bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ubezpieczenia dla seniorów

Ubezpieczenia dla seniorów

Dodano: 2016-04-19

Demografowie jednogłośnie twierdzą, że polskie społeczeństwo starzeje się. Szacunki przewidują, że liczba osób w wieku 65+ w 2050 r. będzie wynosić 15 mln, obecnie jest ich ponad 7 mln. Przy utrzymującym się zerowym wzroście naturalnym grupa seniorów za 35 lat będzie stanowić 30% populacji polskiego społeczeństwa. Zmiany demograficzne pociągają za sobą także zmiany w stylach życia Polaków. Rosnący odsetek singli, mobilność młodych osób przekładają się na to, że coraz więcej osób starszych żyje samotnie, z dala od bliskich.

Wobec zmieniającej się sytuacji demograficznej ubezpieczyciele mają szansę na zaistnienie na kolejnym, stale rosnącym rynku. Głównym kluczem sukcesu jest stworzenie produktów odpowiadających potrzebom osób starszych. Obecnie na rynku jest wiele ofert ubezpieczeń dla seniorów, jednak wśród Polaków wciąż istnieje znikome zainteresowanie tego typu produktami w porównaniu z rynkami zachodnimi.

Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance twierdzi, że „najważniejszym wyzwaniem, z którym musi się zmierzyć branża, jest odpowiednie dostosowanie modelu sprzedaży produktów. Z naszych doświadczeń wynika, że najskuteczniejszym sposobem dotarcia do seniorów są działania edukacyjne, skierowane zarówno do nich samych, jak i młodszego pokolenia”. 

W przypadku ubezpieczeń dla seniorów istotne jest także określenie, kto będzie zawierał umowę z zakładem ubezpieczeń: senior czy ubezpieczający osobę starszą. Jest to ważne z punktu widzenia komunikacji marketingowej, jak też zaprojektowania samego produktu.

Ubezpieczenia dla seniorów powinny uwzględniać ich oczekiwania i specyficzne potrzeby. Osobom w wieku 65+ zależy przede wszystkim na zapewnieniu prywatnej opieki medycznej oraz szerokiego pakietu assistance, zawierającego m. in. wizyty lekarskie w domu, pomoc pielęgniarki, pakiet rehabilitacyjny, opiekę nad mieszkaniem w razie pobytu w szpitalu, pomoc przy pracach domowych, transport.  

Artykuły powiązane

UODO: Numer PESEL nie powinien widnieć w certyfikacie podpisu elektronicznego

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) zwrócił się do Ministra Cyfryzacji z wnioskiem o zmianę przepisów dotyc...

Blokada strony internetowej przez ABW bezpodstawna – NSA ostatecznie rozstrzyga

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z 26 września 2024 roku (sygn. akt II GSK 2046/23) uznał, że Agencja Bez...

Meta ukarana 91 mln euro za naruszenie RODO.

Irlandzki organ ochrony danych (DPC) nałożył na Metę karę w wysokości 91 milionów euro za naruszenie przepisów RODO zwią...