Akcja „Miasto nas porusza”, czyli propozycja od ING dla nastolatków

W ramach projektu „Miasto nas porusza”, ING Bank Śląski zaprasza nastolatków do zdobycia streetowej bluzy zaprojektowanej przez markę Kamuflage.

...
Czytaj więcej

Finansowanie gospodarki przez instytucje finansowe w obecnych warunkach gospodarczo-politycznych | Zapowiedź

Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń to cykliczne wydarzenie, realizowane z powodzeniem od wielu lat, skupiające wszystkie najważniejsze osobistości reprezentujące sektor finansowy.

...
Czytaj więcej

Finansowanie gospodarki przez instytucje finansowe w obecnych warunkach gospodarczo-politycznych

Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń to cykliczne wydarzenie, realizowane z powodzeniem od wielu lat, skupiające wszystkie najważniejsze osobistości reprezentujące sektor finansowy.

...
Czytaj więcej

Świadomość emerytalna w zarządzaniu ryzykiem starości. Zdrowie w sektorze ubezpieczeń | Zapowiedź

Już w dniach 25-26 października 2022 roku w The Westin Warsaw Hotel odbędą się równolegle dwie konferencje: 24. Banking Forum i 20. Insurance Forum. To jedyne w swoim rodzaju Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Świadomość emerytalna w zarządzaniu ryzykiem starości. Zdrowie w sektorze ubezpieczeń

Już w dniach 25-26 października 2022 roku w The Westin Warsaw Hotel odbędą się równolegle dwie konferencje: 24. Banking Forum i 20. Insurance Forum. To jedyne w swoim rodzaju Spotkanie Liderów Bankowości i Ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Zakres zastosowania Rekomendacji U według przygotowywanej nowelizacji

Z tego Legal Flash’a dowiedzą się Państwo o zakresie stosowania projektu nowelizacji Rekomendacji U.

...
Czytaj więcej

Projekt nowelizacji Rekomendacji U dotyczącej dobrych praktyk w zakresie bancassurance

Z tego Legal Flash’a dowiedzą się Państwo o głównych założeniach projektu nowelizacji Rekomendacji U dotyczącej dobrych praktyk w zakresie bancassurance.

...
Czytaj więcej

Rekomendacje U | Porównanie

Zapewne dotarła już do Państwa wiadomość o projekcie nowej wersji Rekomendacji U przekazanym właśnie przez KNF do konsultacji.

...
Czytaj więcej

Złudna umowa ubezpieczeniowa do kredytu

SO w Koninie oddalił roszczenie w zakresie opłaty ubezpieczeniowej. Rozpoznając sprawę kredytobiorcy, sąd podzielił pogląd RF odnośnie iluzorycznej ochrony ubezpieczeniowej produktu typu bancassurance.

...
Czytaj więcej

Bancassurance w 2021 r.

W ubiegłym roku, po raz pierwszy od kilku lat, wartość sprzedaży w bancassurance była wyższa od tej odnotowanej dwanaście miesięcy wcześniej.

...
Czytaj więcej

Zmiana na stanowisku prezesa w Reso Europa Service

Od pierwszego marca nowym prezesem Reso Europa Service będzie Piotr Włodarczyk. Zastąpi on Bronisława Wożnialisa.

...
Czytaj więcej

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach stand alone?

Bancassurance to kanał dystrybucji przez który należy rozumieć nic innego, jak oferowanie produktów ubezpieczeniowych przez banki. W dostępnej ofercie można znaleźć przede wszystkim klasyczne produkty ubezpieczeniowe.

...
Czytaj więcej

Bancassurance ponownie na ścieżce wzrostu

Dzięki wzrostom w sektorze bankowości i ubezpieczeń poziom składki zebranej w bancassurance w pierwszym półroczu tego roku był prawie taki sam jak przed pandemią.

...
Czytaj więcej

SN o umowie bancassurance i dochodzeniu roszczeń przez spadkobierców

Sąd Najwyższy w ramach Izby Cywilnej, w dniu 9 września 2021 roku, wydał wyrok ze skargi kasacyjnej. Sprawa dotyczyła roszczenia spadkobiercy osoby ubezpieczonej w ubezpieczeniu na życie, gdy ta umowa ubezpieczenia jest w ramach bancassurance.

