bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Więcej wolnego dla pracowników Rankomat.pl

Więcej wolnego dla pracowników Rankomat.pl

Dodano: 2021-06-28
Publikator: informacja prasowa

Od czerwca, w każdy piątek, część pracowników firmy Rankomat.pl będzie kończyć pracę o godzinę wcześniej.

Dane OECD wskazują, że Polacy pracują średnio 39,7 godzin tygodniowo. Z krajów europejskich więcej czasu w pracy spędzają tylko Bułgarzy, Rumunii i Macedończycy. Mając to na uwadze rankomat.pl zaproponował tzw. letni czas pracy dla swoich pracowników. Osoby zatrudnione w działach back office, niezwiązanych z bezpośrednią sprzedażą i obsługą klienta, w każdy piątek będą mogły skończyć swoją pracę już po 7 godzinach. W skali dwóch miesięcy, daje to dodatkowy dzień pracy.

– W Rankomat zawsze chcemy stawiać na nowoczesne rozwiązania, również w obszarze HR i work&life balance. Z elastycznego czasu pracy oraz możliwości pracy zdalnej, korzysta już większość naszej firmy. Teraz, dodatkowo wydłużymy pracownikom weekendy. Dzięki temu możemy stworzyć naszym pracownikom coraz lepsze warunki rozwoju i możliwość lepszego planowania tak samo pracy, jak i czasu wolnego – komentuje Patrycja Narewska HR business partner rankomat.pl. 

Pracownicy działu sprzedaży telefonicznej, ze względu na specyfikę pracy nie mogą skorzystać z letniego czasu, ale korzystają z innych benefitów. Codziennie do dyspozycji mają 60 minut przerwy, czyli o 20 minut więcej niż wymagają tego przepisy, według których na każdą godzinę pracy przed monitorem przypada 5 minut przerwy.

Pensje pracowników korzystających z tzw. czasu letniego nie ulegną zmianie. Jeżeli wprowadzenie tej zmiany nie spowoduje spadku efektywności pracowników, czas letni może zostać wprowadzony na stałe.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...