bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Program „Bezpieczny Poród”

Program „Bezpieczny Poród”

Dodano: 2022-05-15
Publikator: informacja prasowa

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych poszerza ofertę programu szkoleniowego dla lekarzy oraz personelu medycznego.

Celem tego jest dostarczenie fachowej wiedzy i doskonalenie posiadanych przez specjalistów umiejętności po to, by zapewnić pacjentom jak najlepszą opiekę. Służy to również zapobieganiu niepożądanym zdarzeniom – minimalizacji ryzyka medycznego.

Warto w tym miejscu przytoczyć słowa jednego z członków Zarządu TUW PZUW – „W ubezpieczeniach, jak w medycynie, wychodzimy z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć”. Zgodnie zatem z sentencją, Towarzystwo oferuje podmiotom medycznym ochronę ubezpieczeniową oraz wspiera podnoszenie jakości opieki zdrowotnej.

Do sztandarowych akcji szkoleniowych TUW PZUW należy program „Bezpieczny Poród”. Obejmuje on ćwiczenia w Centrum Symulacji Położniczych WUM na nowoczesnym symulatorze. Urządzenie, będące fantomem kobiety i noworodka w naturalnej skali, pozwala na symulację nawet bardzo skomplikowanego porodu. Istnieje przy tym możliwość przećwiczenia klinicznych scenariuszy odnoszących się do sytuacji zagrożenia życia matki i dziecka.

Natomiast nowością w położnictwie jest szkolenie, które dotyczy rozpoznawania niedotlenienia okołoporodowego noworodka. Obejmuje to np. prawidłową analizę zapisów kardiotokograficznych. Ostatnie jest jedną z częściej pojawiających się trudności podczas porodów.

Artykuły powiązane

Samo naruszenie RODO nie uprawnia do żądania odszkodowania, musi istnieć nawet nieistotna szkoda

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 4 maja 2023 r. (sygn. akt C 300/21) orzekł, że aby móc doma...

#2 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 1

Dokąd zmierza rynek bancassurance? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej i kolejnych publikacjach oraz w se...

Po kilku miesiącach wracamy z naszym nowym portalem

Po wielu miesiącach prac nad nową odsłoną portalu BeInsured (niestety informatycy nas pokonali i z kilku tygodni zrob...

    Zadaj Pytanie