bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Szkoda z winy obcokrajowca

Szkoda z winy obcokrajowca

Dodano: 2022-04-06
Publikator: Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych ułatwia poszkodowanym w wypadkach ustalenie ubezpieczyciela sprawcy i jego korespondenta w naszym kraju. Odnosi się to do wypadków, które zostały spowodowane przez zagranicznych kierowców.

W Polsce dochodzi rocznie do ok. 13 tys. szkód komunikacyjnych, których winowajcami są kierujący pojazdami zarejestrowanymi za granicą. W licznych przypadkach poszkodowani nie mają możliwości znalezienie ubezpieczyciela sprawcy i muszą wystąpić do PBUK. Sytuacja ta  ma miejsce wówczas, gdy znany jest numer rejestracyjny pojazdu winowajcy, ale polisa jest nieczytelna.

W odpowiedzi na przywołaną sytuację Biuro udostępniło na swojej stronie formularz, za pomocą którego można zgłosić szkodę z winy obcokrajowca, jaka miała miejsce na terenie Polski. Na podstawie zgromadzonych w ten sposób danych PBUK identyfikuje ubezpieczyciela pojazdu sprawcy oraz korespondenta.

Dzięki powyższemu rozwiązaniu poszkodowany szybko i sprawnie uzyska informacje, gdzie powinien wystąpić o odszkodowanie.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...