...
Czytaj więcej

Pekao promuje Pakiet Komfort, zawierający ubezpieczenie od PZU

Bank Pekao S.A. przygotował nową ofertę dla klientów indywidualnych, posiadajacych Konto Przekorzystne - Pakiet Komfort. Jest to produkt zawierający pakiet ochronny, dostarczany przez PZU, oraz pakiet poleceń przelewów natychmiastowych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia na życie od Aviva dostępne w aplikacji mobilnej Santander Bank Polska  

Ubezpieczenie Życie i zdrowie zostało udostępnione klientom Santander Bank Polska, korzystającym z bankowości mobilnej. Produkt dostarcza Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie.

...
Czytaj więcej

Alior Bank rozpoczął sprzedaż ubezpieczeń turystycznych od PZU

Klienci Alior Banku mogą już nabyć za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej ubezpieczenie turystyczne od PZU. Jest to element zapowiadanej synergii ubezpieczyciela ze spółkami należącymi do grupy kapitałowej.

...
Czytaj więcej

KUKE zawarł porozumienie z Santander Bank Polska w zakresie sprzedaży ubezpieczeń eksportowych

Santander Bank Polska jako pierwszy polski bank zaoferuje przedsiębiorcom najnowsze instrumenty z oferty KUKE. Porozumienie o współpracy podpisali prezes KUKE Janusz Władyczak oraz Juan de Porras Aguirre, wiceprezes zarządu Santander Bank Polska.

...
Czytaj więcej

Nowy prezes PKO: chcemy stać się wiodącym operatorem ubezpieczeniowym w Polsce

W wywiadzie dla redakcji Rzeczpospolitej Jan Emeryk Rościszewski, nowy prezes PKO BP, wskazał, jakie kierunki obejmie zarządzana przez niego instytucja oraz jak bank zamierza rozwiązać kwestię sporów z frankowiczami.

...
Czytaj więcej

PKO BP dodaje ubezpieczenie do karty kredytowej dla przedsiębiorców

Klienci korporacyjni PKO BP mogą skorzystać ze specjalnej biznesowej karty kredytowej - PKO Visa Business Credit Premium. Produkt będzie rozszerzony o usługi dodatkowe, w tym ubezpieczenie w podróży zagranicznej.

...
Czytaj więcej

Getin Bank przygotował promocję dla klientów kupujących ubezpieczenie turystyczne lub nieruchomości

Getin Noble zachęca do skorzystania z oferty „Marketu Ubezpieczeniowego”. Klienci, którzy w okresie od 1 czerwca do 31 lipca 2021 roku kupią ubezpieczenie turystycznie lub nieruchomości, będą mogli otrzymać karty podarunkowe Allegro.

...
Czytaj więcej

PZU podało wyniki za I kw. 2021 r. 7-krotny wzrost wyniku netto

​Grupa PZU po I kw. 2021 r. odnotowała 7-krotnie wyższy wynik netto niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zdaniem spółki na zysk wpływ miał wysoki popyt na produkty medyczne i efekt współpracy z bankami.

...
Czytaj więcej

Alior Bank rozwija bankowość internetową, jakie nowości czekają na klientów?

Zdalne korzystanie z usług bankowych staje się coraz popularniejsze. Alior Bank rozwijając bankowość internetową, niedawno uruchomił nowe funkcje.

...
Czytaj więcej

PKP dołącza do grona użytkowników portalu Cash

Pracownicy PKP będą mogli skorzystać z oferty portalu Cash, przygotowanego przez PZU. Polskie Koleje Państwowe to kolejny pracodawca, który umożliwił swoim pracownikom wzięcie pożyczki za pośrednictwem platformy PZU.

...
Czytaj więcej

N26 zamierza wejść na rynek ubezpieczeń, także w Polsce

​Pochodzący z Niemiec fintech N26 chce udostępnić klientom możliwości zakupu ubezpieczenia z poziomu  aplikacji mobilnej i serwisu internetowego. Jako pierwsze do sprzedaży trafią ubezpieczenia smartfona. Nowa usługa ma być dostępna także w Polsce.

