bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Wicelider rośnie

W poprzednim tygodniu kolejny zakład ubezpieczeń podał swoje wyniki finansowe za rok 2015. Grupa ERGO Hestia, bo właśnie o niej mowa, w przygotowanym komunikacie prasowym pochwaliła się nie tylko swoimi osiągnięciami finansowymi ale też skutecznym zarządzaniem biznesowym. Ubezpieczyciel w dalszym ciągu pozycjonuje siebie jako wicelidera na polskim rynku ubezpieczeń ze składką przypisaną za rok 2015 w wysokości ponad 5 miliardów złotych.

ERGO Hestia zakończyła rok ze składką przypisaną brutto w wysokości 5,364 mld zł, co stanowi dla grupy wzrost względem roku 2014 o 7,8 proc. Rok 2015 zapisał się w historii zakładu jako rekordowy również ze względu na najwyższą do tej pory sumę wypłat i świadczeń, wynoszącą łącznie 2,243 mld zł – jest to kwota o 19,1  proc. wyższa niż w roku 2014. Spółka odnotowała także wzrost sprzedaży ubezpieczeń, tj. o 107,8 proc., podczas, gdy cały rynek obserwował stagnację popytu.

W przypadku ubezpieczeń majątkowych składka przypisana brutto wzrosła o 8,1  proc. do poziomu 3,724 mld zł. Natomiast, z powodu trwającej w poprzednim roku wojny cenowej w sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych, w podsumowaniu spółki majątkowej wynik finansowy i techniczny był ujemny, tj. odpowiednio: -43,99 mln zł oraz – 95,99 mln zł.

W spółce ubezpieczeń na życie składka przypisana brutto wyniosła 1,64 mld zł, o 7,2 proc. więcej niż w roku 2014, zysk netto uplasował się na poziomie 23,96 mln zł, wynik techniczny zamknął się na poziomie 29,79 mln zł. Twórcy podsumowania wskazują, że jedną z przyczyn sukcesu spółki życiowej była kontynuacja owocnej współpracy z partnerami bankowymi i prowadzenie konsekwentnej polityki underwritingowej.

Ponadto, ERGO Hestia swój sukces dostrzega w konsekwentnym realizowaniu strategii przyjętej na rok 2015 oraz pogłębieniu współpracy z dużymi klientami korporacyjnymi.

– Grupa ERGO Hestia konsekwentnie rośnie w siłę i otacza ochroną coraz większą liczbę klientów – mówi o wynikach 2015 roku Grzegorz Szatkowski, wiceprezes STU ERGO Hestii ds. finansowych. Cieszymy się, że udało nam się umocnić na pozycji wicelidera ubezpieczeń majątkowych. Jednocześnie stale podnosimy standard obsługi klientów. Twarde dane wyraźnie pokazują, że kierowcy likwidujący szkodę w ERGO Hestii dwukrotnie częściej polecają nasze usługi niż klienci innych towarzystw. Rok 2015 był też wyjątkowy pod względem istotnie większej liczby dużych szkód i wysokich odszkodowań, jakie wypłaciliśmy naszym klientom korporacyjnym. Warto podkreślić, że choć wojna cenowa nie omija również tego segmentu rynku, to jednak duży biznes poszukuje wiarygodnych partnerów i profesjonalnej ekspertyzy, co pozwala ERGO Hestii pozostać jednym z największych ubezpieczycieli korporacyjnych w Polsce – dodaje Grzegorz Szatkowski.

Na uwagę zasługuje pierwszy od 5 lat ujemny wynik techniczny w dziale ubezpieczeń majątkowych, który jest następstwem obecnej na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych wojny cenowej oraz nowej polityki rezerw, jaką nałożyła sobie w poprzednim roku spółka. Ujemny wynik techniczny dotknął większość zakładów ubezpieczeń, oferujących ubezpieczenia komunikacyjne. Szacuje się, że strata dla całego segmentu za poprzedni rok wyniosła ponad 1 mld zł.

W komunikacie ERGO Hestia także przedstawiła plany na obecny rok, w którym będzie obchodzić 25-lecie swego istnienia na rynku. Oprócz świętowania spółka zamierza w przeciągu najbliższych miesięcy zaskoczyć rynek kolejną premierą produktową: „Jesteśmy przekonani, że Nowy Świat Ubezpieczeń, który zaproponujemy partnerom biznesowym ERGO Hestii otworzy cały rynek na prosty i nowoczesny dialog z agentem i klientem.” – czytamy w podsumowaniu.

Więcej na stronie ubezpieczyciela, pod adresem: http://media.ergohestia.pl/pr/311969/grupa-ergo-hestia-umacnia-sie-na-pozycji-wicelidera-polskiego-rynku-ubezpieczen

Artykuły powiązane

Czy wychowawca odpowiada za bójkę podopiecznych? Wyrok SN

Sąd Najwyższy w wyroku z 12 czerwca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 500/22) orzekł, że placówka szkolno-wychowawcza ponosi od...

CIT. Sąd potwierdza, że uproszczone połączenie spółek jest niekorzystne.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w wyroku z 25 czerwca 2024 r. (sygn. akt I SA/Wr 104/24) orzekł, że należy zapłacić podat...

Zatrudnienie na zlecenie wyklucza z karty podatkowej

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z 4 lipca 2024 r. (sygn. akt II FSK 1300/21) orzekł, że zawarcie umowy zlecenia z...