bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
PKO Bank Polski upraszcza inwestowanie w fundusze

PKO Bank Polski upraszcza inwestowanie w fundusze

Dodano: 2022-01-17
Publikator: informacja prasowa

PKO Bank Polski zachęca swoich klientów do zakupu funduszy inwestycyjnych i upraszcza cały proces obsługi inwestycji.

Klienci PKO Banku Polskiego od teraz mogą dokonać zakupu funduszy inwestycyjnych w kanałach zdalnych w jeszcze prostszy i wygodniejszy sposób. Wśród nowych udogodnień są m.in.: skrócone procesy zakupu oraz inwestycji, bardziej przejrzyste koszty związane z inwestowaniem, uproszczony opis poszczególnych funduszy.

− Inwestowanie w fundusze może być proste, choć wymaga udostępnienia klientom przyjaznego procesu opartego na zrozumiałej komunikacji. Podjęliśmy to wyzwanie wiedząc, że jego realizacja nie będzie łatwa. Uważnie wsłuchując się w opinie klientów, skoncentrowaliśmy się na usunięciu tych elementów, które mogły utrudniać korzystanie z kanałów zdalnych. W efekcie istotnie skróciliśmy procesy zakupu i obsługi funduszy inwestycyjnych oraz znacząco uprościliśmy język stosowany na każdym kroku. Wdrożone zmiany są elementem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju oferty produktów inwestycyjnych. W niedalekiej przyszłości nasi klienci będą mogli skorzystać z kolejnych udogodnień i nowych funkcji, które jeszcze bardziej ułatwią podejmowanie decyzji inwestycyjnych – mówi Rafał Madej, Dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych.

Jak informuje bank, obecnie około 95 tys. jego klientów inwestuje w fundusze i jest to coraz popularniejsze. W 2021 roku za pośrednictwem kanałów zdalnych, klienci zainwestowali blisko 4,6 mld zł.

Artykuły powiązane

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...

Pracodawca musi prowadzić teczki nawet jeśli nie wykonuje kontroli trzeźwości

Państwowa Inspekcja Pracy oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdzają, że nawet jeśli pracodawca nie wy...