bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
TFI PZU z nowymi siedmioma funduszami

TFI PZU z nowymi siedmioma funduszami

Dodano: 2022-01-20
Publikator: press release

TFI PZU udostępnił swoim użytkownikom nowe siedem produktów inwestycyjnych. Portfel pasywnego inwestowania inPZU został rozszerzony o sześć funduszy akcji i jeden obligacji inflacyjnych.

Wśród wprowadzonych funduszy znalazły się produkty tematyczne alokujące zasoby w takie obszary jak OZE, złoto oraz nieruchomości. Nowości są funduszami indeksowymi, przeznaczonymi do zarządzania pasywnego. Oznacza to, że eksperci TFI PZU, którzy zarządzają funduszami, dążą do odwzorowywania odpowiednich indeksów.

− Tworząc nowe fundusze wzbogaciliśmy portfel inwestycyjny platformy inPZU. Chcieliśmy wyjść naprzeciw klientom, którzy zgłaszali zainteresowanie rozszerzeniem oferty. Wielu z nich nabywa jednostki uczestnictwa w ramach zbierania zasobów na indywidualnych kontach emerytalnych. Nowe fundusze dadzą im możliwość inwestowania w OZE, nieruchomości czy spółki powiązane z rynkiem złota – mówi Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.

Portfel pasywnego inwestowania został rozszerzony o następujące produkty:

  • inPZU Akcje Europejskie;
  • inPZU Akcje Sektora Zielonej Energii;
  • inPZU Akcje Rynku Złota;
  • inPZU Akcje Sektora Nieruchomości;
  • inPZU Akcje Sektora Informatycznego;
  • inPZU Akcje Rynku Surowców;
  • inPZU Obligacje Inflacyjne.

Jak informuje TFI PZU, dla rozpoczęcia inwestowania za pośrednictwem platformy inPZU wystarczy już 100 zł, gdzie opłata za zarządzanie funduszami wyniesie 0,5 proc. Fundusze są dostępne w inPZU oraz Biurze Maklerskim Banku Pekao. Platforma do inwestowania inPZU jest dostępna codziennie przez całą dobę i na dowolnym urządzeniu mobilnym.

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...