bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Polacy kupują polisy turystyczne

Polacy kupują polisy turystyczne

Dodano: 2016-07-21

Z badań wynika, iż większość wybierających się na wakacje Polaków zamierza wykupić polisę turystyczną. Jest to miłe zaskoczenie, ponieważ, jak wynika z badania Mondial Assistance, aż 3,3 mln z 4,5 mln osób planujących urlop zaopatrzy się w takie ubezpieczenie.

– Świadomość klientów na temat ubezpieczeń turystycznych jest coraz większa. W zależności od tego, gdzie wyjeżdżamy i na jaki wypoczynek, musimy pomyśleć o innej polisie ubezpieczeniowej. Jeżeli wyjeżdżamy z biurem podróży, to mamy instytucję, która myśli o polisie za nas. Jeżeli natomiast wyjeżdżamy indywidualnie, musimy sami zatroszczyć się o to, żeby polisa spełniała wszystkie nasze oczekiwania – powiedziała agencji Newseria Krystyna Papiernik, prezes Śląskiej Izby Turystyki, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej.

Zdaniem ekspertów, ważne jest, aby dostosować polisę do rodzaju planowanego wypoczynku. Dlatego też, ubezpieczyciele oferują różne produkty w zależności od potrzeby klienta – dla aktywnych, bądź tych, którzy preferują bierny wypoczynek.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...