bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Pakiety ubezpieczeniowe dla fizjoterapeutów

Pakiety ubezpieczeniowe dla fizjoterapeutów

Dodano: 2016-08-02

Grupa INTER stworzyła specjalne, dedykowane pakiety ubezpieczeń OC dla fizjoterapeutów. Sprzedaż ubezpieczeń ruszyła w dniu 1 sierpnia 2016 r.

Pakiet oferowany jest w dwóch wariantach: Standard i Premium. Pierwsze z nich obejmuje dobrowolne ubezpieczenie OC z sumą gwarancyjną 50 000 euro, ochronę prawną w życiu zawodowym, ubezpieczenie na wypadek eksplozji na materiał zakaźny oraz ubezpieczenie na wypadek agresji pacjenta. W drugim, rozszerzonym wariancie, fizjoterapeuta otrzyma wyższą sumę gwarancyjną w dobrowolnym ubezpieczeniu OC – do 100 000 euro, dodatkowo zapewniana jest ochrona prawna w sprawach związanych z ruchem drogowym i ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

W odpowiedzi na potrzeby środowiska fizjoterapeutycznego ubezpieczyciel przeprowadził konsultacje z tą grupą zawodową, w wyniku których stworzył dostosowany pakiet ubezpieczeniowy.

– Sumy Gwarancyjne w dobrowolnym OC dają realną ochronę, odpowiadającą wysokościom dzisiejszych roszczeń wobec fizjoterapeutów. Wyróżnikiem pakietu jest także cena – niewiele wyższa od samego ubezpieczenia OC – powiedział Andrzej Twardowski, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Medycznych i OC w INTER.

Dodatkowo ubezpieczyciel dołączył do pakietu ochronę od ryzyk związanych prowadzeniem gabinetu oraz szkodami w mieniu pacjenta. Ponadto, polisa zapewnia opiniowanie kontraktów z podmiotami leczniczymi, czy telefoniczną asystę prawną.

Ubezpieczyciel daje również możliwość poszerzenia ochrony o dodatkowe produkty dedykowane wyłącznie branży medycznej np. ubezpieczenie na wypadek czasowej niezdolności do pracy, czy roczne ubezpieczenie turystyczne.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...