...
Czytaj więcej

Rower na raty, ubezpieczenie gratis – nowa oferta Credit Agricole

​Trwająca pandemia przyczyniła się do wzrostu zainteresowania jednośladami. Widząc ten trend, bank Credit Agricole przygotował kredyt na zakup roweru. Klienci, którzy skorzystają z oferty, otrzymają bezpłatne, roczne ubezpieczenie od kradzieży.

...
Czytaj więcej

Concordia kontynuuje kampanię o połączeniu z Generali

Kolejny etap kampanii informującej o połączeniu Concordii z Generali, skupia się na promowaniu produktów Generali i Concordii w placówkach banków spółdzielczych.

...
Czytaj więcej

PZU ogłosiło 4-letnią strategię rozwoju. Ubezpieczyciel stawia na synergię potencjału wszystkich spółek z Grupy

Omnikanałowość, poszerzanie wiedzy o klientach i wykorzystanie synergii spółek z Grupy PZU to główne filary strategii ubezpieczyciela na lata 2021-2024. Nowy plan rozwoju został przedstawiony wraz z wynikami finansowymi podmiotu.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie podróżne BNP Paribas Wealth Management z rozszerzoną ochroną

Ubezpieczenie podróżne dla karty Mastercard World Elite od BNP Paribas Wealth Management rozszerzono o dodatkową ochronę – od zachorowania na koronawirusa. Produkt pokryje koszty leczenia i ew. rezygnacji z podróży.

...
Czytaj więcej

KUKE z ofertą dla banków

​KUKE udostępnił bankom nowe rozwiązanie, umożliwiające im poszerzenie swojej działalności i zwiększenie finansowania krajowych inwestycji nastawionych na eksport.

...
Czytaj więcej

Aviva zebrała 2,5 mld zł składki w 2020 r.

​Grupa Aviva w Polsce przedstawiła wyniki finansowe za 2020 r. Pomimo pandemii ubezpieczyciel utrzymał wysoką pozycję, szczególnie na rynku życiowym, podnosząc o 2% zysk w porównaniu z 2019 r.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia z rekordowymi wynikami

PKO Ubezpieczenia zamknęło miniony rok z rekordowym zyskiem netto – 101,1 mln zł. ROE utrzymało się na poziomie 22,6 proc., a wskaźnik wypłacalności Solvency II: 238 proc. dla spółki majątkowej i 196,5 proc. dla spółki życiowej.

...
Czytaj więcej

Zespół bancassurance i sprzedaży affinity podsumowuje 2020 r.

Zespół bancassurance i sprzedaży affinity, działający w ramach PIU, podsumował 2020 r. i przedstawił plany na 2021 r. na łamach bloga PIU.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia w aplikacjach mobilnych

W kanale bancassurance coraz częściej ubezpieczenia można zakupić również przez aplikacje mobilne banków.

...
Czytaj więcej

Skutki naruszenia obowiązku ukończenia szkolenia zawodowego przez dystrybutorów ubezpieczeń

Chociaż obowiązek ukończenia szkoleń zawodowych m.in. przez osoby fizyczne wykonujące czynności agencyjne lub brokerskie, czy też członków zarządu agentów i brokerów, uregulowany w art. 12 UDD obowiązuje już od ponad 3 lat, wciąż budzi on wątpliwości.

...
Czytaj więcej

Czy banki otworzą się na współpracę z insurtechami?

Polski sektor bancassurance od kilka lat wykazuje tendencję spadkową. Po doskonałym okresie sprzedaży produktów ubezpieczeniowo-inwestycyjnych, nastąpiła stagnacja spowodowana regulacjami i coraz większą kontrolą nadzorcy.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczyciele i banki ostrożniejsze przy udzielaniu gwarancji zwrotu zaliczki

Puls Biznesu informuje, że bank i ubezpieczyciele coraz ostrożniej podchodzą do udzielenia gwarancji, szczególnie zapewniającej zwrot zaliczki.

...
Czytaj więcej

Nest Bank z nowymi pakietami ubezpieczeniowymi

Nest Bank, we współpracy z MetLife TUNŻiR, wprowadził do oferty nowe produkty dla klientów indywidualnych: Nest dla Dziecka, Nest na Wypadek oraz Nest na Zdrowie.

