bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Pomoc dla przedsiębiorców

Pomoc dla przedsiębiorców

Dodano: 2022-04-06
Publikator: informacja prasowa

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) wraz z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP) proponują rozwiązania finansowe dla polskich firm. Oferują także wspieranie przedsiębiorstw w działalności na międzynarodowych rynkach.

Ze względu na trudną sytuację oznaczającą niestabilność światowej gospodarki w związku z epidemią oraz rosyjską agresją na Ukrainę, powyżej wymienione podmioty podpisały porozumienie o współpracy. Celem jest wzmocnienie konkurencyjności polskich firm na lokalnym i zagranicznych rynkach.

Z całej palety instrumentów, które udostępnia przedsiębiorcom ARP warto wskazać na gwarancje oraz ubezpieczenia zabezpieczające. Należą do nich, np.: finansowanie inwestycji krajowych, które generują eksport oraz finansowanie obrotowe. KUKE natomiast w ostatnim czasie podpisała z sześcioma bankami krajowymi i jednym zagranicznym umowy odnośnie udostępnienia instrumentów z systemu wsparcia eksportu.

ARP wychodzi zatem poza standardowe finansowanie korporacyjne, ponieważ organizuje alternatywne możliwości zabezpieczenia proponowanego finansowania. Dotyczy to m. in. poręczenia w ramach Krajowej Grupy Poręczeniowej czy zawarcie umowy z Europejskim Funduszem Gwarancyjnym. ARP poprzez wejście we współpracę z KUKE może uzupełnić swoją paletę zabezpieczeń i szerzej dystrybuować powierzony jej kapitał.

Artykuły powiązane

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...

Pracodawca musi prowadzić teczki nawet jeśli nie wykonuje kontroli trzeźwości

Państwowa Inspekcja Pracy oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdzają, że nawet jeśli pracodawca nie wy...