bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ugody dla klientów z hipotetycznymi kredytami walutowymi

Ugody dla klientów z hipotetycznymi kredytami walutowymi

Dodano: 2022-01-31
Publikator: informacja prasowa

31 stycznia Bank Ochrony Środowiska wystartował z Programem Ugód dla swoich klientów z nieopłaconymi kredytami zaciągniętymi w walutach obcych. Program realizowany jest na zasadach zaproponowanych przez Przewodniczącego KNF. Kredyty walutowe przeliczane są więc tak, jakby od początku brane były w złotówkach.

Klienci, którzy są zainteresowani zawarciem ugody powinni złożyć wniosek o mediację. Będzie ona prowadzona przy udziale Mediatora Sądu Polubownego przy KNF. Procedura Programu Ugód jest uproszczona. Wniosek o zawarcie ugody można podpisać w dowolnym oddziale banku, a cały proces mediacji jest zdalny. Mediacje prowadzone są bezpłatnie, co więcej, ich rozpoczęcie nie jest tożsame z koniecznością podpisania ugody.

Program Ugód skierowany jest do klientów indywidualnych, którzy zaciągnęli kredyt walutowy w CHF, EUR lub USD na własne cele mieszkaniowe i nadal go spłacają. Kredyt walutowy, po przekształceniu na złotowy, będzie rozliczany tak, jakby od momentu zawarcia był zaciągnięty z złotówkach. Zachowane natomiast zostaną pozostałe parametry kredytu: okres kredytowania i forma spłaty kredytu.

Artykuły powiązane

I kwartał 2023 r.: mniej szkód, wyższe odszkodowania

W dniu 24 maja 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował Biuletyn Informacyjny Ośrodka Informacji UFG d...

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

    Zadaj Pytanie