bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Udogodnienia technologiczne w Concordii

Concordia Ubezpieczenia w ostatnim czasie wprowadziła dwa nowoczesne systemy informatyczne mające zastosowanie w procesie przygotowywania ofert oraz likwidacji szkód. Nowości mają na celu przede wszystkim przyspieszyć, usprawnić i podnieść jakość obsługi klientów, a także wspomóc codzienne funkcje zakładu i podmiotów z nim współpracujących.

Concordia Aztec Reader oraz System Obsługi Świadczeń (SOŚ), bo mowa o tych dwóch narzędziach, zostały zaprojektowane głównie z myślą o klientach, jak też pracownikach biorących udział w likwidacji szkód lub przygotowywaniu ofert ubezpieczenia przez pośredników.   

Aplikacja Concordia Aztec Reader to narzędzie dedykowane agentom współpracujących z zakładem. System po wpisaniu odpowiednich parametrów wyszukuje i przygotowuje najlepszą ofertę ubezpieczenia komunikacyjnego pod konkretnego klienta.  

– Wystarczy uruchomić aplikację i zeskanować tzw. QR kod z dowodu rejestracyjnego pojazdu. W ciągu kilku sekund pośrednik uzyskuje cenę za pakiet ubezpieczeń OC, Auto Casco, NNW kierowcy i pasażerów oraz Auto Assistance. Co ważne, uzyskana oferta może zostać zapisana w Systemie Obsługi Sprzedaży Rubinet, dzięki czemu oszczędzamy czas i unikamy błędów – podsumowuje Mariusz Gilicki – Dyrektor Biura Ubezpieczeń Komunikacyjnych Concordii Ubezpieczenia.

Drugie narzędzie – System Obsługi Świadczeń (SOŚ) stawia na kompleksową obsługę procesu likwidacji szkód życiowych. System usprawnia i przyspiesza wypłatę świadczeń w dogodnej dla klienta formie. Narzędzie obsługuje cały proces likwidacji szkody życiowej: od momentu zgłoszenia roszczenia z tytułu polis życiowych, poprzez orzeczenie lekarskie, na wypłacie świadczenia kończąc. Także konsument może na bieżąco śledzić wydawane przez towarzystwo decyzje na każdym etapie procesu.

– W momencie podjęcia przez Biuro Likwidacji Świadczeń decyzji w sprawie zgłoszonego roszczenia, klient otrzymuje ją automatycznie (poprzez SOŚ) – tłumaczy Piotr Adamczyk – Dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordii Ubezpieczenia. – Informuje go o tym wiadomość SMS, natomiast drogą mailową trafiają do klienta szczegóły dotyczące jego sprawy: rodzaj decyzji i ewentualna wysokość odszkodowania – dodaje.

Z punktu widzenia obsługi procesu, SOŚ zapewnia pełną integrację dotychczasowych narzędzi wykorzystywanych w procesie likwidacji szkód, stosowanych przez wszystkie jednostki biorące udział w procesie. System jest bowiem w pełni zintegrowany z Systemem polisowym, Repozytorium dokumentów oraz narzędziem do wysyłki maili i wiadomości SMS. Jest to niezwykle przydatne w procesie zgłaszania zdarzenia (automatyczne zaciąganie danych na temat klienta, zawartych przez niego polis), jego weryfikacji, a także procesu komunikacji z nim.

– Dzięki Systemowi, pracownicy Biura Likwidacji Świadczeń mają możliwość szybkiego i precyzyjnego filtrowania potrzebnych danych, dzięki czemu na bieżąco mogą monitorować i zarządzać procesem likwidacji świadczeń – mówi Piotr Adamczyk. – Mogą np. przypisać zgłoszenie do odpowiedniej osoby, skierować zapytanie uszczegóławiające do innego pracownika, orzecznika lekarskiego lub klienta, czy zrobić notatki przydatne w sprawie.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...