bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Warta w gronie „zdrowych organizacji”

Warta w gronie „zdrowych organizacji”

Dodano: 2022-12-23
Publikator: informacja prasowa

Warta kolejny rok z rzędu znalazła się w prestiżowym gronie firm z najwyższym wskaźnikiem Organizational Health Index (OHI). Wskaźnik ten reprezentuje szeroko rozumianą jakość funkcjonowania i procesów firmy w ocenie jej pracowników, określaną również jako „zdrowie organizacji”.

Ocena „zdrowia organizacji” uwzględnia szereg różnych obszarów, jak np. kultura i klimat  (wartości, standardy pracy, promowane postawy), motywacja (poziom zmotywowania pracowników i ich entuzjazm), podejście do innowacji i nauki (wdrażane usprawnienia i angażowanie pracowników w tworzenie nowych rozwiązań), koordynacja i kontrola  (jak mierzone są efekty i jakość pracy), a także kompetencje i odpowiedzialność samych pracowników.

Na zdrowie organizacji wpływ ma również przywództwo (jakość i styl zarządzania, umiejętności i postawy menedżerów, stopień wspierania podwładnych) oraz zorientowanie firmy na zewnątrz – w tym relacje z klientami i poziom ich lojalności, współpraca z partnerami, monitorowanie konkurencji.

Badanie OHI przeprowadzane jest w Warcie od 4 lat. W tym roku wynik firmy wyniósł 85 p.p., co oznacza wzrost względem ubiegłego roku o 2 p.p. Ten rezultat pozycjonuje Wartę w gronie 10 proc. najlepszych firm na świecie pod względem zdrowia organizacji.

Poziom OHI ma również swój wymiar ekonomiczny, bowiem analizy wskazują, że organizacje, które cechuje wysoki wskaźnik zdrowia, osiągają nawet trzykrotnie lepsze wyniki niż firmy z niskim OHI. A zatem dbałość o zdrowie organizacyjne przekłada się na wyniki finansowe.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...