bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Polacy kupują polisy turystyczne

Polacy kupują polisy turystyczne

Dodano: 2016-07-21

Z badań wynika, iż większość wybierających się na wakacje Polaków zamierza wykupić polisę turystyczną. Jest to miłe zaskoczenie, ponieważ, jak wynika z badania Mondial Assistance, aż 3,3 mln z 4,5 mln osób planujących urlop zaopatrzy się w takie ubezpieczenie.

– Świadomość klientów na temat ubezpieczeń turystycznych jest coraz większa. W zależności od tego, gdzie wyjeżdżamy i na jaki wypoczynek, musimy pomyśleć o innej polisie ubezpieczeniowej. Jeżeli wyjeżdżamy z biurem podróży, to mamy instytucję, która myśli o polisie za nas. Jeżeli natomiast wyjeżdżamy indywidualnie, musimy sami zatroszczyć się o to, żeby polisa spełniała wszystkie nasze oczekiwania – powiedziała agencji Newseria Krystyna Papiernik, prezes Śląskiej Izby Turystyki, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej.

Zdaniem ekspertów, ważne jest, aby dostosować polisę do rodzaju planowanego wypoczynku. Dlatego też, ubezpieczyciele oferują różne produkty w zależności od potrzeby klienta – dla aktywnych, bądź tych, którzy preferują bierny wypoczynek.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...