bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PZU dofinansuje projekty społeczności lokalnych

PZU dofinansuje projekty społeczności lokalnych

Dodano: 2021-08-16
Publikator: informacja prasowa

PZU rusza z ogólnopolską akcją prewencyjną Pomoc To Moc. W jej ramach zdobyć można kilkadziesiąt tysięcy dofinansowania na realizację inicjatyw poprawiających bezpieczeństwo w okolicy.

– Poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dotychczas wsparliśmy 500 projektów na łączną kwotę 12 mln zł – mówi Robert Lubański, dyrektor ds. prewencji PZU. – Bardzo zależało nam, aby po roku przerwy w akcji, kiedy PZU pomagał służbom medycznym i Polakom w walce z koronawirusem, wznowić Pomoc To Moc przede wszystkim ze względu na wsparcie działań w lokalnych społecznościach. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji „Zdrowa i bezpieczna rodzina” szczególnie zachęcamy do zgłaszania inicjatyw służących ochronie zdrowia i propagowaniu zdrowego stylu życia całych rodzin, co jest teraz szczególnie ważne. Naszym celem jest pomoc społecznościom lokalnym także w niewielkich miejscowościach w budowie przyjaznej i bezpiecznej okolicy  – dodaje Robert Lubański.

Projekty, które PZU chce promować, mają budować świadomość społeczną dotyczącą tego jak ważna jest troska o zdrowie, w tym aktywność fizyczna. Co więcej, mają służyć dostosowaniu infrastruktury w miejscach publicznych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i osób starszych oraz podnosić bezpieczeństwo w innych dziedzinach. Akcja skierowana jest przede wszystkim do organizacji pozarządowych podejmujących działania na rzecz lokalnych społeczności. Wnioski można składać do 17 września bieżącego roku za pośrednictwem strony internetowej: pomoctomoc.pzu.pl.

W poprzednich dwóch edycjach Pomoc To Moc zgłoszonych zostało ponad 4000 wniosków. Dofinansowanie o łącznej kwocie 12 mln zł. otrzymało kilkaset z nich. Dzięki akcji powstały place zabaw, miasteczka ruchu drogowego, zostały zainstalowane specjalne radary, które przyczyniły się do zmniejszenia liczby wypadków w okolicy. W ramach programu organizowano także warsztaty i zajęcia dydaktyczne dla osób z niepełnosprawnościami, dzieci czy seniorów. 

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...