bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Co nowego?
RODO: obowiązki informacyjne przy uzyskiwaniu danych osobowych

RODO: obowiązki informacyjne przy uzyskiwaniu danych osobowych

Dodano: 2017-04-05
Publikator: PwC

Zgodnie z art. 5 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dane osobowe muszą być przetwarzane zgodnie z prawem, rzetelnie i w sposób przejrzysty dla osoby, której dane dotyczą. Firma doradcza PwC w ostatniej publikacji przedstawia warunki, które świadczą o zachowaniu przez administratora danych zasady przejrzystości.

Według ekspertów PwC, przejrzystość oznacza ułatwienie dostępu do wszelkich informacji i komunikatów związanych z przetwarzaniem danych. Ponadto, muszą one być przekazane językiem zrozumiałym dla posiadaczy danych osobowych. W tej kwestii pojawia się również zachęta, aby w stosownych przypadkach informacje te dodatkowo wizualizowano. Podobny wniosek dotyczy też informacji kierowanych do dzieci.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...