bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Współpraca badawczo-rozwojowa PZU i Politechniki Warszawskiej

Współpraca badawczo-rozwojowa PZU i Politechniki Warszawskiej

Dodano: 2016-06-29

Grupa PZU i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie o współpracy badawczo-rozwojowej. Nad realizacją projektu będą czuwać eksperci z PZU LAB, odpowiedzialni za tworzenie innowacyjnych rozwiązań w budowaniu przewagi konkurencyjnej na polskim rynku ubezpieczeń – poinformowało PZU.

Naukowcy i eksperci zrzeszeni w PZU LAB pracują nad bezpiecznym zarządzaniem ryzykiem w polskich firmach. Współpraca z Politechniką Warszawską jest ważnym elementem realizacji wizji nowoczesnej organizacji opartej na innowacjach.

– W perspektywie kilku lat PZU ma ambicję stać się jedną z najbardziej nowoczesnych firm ubezpieczeniowych w regionie – mówi Dariusz Gołębiewski, dyrektor ds. inżynierii ryzyka i rozwoju współpracy z przemysłem w PZU.

Cel ten będzie możliwy do realizacji dzięki m. in. wartościom dodanym wynikającym z projektów zrealizowanych z liderami polskiej nauki i przemysłu. Wspólna praca nad tworzeniem i wdrażaniem rozwiązań dostosowanych do biznesowych potrzeb PZU przyniesie wymierne korzyści zaangażowanym partnerom. Współpraca z Politechniką Warszawską rozpocznie się analizą zagrożeń cybernetycznych.

Dzięki bliskiej współpracy z przemysłem PZU zna potrzeby przedsiębiorców, a współpracując z uczelniami poznaje innowacyjne rozwiązania, które wymagają komercjalizacji i promocji. Natomiast eksperci PZU LAB wnoszą swoją wiedzę i promują rozwiązania na rynku. Wszystko to pozwalają lepiej zarządzać i mierzyć ryzyko, co przekłada się na przewagę konkurencyjną i szybkość podejmowanych decyzji ubezpieczeniowych.

Dużą innowacją jest sam model biznesu PZU LAB, który przyciąga klientów przez ofertę usług w zarządzaniu ryzykiem klientów.

PZU LAB to projekt stworzony na rzecz profesjonalnego doradztwa w zakresie zarządzania ryzykiem. Zespół kierowany przez Dariusza Gołębiewskiego to doświadczeni inżynierowie ryzyka, których nadzór nad przedsiębiorstwem pozwala na jego bezpieczne funkcjonowanie.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...