bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
Współpraca badawczo-rozwojowa PZU i Politechniki Warszawskiej

Współpraca badawczo-rozwojowa PZU i Politechniki Warszawskiej

Dodano: 2016-06-29

Grupa PZU i Politechnika Warszawska podpisały porozumienie o współpracy badawczo-rozwojowej. Nad realizacją projektu będą czuwać eksperci z PZU LAB, odpowiedzialni za tworzenie innowacyjnych rozwiązań w budowaniu przewagi konkurencyjnej na polskim rynku ubezpieczeń – poinformowało PZU.

Naukowcy i eksperci zrzeszeni w PZU LAB pracują nad bezpiecznym zarządzaniem ryzykiem w polskich firmach. Współpraca z Politechniką Warszawską jest ważnym elementem realizacji wizji nowoczesnej organizacji opartej na innowacjach.

– W perspektywie kilku lat PZU ma ambicję stać się jedną z najbardziej nowoczesnych firm ubezpieczeniowych w regionie – mówi Dariusz Gołębiewski, dyrektor ds. inżynierii ryzyka i rozwoju współpracy z przemysłem w PZU.

Cel ten będzie możliwy do realizacji dzięki m. in. wartościom dodanym wynikającym z projektów zrealizowanych z liderami polskiej nauki i przemysłu. Wspólna praca nad tworzeniem i wdrażaniem rozwiązań dostosowanych do biznesowych potrzeb PZU przyniesie wymierne korzyści zaangażowanym partnerom. Współpraca z Politechniką Warszawską rozpocznie się analizą zagrożeń cybernetycznych.

Dzięki bliskiej współpracy z przemysłem PZU zna potrzeby przedsiębiorców, a współpracując z uczelniami poznaje innowacyjne rozwiązania, które wymagają komercjalizacji i promocji. Natomiast eksperci PZU LAB wnoszą swoją wiedzę i promują rozwiązania na rynku. Wszystko to pozwalają lepiej zarządzać i mierzyć ryzyko, co przekłada się na przewagę konkurencyjną i szybkość podejmowanych decyzji ubezpieczeniowych.

Dużą innowacją jest sam model biznesu PZU LAB, który przyciąga klientów przez ofertę usług w zarządzaniu ryzykiem klientów.

PZU LAB to projekt stworzony na rzecz profesjonalnego doradztwa w zakresie zarządzania ryzykiem. Zespół kierowany przez Dariusza Gołębiewskiego to doświadczeni inżynierowie ryzyka, których nadzór nad przedsiębiorstwem pozwala na jego bezpieczne funkcjonowanie.

Artykuły powiązane

Nowa era ochrony – DFG zwiększa bezpieczeństwo zakupu mieszkań i domów od deweloperów

Zakup mieszkania lub domu na podstawie umowy deweloperskiej zawartej po 2 lipca 2024 roku będzie objęty ochroną De...

Fikcyjne samozatrudnienie pod lupą organów podatkowych

Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w interpretacji z 12 czerwca 2024 r. (sygn. DKP3.8082.10.2023) uznał, że z...

Umowa ubezpieczenia nie zawsze gwarantuje wypłatę odszkodowania – wyrok SN

Sąd Najwyższy w wyroku z 24 czerwca 2024 r. (sygn. akt I CSK 1396/23) orzekł, że nieprzestrzeganie działań prewe...