bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Współpraca z Izbą Gospodarczą „Wodociągi Polskie”

Współpraca z Izbą Gospodarczą „Wodociągi Polskie”

Dodano: 2022-08-26
Publikator: informacja prasowa

Na rynku pojawiła się nowa możliwość ubezpieczenia dla przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. W ramach TUW PZUW powstał zrzeszający je związek wzajemności członkowskiej. Jego reprezentantem jest Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie”.

Ubezpieczeni w TUW PZUW są jednocześnie członkami związku. Tworzą związki wzajemności członkowskiej – grupy o podobnym profilu działalności i związanym z tym ryzykiem. Intencją powołania związku wzajemności członkowskiej dla branży wodociągowo-kanalizacyjnej jest poszerzanie możliwości współpracy, które daje swoim członkom Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” i czerpanie z tego dodatkowych korzyści.

Branża wodociągowo-kanalizacyjna działając wspólnie jako duża struktura, zyskuje szersze możliwości budowania atrakcyjnych programów ubezpieczeniowych niż pojedyncze, zwłaszcza małe przedsiębiorstwa z branży. Jednocześnie rozłożenie ryzyka ubezpieczeniowego na dużą liczbę podmiotów pozwala ograniczać koszty ubezpieczenia.

Minimalizowanie ryzyka jest jednym z priorytetów TUW PZUW. Ubezpieczyciel oferuje bezpłatne wsparcie ekspertów w dziedzinie inżynieryjnej oceny ryzyka przed zawarciem i w trakcie obowiązywania umowy ubezpieczenia. Specjaliści pomagają ocenić zagrożenia i związane z tym potrzeby ubezpieczonych.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...