bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ratyfikacja Konwencji 108+

Ratyfikacja Konwencji 108+

Dodano: 2022-05-24
Publikator: Urząd Ochrony Danych Osobowych

Podczas 30. Konferencji Europejskich Organów Ochrony Danych została przyjęta rezolucja w sprawie przyspieszenia ratyfikacji Konwencji 108+.

Celem jest ochrona prywatności obywateli w nowej, cyfrowej erze. W drugiej rezolucji zostały przyjęte przez organy podstawowe założenia dotyczące kontynuacji Konferencji.

Wiosenna Konferencja – tak zostało nazwane tegoroczne wydarzenie, które miało na celu wsparcie praktycznej współpracy i wymiany praktyk pomiędzy uczestniczącymi podmiotami. Konwencja 108, czyli Konwencja o ochronie osób w związku z automatycznym przetwarzaniem danych osobowych, to jedyny prawnie wiążący traktat na poziomie międzynarodowym o ochronie danych osobowych. Dokument został zmodernizowany w maju 2018 r. Istotne jest, aby ten instrument został szybko wprowadzony w życie. Dzięki harmonijnym standardom modyfikacji akt ustanawia stopień ochrony osób fizycznych w nieustannie rozwijającej się erze cyfrowej. Ostatnie, aby jak najpełniej korzystać z prawa do ochrony danych, a przy tym ułatwiać ich swobodny przepływ z korzyścią dla społeczeństw czy gospodarek.

Wiosenna Konferencja, w której wzięły udział organy z 40 krajów, a w tym także przedstawiciele Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jest wyjątkową okazją do tego, by omówić pojawiające się problemy. To także niepowtarzalna wydarzenie, ponieważ wszystkich w nim uczestniczących łączy podejście oparte na prawach człowieka.

Artykuły powiązane

Nowe przepisy chroniące obywateli przed kradzieżą tożsamości od 1 czerwca.

Od 1 czerwca 2024 roku w Polsce będą obowiązywać nowe przepisy mające na celu lepszą ochronę obywateli przed k...

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...