bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Sprzedaż kredytów dla mikroprzedsiębiorców w lutym 2022 r.

Sprzedaż kredytów dla mikroprzedsiębiorców w lutym 2022 r.

Dodano: 2022-03-29
Publikator: Biuro Informacji Kredytowej

W lutym 2022 r. w porównaniu do lutego 2021 r. banki udzieliły, zarówno w ujęciu liczbowym, jak i wartościowym, mniej kredytów mikrofirmom.

Biorąc pod uwagę sprzedaż niektórych produktów kredytowych, w ujęciu liczbowym, banki przyznały aż o 33,8 proc. mniej kredytów inwestycyjnych. Ponadto udzieliły o 18,6 proc. mniej kredytów w rachunku bieżącym.

Mając na względzie sprzedaż kredytów dla mikroprzedsiębiorców w odniesieniu do sektorów warto wskazać, że w lutym br. najniższe spadki r/r liczby udzielonych kredytów odnosiły się do finansowania usług – spadek o 8,3 proc. W ujęciu wartościowym w lutym 2022 r. w porównaniu do zeszłego roku, dodatnia dynamika dotyczyła jedynie kredytów mikrofirm z sektora usługowego i wynosiła 3,8 proc.

Warto także zaznaczyć, że według BIK Indeksu Jakości, w lutym 2022 r. najgorzej spłacane były kredyty przez firmy usługowe. Najlepszy z kolei odczyt w br. odnotował Indeks Jakości firm z sektora produkcyjnego, wynosząc 3,83 proc.

Artykuły powiązane

Sąd Najwyższy oddalił argumenty Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie dotyczącej zadośćuczynienia.

Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odrzuciła skargę Rzecznika Praw Obywatelskich w spr...

Jak wyglądała sytuacja w ubezpieczeniach w 2023?

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport „Ubezpieczenia w liczbach w 2023”. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłac...

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma już niemal 5 mln Polaków

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że liczba osób objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym nieustannie rośnie i...