bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Michał Kwieciński będzie odwoływał się od decyzji KNF

Michał Kwieciński będzie odwoływał się od decyzji KNF

Dodano: 2016-10-24

W dniu 24 maja 2016 r. Komisja Nadzoru Finansowego nie wyraziła zgody na powołanie Michała Kwiecińskiego na Prezesa Zarządu AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. oraz AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Organ nadzoru w komunikacie z 308. posiedzenia podał, że decyzja odmowna wyniknęła z niespełnienia przesłanki, o której mowa w art. 48 ust 1 pkt 4 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, tj. dawania rękojmi prowadzenia spraw zakładu ubezpieczeń w sposób należyty.

W związku z decyzją KNF Kwieciński zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa polskich spółek francuskiego ubezpieczyciela. Teraz indywidualnie odwołał się od decyzji organu nadzoru, wnioskując o jej ponowne rozpatrzenie – informuje Puls Biznesu.

Michał Kwieciński z wykształcenia jest matematykiem. Tytuł magistra uzyskał na Uniwersytecie Jagiellońskim, następnie kontynuował naukę na uniwersytecie w Marsylii (Université d’Aix-Marseille), gdzie zdobył tytuł doktora w 1994 r. Początkowo angażował się w rozwój kariery naukowej. Pracował na uniwersytecie w Tokio, Nicei (Université Nice Sophia Antipolis) oraz Uniwersytecie Jagiellońskim. Następnie przeszedł na stronę biznesu. Przez 7 lat był związany z McKinsey&Company. W 2006 r. został prezesem polskiego oddziału Liberty Mutual Insurance. W tym czasie pełnił także funkcje wiceprezydenta Grupy LibeRty International oraz COO na rejon rynków wschodzących Europy Środkowo-Wschodniej. W 2015 r. przeszedł do AXA Polska. Po 11 miesiącach musiał opuścić stanowisko CEO polskich spółek AXA z powody odmowy KNF.

Artykuły powiązane

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...