...
Czytaj więcej

Credit Agricole umożliwił klientom inwestowanie w IKE i IKZE w formie ubezpieczenia na życie z UFK

Bank Credit Agricole wprowadził do swojej oferty produkty IKE i IKZE prowadzone w formie ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK). Dostawcą produktów jest Credit Agricole Życie Towarzystwo Ubezpieczeniowe S.A.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia udostępniło sprzedaż ubezpieczenia NNW dla dzieci w serwisie iPKO i aplikacji IKO

​Klienci PKO BP mogą kupić za pośrednictwem bankowości elektronicznej banku ubezpieczenia NNW dla dzieci, dostarczane przez PKO Ubezpieczenia.

...
Czytaj więcej

TU Prévoir rozszerza zakres ubezpieczenia ProKredyt+

Produkt ProKredyt+ od TU Prévoir ma nowy zakres ubezpieczenia. Klienci banków spółdzielczych mogą rozszerzyć jego zakres o pakiety Assistance. Poza tym został podwyższony wiek przystępujących do ubezpieczenia oraz zmniejszona składka.

...
Czytaj więcej

Rzecznik Finansowy skierował skargę nadzwyczajną w sporze o UNWW 

Rzecznik Finansowy wniósł skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego w sprawie dot. ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. RF zaskarżył wyrok II instancji, odmawiający przyznania ubezpieczonemu prawa do zwrotu wpłaconych składek.

...
Czytaj więcej

Wyniki Grupy PZU po I półroczu 2020 roku -  główne obszary wzrostu to segment ubezpieczeń życiowych i bancassurance

I półrocze 2020 r. Grupa PZU zakończyła z przypisem składki brutto na poziomie 11,7 mld z i wynikiem netto 1,6 mld zł.

...
Czytaj więcej

Santander Bank Polska sprzedaje dodatkowe pakiety ubezpieczenia NNW dla dzieci

Santander Aviva TUŻ SA dostarcza ochronę NNW dzieci jako dodatkowy pakiet do ubezpieczenia Życie i zdrowie. Produkt jest dostępny w ofercie Santander Bank Polska.

...
Czytaj więcej

Pekao promuje Konto Świat Premium. W ofercie m.in. ubezpieczenie płatności internetowych

Bank Pekao rozpoczął promocję Konta Świat Premium. Nowi klienci, którzy zdecydują się otworzyć rachunek, otrzymają złotą kartą Mastercard czy bezpłatny pakiet ubezpieczeń płatności internetowych.

...
Czytaj więcej

Posłowie pytają premiera o plany likwidacji Biura Rzecznika Finansowego

​Do Prezesa Rady Ministrów skierowana została interpelacja nr 9711 w sprawie planowanej likwidacji urzędu Rzecznika Finansowego. Zdaniem autora pisma pomysł przeniesienia tej instytucji jest sprzeczny z unijnym prawem.

...
Czytaj więcej

XII Kongres Bancassurance odwołany

Polska Izba Ubezpieczeń podała do informacji, że tegoroczna edycja Kongresu Bancassurance zostaje odwołana w związku z sytuacją epidemiologiczną.

...
Czytaj więcej

Rzecznik Finansowy skierował pozew przeciw Millennium Banku i TUnŻ Europa

Rzecznik Finansowy wystąpił do sądu z pozwem przeciwko Millennium Bank i Towarzystwu Ubezpieczeń na Życie Europa. Stawia w nim zarzut, że spółki stosowały nieuczciwe praktyki rynkowe przy oferowaniu grupowego ubezpieczenia na życie.

...
Czytaj więcej

PKO BP: Chcemy stać się w większym stopniu również firmą ubezpieczeniową

Wiceprezes PKO BP Jan Emeryk Rościszewski w rozmowie z PAP Biznes przedstawił nową strategię banku w zakresie dystrybucji ubezpieczeń. Grupa będzie stawiać na rozwój i zwiększenie sprzedaży produktów stand alone.

...
Czytaj więcej

PIU: polski rynek bancassurance działu II w I kw. 2020 r.

W I kw. 2020 r. wystawiono 18.842 tys. szt. polis działu II w kanale bancassurance, których składka przypisana brutto wynosiła łącznie 497 mln zł.

