednocześnie rozłożenie ryzyka ubezpieczeniowego na dużą liczbę podmiotów pozwala ograniczać koszty ubezpieczenia.

Minimalizowanie ryzyka jest jednym z priorytetów TUW PZUW. Ubezpieczyciel oferuje bezpłatne wsparcie ekspertów w dziedzinie inżynieryjnej oceny ryzyka przed zawarciem i w trakcie obowiązywania umowy ubezpieczenia. Specjaliści pomagają ocenić zagrożenia i związane z tym potrzeby ubezpieczonych.

Artykuły powiązane

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...

Pracodawca musi prowadzić teczki nawet jeśli nie wykonuje kontroli trzeźwości

Państwowa Inspekcja Pracy oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdzają, że nawet jeśli pracodawca nie wy...