bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PKO Bank Polski upraszcza inwestowanie w fundusze

PKO Bank Polski upraszcza inwestowanie w fundusze

Dodano: 2022-01-17
Publikator: informacja prasowa

PKO Bank Polski zachęca swoich klientów do zakupu funduszy inwestycyjnych i upraszcza cały proces obsługi inwestycji.

Klienci PKO Banku Polskiego od teraz mogą dokonać zakupu funduszy inwestycyjnych w kanałach zdalnych w jeszcze prostszy i wygodniejszy sposób. Wśród nowych udogodnień są m.in.: skrócone procesy zakupu oraz inwestycji, bardziej przejrzyste koszty związane z inwestowaniem, uproszczony opis poszczególnych funduszy.

− Inwestowanie w fundusze może być proste, choć wymaga udostępnienia klientom przyjaznego procesu opartego na zrozumiałej komunikacji. Podjęliśmy to wyzwanie wiedząc, że jego realizacja nie będzie łatwa. Uważnie wsłuchując się w opinie klientów, skoncentrowaliśmy się na usunięciu tych elementów, które mogły utrudniać korzystanie z kanałów zdalnych. W efekcie istotnie skróciliśmy procesy zakupu i obsługi funduszy inwestycyjnych oraz znacząco uprościliśmy język stosowany na każdym kroku. Wdrożone zmiany są elementem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju oferty produktów inwestycyjnych. W niedalekiej przyszłości nasi klienci będą mogli skorzystać z kolejnych udogodnień i nowych funkcji, które jeszcze bardziej ułatwią podejmowanie decyzji inwestycyjnych – mówi Rafał Madej, Dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych.

Jak informuje bank, obecnie około 95 tys. jego klientów inwestuje w fundusze i jest to coraz popularniejsze. W 2021 roku za pośrednictwem kanałów zdalnych, klienci zainwestowali blisko 4,6 mld zł.

Artykuły powiązane

UFG pracuje nad nowym narzędziem do walki z oszustwami ubezpieczeniowymi

Podczas X Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedstawiono zarys nowego projektu Ubezpieczeniowego Funduszu...

#3 Nastrój się na prawo – QuoVadisBancassurance? Część 2

1/ Po pierwsze, nie będziesz łączył roli agenta i ubezpieczającego 2/ Po drugie, nie będziesz zarabiał na ubezpi...

Samo naruszenie RODO nie uprawnia do żądania odszkodowania, musi istnieć nawet nieistotna szkoda

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z dnia 4 maja 2023 r. (sygn. akt C 300/21) orzekł, że aby móc doma...

    Zadaj Pytanie