...
Czytaj więcej

PIU: polski rynek bancassurance działu I w I kw. 2020 r.

W I kw. bieżącego roku w kanale bancassurance wystawiono 6.304 polis na życie. Ich sprzedaż była mniejsza niż w analogicznym okresie 2019 r., kiedy było to 6.905 tys. sztuk.

...
Czytaj więcej

Usługi assistance oferowane w ramach ubezpieczenia Santander-Aviva Życie i zdrowie

​Europ Assistance Polska przygotowała wspólnie z Santander Aviva pakiet usług assistance w ramach ubezpieczenia „Życie i zdrowie”. Nowe ubezpieczenie dostępne jest dla klientów Santander Bank Polska.

...
Czytaj więcej

Życie i zdrowie – ubezpieczenie dla klientów Santandera

Santander Aviva TUŻ przygotowało dla klientów banku kompleksowe ubezpieczenie „Życie i zdrowie”, którego podstawę stanowi ubezpieczenie na życie. Produkt można zakupić zdalnie.

...
Czytaj więcej

Co czytają Czytelnicy portalu beinsured.pl?

Z okazji wydania 1000. nr. beinsured postanowiliśmy podsumować działalność wydawniczą portalu. Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy zestawienie 10 najbardziej popularnych tekstów na beinsured.pl.

...
Czytaj więcej

PKO BP sprzedał już ponad 100 tys. ubezpieczeń komunikacyjnych

Klienci PKO BP zakupili już ponad 100 tys. ubezpieczeń komunikacyjnych. Bank zapowiada, że w ciągu 2 lat planuje wzrost sprzedaży do 500 tys. szt.

...
Czytaj więcej

Cardif chce wzmocnić swoją pozycję na polskim rynku poprzez zdalną sprzedaż w kanałach bankowych

Cardif wzmacnia swoją współpracę z BNP Paribas na polskim rynku. Towarzystwo zamierza dystrybuować swoje produkty poprzez zdalne kanały banku – bankowość elektroniczną i mobilną, donosi Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

Uszpolewicz: To był dobry rok dla grupy Avivy

Adam Uszpolewicz, Prezes Avivy, podczas piątkowego spotkania z dziennikarzami, przedstawił wyniki finansowe Grupy Aviva Polska. Aviva pozostaje na stabilnym poziomie, z niewielkimi wzrostami. W ubiegłym roku łączny zysk spółek Avivy wyniósł 954 mln zł.

...
Czytaj więcej

Getin Bank z ubezpieczeniem Mój Bezpieczny Dom

Getin Bank poszerzył segment ubezpieczeń o ubezpieczenie nieruchomości Mój Bezpieczny Dom. Jest to kolejny produkt, po ubezpieczeniu podróży, z nowej linii biznesowej Getin Banku.

...
Czytaj więcej

PKO BP zachęca klientów do zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego

PKO BP uruchomił nową promocję dot. ubezpieczeń komunikacyjnych. Osoby, które do końca marca zakupią ubezpieczenie OC za pośrednictwem aplikacji mobilnej IKO lub serwisu transakcyjnego iPKO, mogą wygrać voucher o wartości 500 zł na zakupy w sieci Orlen.

...
Czytaj więcej

Plany Toyota Insurance Management na przyszłość

Toyota Insurance Management - ubezpieczeniowa spółka grupy Toyota Financial Services – w 2019 r. osiągnęła 16%-owy przyrost w zebranej składce w stosunku do poprzedniego roku, a także 10%-owy przyrost liczby sprzedanych ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Roman Pałac przedstawił pierwsze cele nowej strategii PZU

Prezes PZU Życie Roman Pałac w wywiadzie z PAP Biznes powiedział, że prowadzone są już prace nad powstaniem nowej strategii PZU. Ma ona kłaść naciska na rozwój sektora usług zdrowotnych i wzbogacenia oferty dla klientów indywidualnych. 

...
Czytaj więcej

SPBUiR przyjrzał się problemom na rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego

Komisja Ekspercka do spraw przeciwdziałania patologii rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego, działająca przy SPBUiR, przygotowała stanowisko w sprawie identyfikacji występujących nieprawidłowości w działalności brokerów.

