bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Mondial Assistance: w daleką podróż konieczne jest dodatkowe ubezpieczenie

Mondial Assistance: w daleką podróż konieczne jest dodatkowe ubezpieczenie

Dodano: 2016-11-04

Specjaliści z Mondial Assistance wskazują, że przełom roku to czas, gdy wiele osób udaje się w dalekie podróże turystyczne do Ameryki Łacińskiej, Azji czy Australii. Podkreślają przy tym, że turyści planujący taką wycieczką nie mogą zapomnieć o zakupie dodatkowego ubezpieczenia.

Jak tłumaczą, jest ono szczególnie potrzebne w razie konieczności skorzystania z pomocy medycznej w kraju, do którego udaje się turysta. W krajach nienależących do Unii Europejskiej koszty usług lekarskich, w tym transportu do Polski ponosi poszkodowany.

– Lista zagrożeń, które mogą nas spotkać jest bardzo długa, a zachorowanie czy wypadek na drugim końcu świata i często realizowany w następstwie tych zdarzeń transport medyczny do kraju, to koszty sięgające nawet 500 000 zł. Zakup odpowiedniej polisy zapewni nam dostęp do placówek medycznych, ograniczy do minimum formalności oraz zagwarantuje pełne pokrycie na przykład kosztów leczenia. To bardzo ważne szczególnie podczas dalekiej podróży. Stany Zjednoczone, Kanada czy Australia to kraje gdzie koszty usług medycznych są astronomiczne nawet w porównaniu do Europy Zachodniej – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

Poza tym, eksperci przypominają, na jakie elementy powinno zwrócić się uwagę przy przystępowaniu do umowy ubezpieczenia.

– Bardzo ważną kwestią jest sprawdzenie ogólnych warunków ubezpieczenia, zapoznanie się z katalogiem wyłączeń z ochrony ubezpieczeniowej i sprawdzenie czy posiadane ubezpieczenie odpowiada charakterowi wyjazdu i miejsca, w które się wybieramy. Elementem, który należy wziąć pod uwagę jest wykup szeregu opcji dodatkowych oferowanych w ramach ubezpieczeń podróżnych. Osoby chorujące przewlekle powinny także pamiętać o właściwej tzw. zwyżce składki na wypadek powikłań w związku z chorobą. Cukrzycy, astmatycy czy osoby chorujące na serce bezwzględnie potrzebują tego elementu, aby polisa dawała im realną ochronę – dodaje Piotr Ruszowski.

Ponadto, dodają, że zakres ubezpieczenia turystycznego będzie się różnić także ze względu na potrzeby i sytuację konsumentów. Jak wskazują zupełnie innej ochrony będą potrzebować osoby wyjeżdżające z rodzinami, osoby uprawiające sporty w miejscu podróży czy samotni podróżnicy.

Artykuły powiązane

Nowa usługa Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego we współpracy z UFG

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w ramach swojej działalności przy Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym u...

Niewłaściwe zachowanie pracodawcy niekoniecznie jest mobbingiem – postanowienie SN

Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 14 lutego 2024 r. (sygn. akt II PSK 11/23) uznał, że poczucie pracownika, że pode...

Leasing od A do Z – przewodnik

Pobierz nasz najnowszy przewodnik - Leasing od A do Z! Kliknij tutaj...