bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Ochrona ubezpieczeniowa w przypadku poważnej choroby

Ochrona ubezpieczeniowa w przypadku poważnej choroby

Dodano: 2016-08-25

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ciągu ostatnich 25 lat w Polsce, co roku, odnotowuje się 380 tys. zgonów. Za ponad dwie trzecie spośród nich odpowiadają choroby krążenia i nowotwory. Z danych Eurostatu wynika natomiast, iż znacznie mniej zgonów spowodowanych tymi chorobami odnotowuje się w większości państw członkowskich Unii Europejskiej. Badania wykazały, iż średnia umieralność UE to 394 przypadków śmiertelnych w wyniku choroby krążenia oraz 267 przypadków wynikających z nowotworów. Dla porównania, w Polsce wskaźnik ten wynosi odpowiednio 652 i 300 przypadków. Tego typu poważne zachorowania obejmuje ubezpieczenie na życie. Świadczenie wypłacone w ramach takiej ochrony może ustabilizować sytuację finansową domowego budżetu osoby chorej.

– Od naszych klientów wiemy, że utrzymanie rodziny w czasie ewentualnej walki z poważną chorobą jest dla nich nie mniej ważne niż trafna diagnoza lekarza, czy skuteczny proces leczenia. Ubezpieczenie na życie ma przede wszystkim pełnić funkcję finansowego zabezpieczenia, w przypadku  utraty przez chorego źródła dochodu, np. utraty zdolności prowadzenia firmy. Aby to wsparcie było możliwe, podstawowy wariant ubezpieczenia musi zostać rozszerzony o ochronę na wypadek wystąpienia poważnych zachorowań i niekiedy traktowanych osobno nowotworów – mówi Mariola Zdziarska, Pełnomocnik Zarządu Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group.

Artykuły powiązane

Nowa era ochrony – DFG zwiększa bezpieczeństwo zakupu mieszkań i domów od deweloperów

Zakup mieszkania lub domu na podstawie umowy deweloperskiej zawartej po 2 lipca 2024 roku będzie objęty ochroną De...

Fikcyjne samozatrudnienie pod lupą organów podatkowych

Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w interpretacji z 12 czerwca 2024 r. (sygn. DKP3.8082.10.2023) uznał, że z...

Umowa ubezpieczenia nie zawsze gwarantuje wypłatę odszkodowania – wyrok SN

Sąd Najwyższy w wyroku z 24 czerwca 2024 r. (sygn. akt I CSK 1396/23) orzekł, że nieprzestrzeganie działań prewe...