bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Prawie 3,7 mln Polaków z prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym

Prawie 3,7 mln Polaków z prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym

Dodano: 2022-01-07
Publikator: Polska Izba Ubezpieczeń

Z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń wynika, że na koniec III kwartału 2021 r. Polacy wydali na prywatne ubezpieczenia zdrowotne ponad 760 mln zł. Jest to wzrost o blisko 15 proc. w stosunku do roku wcześniejszego.

Najpopularniejszymi pakietami są te obejmujące dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej i kilku lekarzy specjalistów. Objętych nimi jest coraz więcej osób niemieszkających w dużych miastach. Wzrasta także liczba polis grupowych. Zwiększa się liczba świadczeń, które realizowane są w ramach prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, co pokazuje rosnący dług zdrowotny w Polsce.

Według przeprowadzonego w październiku 2021 roku przez CBOS badania, dwóch na trzech pytanych jest niezadowolonych z funkcjonowania opieki zdrowotnej w Polsce. Tylko 29 proc. ocenia ją pozytywnie. Większość respondentów uważa, że dostanie się do specjalisty w ramach NFZ jest trudne, a w szpitalach jest zbyt mała liczba personelu. Problem braków kadrowych zauważa także Komisja Europejska, wskazując, w przygotowanym wraz z OECD raporcie, że polski system opieki zdrowotnej mierzy się z niedoborem kadry, dostępnością lekarzy specjalistów i wysokimi kosztami, jakich wymaga leczenie prywatne.

Artykuły powiązane

Samo naruszenie RODO nie uprawnia do żądania odszkodowania, musi istnieć nawet nieistotna szkoda

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 4 maja 2023 r. (sygn. akt C 300/21) orzekł, że aby móc doma...

#2 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 1

Dokąd zmierza rynek bancassurance? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w tej i kolejnych publikacjach oraz w se...

Po kilku miesiącach wracamy z naszym nowym portalem

Po wielu miesiącach prac nad nową odsłoną portalu BeInsured (niestety informatycy nas pokonali i z kilku tygodni zrob...

    Zadaj Pytanie