...
Czytaj więcej

AXA Polska angażuje się w urban protection

AXA Polska zakłada poszerzenie kanału sprzedaży o urban protection, czyli partnerstwo ze spółkami z ofertą dla mieszkańców aglomeracji – donosi Puls Biznesu.

...
Czytaj więcej

PIU: unijne propozycje zmian dot. KID w ubezpieczeniach inwestycyjnych nikomu nie służą

PIU wzięła udział w konsultacjach publicznych dot. rozporządzenia delegowanego PRIIPs określającego sposób przygotowania dokumentu KID. PIU przekazała wiele uwag wobec przedstawionych propozycji, wskazując, że są one zbędne dla ZU jak i klientów.

...
Czytaj więcej

KNF wyjaśnia wątpliwości odnośnie realizacji ustawowego obowiązku doskonalenia zawodowego

KNF w ostatnich dniach 2019 r. skierowała do zakładów ubezpieczeń pismo. Przedstawiła w nim swoje stanowisko dotyczące realizacji obowiązku doskonalenia zawodowego, o którym mowa w art. 12 ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Zakazane stosunki agent-broker

Niestety, stałe stosunki pomiędzy agentem i brokerem nie mają przyszłości. Nasz ustawodawca zdecydował, że związki tego typu nie mogą zostać zaakceptowane, bo to może godzić w interesy klientów.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia sprzedało pierwsze polisy komunikacyjne

​PKO Ubezpieczenia rozpoczęło sprzedaż produktów komunikacyjnych. Oznacza to, że na polski rynek ubezpieczeń komunikacyjnych wszedł nowy podmiot. Jest to już 30. zakład ubezpieczeń z ofertą dla kierowców.

...
Czytaj więcej

Wynagradzanie dystrybutorów ubezpieczeń

Eksperci Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI podczas szkolenia, zorganizowanego w ramach Szkoły Ubezpieczeń beinsured, dotyczącego kontroli organu nadzoru u dystrybutorów ubezpieczeń wyjaśniali m.in. zagadnienia prawne związane z wynagradzaniem pośredników.

...
Czytaj więcej

Obowiązki twórcy produktu ubezpieczeniowego

Podczas ostatniego szkolenia prowadzonego w ramach Szkoły Ubezpieczeń beinsured szczególne emocje wzbudziła kwestia obowiązków twórcy produktu ubezpieczeniowego w kontekście działalności dystrybutorów ubezpieczeń – brokerów i agentów ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie podróżne dostępne w Kantorze Walutowym Alior Banku

​Alior Bank umożliwił mobilny zakup ubezpieczenia podróżnego poprzez swoją aplikację mobilną do wymiany walut – Kantor Walutowy.

...
Czytaj więcej

Raport RF: ubezpieczenia z UFK wzbogacają dostępne formy oszczędzania i tym samym zachęcają do jego podejmowania

We wrześniu 2019 r. Doradczy Komitet Naukowy działający przy Rzeczniku Finansowym przedstawił raport dot. nadużyć na rynku finansowym. W raporcie poruszono takie kwestie jak misselling i produkty ubezpieczeniowo-inwestycyjne.

...
Czytaj więcej

Warta rozpoczęła współpracę z Bankiem Pocztowym

Warta podjęła współpracę z Bankiem Pocztowym w zakresie dystrybucji produktów ubezpieczeniowych. Towarzystwo przygotowało dla klientów banku dwa ubezpieczenia na ryzyko poważnego zachorowania - Warta Moje Zdrowie oraz Warta Dla Zdrowia.

...
Czytaj więcej

Wystartowała sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych w aplikacji mobilnej PKO BP

PKO BP udostępnił w najnowszej aktualizacji mobilnej aplikacji IKO usługę zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego. Klienci mogą nabyć ubezpieczenie OC z Zieloną Kartą, AC, pakiet OC+AC. Jako  dodatkowe produkty oferowane są ubezpieczenia NNW i Car Assistance

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenia NNW dla dzieci w ofercie Credit Agricole

Pakiet na Wypadki to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dzieci. Produkt oferowany jest przez Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., a jego dystrybucja odbywa się poprzez bank.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia wprowadza ubezpieczenie na życie z sumą ubezpieczenia do 1 mln zł

​Bezpieczny Plan w ofercie ubezpieczeń na życie PKO Ubezpieczenia umożliwia ochronę w razie śmierci z sumą ubezpieczenia od 300 tys. zł do 1 mln zł. Klienci mają też zapewnioną stała wysokość składki przez 5 lat.

