bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU z nowym zakresem ubezpieczenia AC dla pojazdów elektrycznych

PZU z nowym zakresem ubezpieczenia AC dla pojazdów elektrycznych

Dodano: 2022-01-18
Publikator: informacja prasowa

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie samochodami z napędem elektrycznym PZU zaproponował swoim klientom nowy rozszerzony zakres ubezpieczenia AC dla właścicieli pojazdów elektrycznych.

Dzięki rozszerzeniu ubezpieczenia AC, właściciele samochodów elektrycznych mogą liczyć na ochronę w przypadku kradzieży, przeciążenia instalacji, przegrzania, zwarcia, spadku napięcia, a także uszkodzenia wskutek rażącego niedbalstwa. Nowy zakres polisy objął ochroną także wszystkie szkody odnoszące się do kabli ładujących, baterii oraz ładowarek, w tym wallbox’a. Przy czym suma ubezpieczenia w przypadku ładowarki jest ustalona i jej kwota wynosi 3000 zł, natomiast w sytuacji baterii i kabli – jest ona określona w umowie.  

− Rynek motoryzacyjny zmierza w kierunku elektromobilności. Sprzedaż tzw. elektryków konsekwentnie rośnie, dlatego chcieliśmy uzupełnić lukę na rynku ubezpieczeniowym i wesprzeć klientów flotowych, którzy zdecydowali się na zakup pojazdu z napędem elektrycznym. Ochrona ubezpieczeniowa związana ze szkodami dotyczącymi infrastruktury niezbędnej do użytkowania samochodu elektrycznego jest równie ważna, jak ubezpieczenie samego auta  – mówi Konrad Owsiński, dyrektor ds. underwritingu ubezpieczeń komunikacyjnych w PZU.

Jak wynika z danych raportu Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, w Polsce liczba zarejestrowanych samochodów z napędem elektrycznym, zarówno osobowych, jak i dostawczych, wynosi ponad 37 tysięcy sztuk. Według badań PSPA, tylko w listopadzie 2021 r. liczba zarejestrowanych samochodów osobowych wyniosła 35,2 tys., czyli dwa razy więcej w porównaniu do 2020 roku.

Artykuły powiązane

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...

Można żądać odszkodowania za sąsiedztwo lotniska – uchwała SN

Sąd Najwyższy w uchwale z dnia 12 kwietnia 2024 r. (sygn. akt CZP 56/23) uznał, że właściciel może żądać odszkodowania z...