bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
W zakresie finansów Polacy wolą czekać na wygraną niż regularnie oszczędzać

W zakresie finansów Polacy wolą czekać na wygraną niż regularnie oszczędzać

Dodano: 2017-11-10
Publikator: Vienna Life

Dopiero milion złotych może przynieść szczęście. Taką kwotę wskazała połowa ankietowanych przez Vienna Life. Towarzystwo ubezpieczeń zapytało 509 Polaków o to, jaka kwota uszczęśliwiłaby ich. Połowa badanych wymieniła sumę 1 miliona złotych i więcej.

26,6% kobiet i 26,5% mężczyzn biorących udział w ankiecie wymieniło 1 mln zł jako pożądaną sumę. Z kolei 33% twierdzi, że potrzebuje wyższej kwoty – dotyczy to 23,4% kobiet i 41,6% mężczyzn. Co piątego badanego usatysfakcjonowałaby kwota do 100 tys. zł.

Większość badanych wskazała, że liczy na łut szczęścia w zakresie otrzymania dodatkowej sumy pieniędzy. Respondenci oczekują na spadek lub wielką wygraną. Rzadziej są skorzy do odkładania nawet niewielkich sum, które w przyszłości pozwoliłyby na zgromadzenie pokaźnych funduszy. 

– Wiemy, że 95% Polaków to klienci o niskiej lub umiarkowanej wiedzy o finansach. Nie mają oni zbyt wiele czasu czy chęci, by zajmować się inwestycjami na co dzień. Popełniają błędy, ponoszą straty i bywają rozczarowani. Właśnie z myślą o nich stworzyliśmy inPlus – nową usługę inwestycyjną. Klientom, którzy z niemałym trudem zaoszczędzą z domowego budżetu kilkaset złotych i chcą tę nadwyżkę zainwestować, udostępnia wiedzę i doświadczenie ekspertów. W ten sposób zdejmuje ona z nich ciężar podejmowania trudnych decyzji inwestycyjnych, a tym samym daje szansę na stabilne zyski oraz minimalizuje ryzyko strat w okresie gorszej koniunktury – mówi Agnieszka Książek, Dyrektor Marketingu w Vienna Life.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...