bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
TFI PZU z nowymi siedmioma funduszami

TFI PZU z nowymi siedmioma funduszami

Dodano: 2022-01-20
Publikator: press release

TFI PZU udostępnił swoim użytkownikom nowe siedem produktów inwestycyjnych. Portfel pasywnego inwestowania inPZU został rozszerzony o sześć funduszy akcji i jeden obligacji inflacyjnych.

Wśród wprowadzonych funduszy znalazły się produkty tematyczne alokujące zasoby w takie obszary jak OZE, złoto oraz nieruchomości. Nowości są funduszami indeksowymi, przeznaczonymi do zarządzania pasywnego. Oznacza to, że eksperci TFI PZU, którzy zarządzają funduszami, dążą do odwzorowywania odpowiednich indeksów.

− Tworząc nowe fundusze wzbogaciliśmy portfel inwestycyjny platformy inPZU. Chcieliśmy wyjść naprzeciw klientom, którzy zgłaszali zainteresowanie rozszerzeniem oferty. Wielu z nich nabywa jednostki uczestnictwa w ramach zbierania zasobów na indywidualnych kontach emerytalnych. Nowe fundusze dadzą im możliwość inwestowania w OZE, nieruchomości czy spółki powiązane z rynkiem złota – mówi Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.

Portfel pasywnego inwestowania został rozszerzony o następujące produkty:

  • inPZU Akcje Europejskie;
  • inPZU Akcje Sektora Zielonej Energii;
  • inPZU Akcje Rynku Złota;
  • inPZU Akcje Sektora Nieruchomości;
  • inPZU Akcje Sektora Informatycznego;
  • inPZU Akcje Rynku Surowców;
  • inPZU Obligacje Inflacyjne.

Jak informuje TFI PZU, dla rozpoczęcia inwestowania za pośrednictwem platformy inPZU wystarczy już 100 zł, gdzie opłata za zarządzanie funduszami wyniesie 0,5 proc. Fundusze są dostępne w inPZU oraz Biurze Maklerskim Banku Pekao. Platforma do inwestowania inPZU jest dostępna codziennie przez całą dobę i na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...