bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Pułapka na złodzieja

Pułapka na złodzieja

Dodano: 2022-04-22

Mężczyznę próbowano oszukać za pomocą kodu Blik. Jednak zorientował się on, że ma do czynienia z próbą wyłudzenia pieniędzy i doprowadził do zatrzymania oszusta.

Młody mężczyzna za pośrednictwem mediów społecznościowych skontaktował się z ofiarą i poprosił o pożyczkę oraz kod Blik. Podawał się przy tym za osobę znajomą. Adresat wiadomości natychmiast zorientował się w całej sytuacji i przelał swoje środki na rachunek żony. Następnie wysłał oszustowi kody dostępu do opróżnionego konta. O poczynionych działaniach poinformował policję. Funkcjonariusze udali się pod bankomat, gdzie spotkali mężczyznę wprowadzającego na klawiaturze bankomatu otrzymany kod.

Mężczyznę aresztowano na trzy miesiące i postawiono mu trzy zarzuty dotyczące oszustw z wykorzystaniem kodu Blik oraz jeden dotyczący przełamania hasła zabezpieczającego profil na portalu społecznościowym.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...