bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Program „Bezpieczny Poród”

Program „Bezpieczny Poród”

Dodano: 2022-05-15
Publikator: informacja prasowa

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych poszerza ofertę programu szkoleniowego dla lekarzy oraz personelu medycznego.

Celem tego jest dostarczenie fachowej wiedzy i doskonalenie posiadanych przez specjalistów umiejętności po to, by zapewnić pacjentom jak najlepszą opiekę. Służy to również zapobieganiu niepożądanym zdarzeniom – minimalizacji ryzyka medycznego.

Warto w tym miejscu przytoczyć słowa jednego z członków Zarządu TUW PZUW – „W ubezpieczeniach, jak w medycynie, wychodzimy z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć”. Zgodnie zatem z sentencją, Towarzystwo oferuje podmiotom medycznym ochronę ubezpieczeniową oraz wspiera podnoszenie jakości opieki zdrowotnej.

Do sztandarowych akcji szkoleniowych TUW PZUW należy program „Bezpieczny Poród”. Obejmuje on ćwiczenia w Centrum Symulacji Położniczych WUM na nowoczesnym symulatorze. Urządzenie, będące fantomem kobiety i noworodka w naturalnej skali, pozwala na symulację nawet bardzo skomplikowanego porodu. Istnieje przy tym możliwość przećwiczenia klinicznych scenariuszy odnoszących się do sytuacji zagrożenia życia matki i dziecka.

Natomiast nowością w położnictwie jest szkolenie, które dotyczy rozpoznawania niedotlenienia okołoporodowego noworodka. Obejmuje to np. prawidłową analizę zapisów kardiotokograficznych. Ostatnie jest jedną z częściej pojawiających się trudności podczas porodów.

Artykuły powiązane

Pada śnieg…na co uważać będąc kierowcą?

„Tato zobacz, jakie piękne płatki lecą z nieba.” Rzeczywiście, stanąłeś w oknie z synem i obaj zachwycacie się tym cudem...

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...