bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Analizy i raporty
rankomat.pl: ranking ubezpieczeń turystycznych

rankomat.pl: ranking ubezpieczeń turystycznych

Dodano: 2017-08-10
Publikator: Porównywarka ubezpieczeń rankomat.pl

Porównywarka ubezpieczeń turystycznych rankomat.pl sporządziła raport “RanKING – rynek i ceny ubezpieczeń turystycznych”. Eksperci przeanalizowali ile przeciętnie należy zapłacić za ubezpieczenie podróżne, co wpływa na cenę polisy, a także jakie wyjazdy najczęściej ubezpieczają Polacy.

Wyniki wskazują, że w okresie wakacyjnym ubiegłego roku średnia cena ubezpieczenia wyniosła 4,91 zł dziennie. Najdrożej za polisę turystyczną płacili single – 5,8 zł, o 18% powyżej średniej. Na najtańsze ubezpieczenie mogły natomiast liczyć rodziny z dziećmi – 3,49 zł, o 29% mniej od średniej.

Eksperci porównywarki rankomat.pl sprawdzili również ceny ubezpieczenia turystycznego dla poszczególnych kontynentów. Z przeprowadzonej analizy wynika, że najmniej płaciły osoby podróżujące po Europie – 3,92 zł. Najwięcej za polisę musieli zapłacić turyści, którzy za cel swojej wycieczki wybrali Afrykę – 9,51 zł. W odniesieniu do poszczególnych krajów, najniższe stawki dotyczyły wyjazdów na Ukrainę (2,86 zł), Białoruś (3,07 zł) oraz do Bośni i Hercegowiny (3,17 zł), najwyższe – do Nepalu (12,15 zł), Stanów Zjednoczonych (11,71 zł) i na Dominikanę (11,05 zł).

– Dalekie podróże są przez wyjeżdżających traktowane jako wyjazdy o podwyższonym stopniu ryzyka. Dlatego decydują się oni na większe sumy ubezpieczenia i szeroki zakres ochrony, co przełożyło się na wyższą cenę polisy – mówi Tomasz Masajło, Dyrektor ds. Marketingu i eCommerce rankomat.pl.

Podczas wakacji ceny ubezpieczenia są najniższe i kształtują się od 4,39 zł w lipcu do 5,15 zł we wrześniu. Znacznie więcej zapłacą osoby wyjeżdżające zimą. Podróże te wiążą się zwykle z większym ryzykiem, na jakie narażony jest ubezpieczony.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...