...
Czytaj więcej

AXA rozszerza ofertę ubezpieczeniową w aplikacji mobilnej mBanku o produkty życiowe

​mBank rozszerzył portfolio produktów ubezpieczeniowych AXA, sprzedawanych poprzez aplikację mobilną banku. Obecnie w ofercie znajdują się ubezpieczenia turystyczne, mieszkaniowe i od niedawna NNW i na życie, co jest pierwszą taką ofertą na rynku.

...
Czytaj więcej

AXA TFI i mBank zawierają partnerstwo w zakresie dystrybucji PPK

Produkt PPK przygotowany przez AXA TFI znajdzie się w ofercie mBanku dla klientów korporacyjnych. Towarzystwo liczy, że dzięki współpracy przekroczy 10 proc. udział na rynku PPK.

...
Czytaj więcej

Klienci Credit Agricole mogą uzyskać darmowe roczne ubezpieczenie roweru od LINK4

​LINK4 i Credit Agricole wspólnie przygotowali ofertę promocyjną. Klienci, którzy sfinansują kredytem ratalnym zakup nowego roweru, otrzymają roczną, darmową ochronę sprzętu od LINK4.

...
Czytaj więcej

Forum Assistance: żyjemy w świecie zmieniających się banków

3 czerwca odbyło się Forum Assistance, które organizowane od 2007 r., gromadzi ponad 100 ekspertów branży bankowej, ubezpieczeniowej i leasingowej.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia ma ambitne plany na przyszłość

PKO Ubezpieczenia zakłada, że spółka życiowa i majątkowa osiągnie łączny wynik w br. w wysokości ok. 70 mln zł. Z kolei do końca roku planuje obsługiwać ok. 2 mln klientów.

...
Czytaj więcej

Klienci banków oczekują dodatkowych usług

Getin Noble Bank rozpoczął współpracę z TU Europa, aby zaoferować swoim klientom możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego.

...
Czytaj więcej

E-ubezpieczenia są możliwe (cz. III)

O procesie automatyzacji, tworzeniu technologicznych rozwiązań i zmianie paradygmatu funkcjonowania organizacji opowiada w rozmowie z beinsured.pl Maciej Kloze, wiceprezes Grupy Europa.

...
Czytaj więcej

AXA rozpocznie sprzedaż ubezpieczeń w bankach spółdzielczych

AXA chce wzmocnić swoją pozycję w kanale bancassurance poprzez sprzedaż ubezpieczeń w bankach spółdzielczych. Ubezpieczycielowi ma pomóc w tym nowy system IT przygotowany przez Asseco Poland.

...
Czytaj więcej

E-ubezpieczenia są możliwe (cz. I)

O procesie automatyzacji, tworzeniu technologicznych rozwiązań i zmianie paradygmatu funkcjonowania organizacji opowiada w rozmowie z beinsured.pl Maciej Kloze, wiceprezes Grupy Europa.

...
Czytaj więcej

Ewa Dąbrowska została Dyrektorem Pionu Klienta Korporacyjnego w Nationale-Nederlanden

Ewa Dąbrowska stanęła na czele nowo powołanego Pionu Klienta Korporacyjnego w Nationale-Nederlanden.

...
Czytaj więcej

BGŻ BNP Paribas testuje sprzedaż ubezpieczeń turystycznych w aplikacji mobilnej

BGŻ BNP Paribas planuje wprowadzenie do swojej aplikacji bankowości mobilnej ubezpieczenia turystycznego GOtravel.

...
Czytaj więcej

PZU i Alior Bank uruchomią innowacyjną platformę pożyczkową

PZU i Alior Bank prowadzą prace nad powstaniem platformy pożyczkowej Cash. Narzędzie będzie dedykowane pracodawcom, którzy w ten sposób będą chcieli wprowadzić nowy benefit w postaci szybkich i nisko oprocentowanych pożyczek dla pracowników.

...
Czytaj więcej

Wyniki PKO Ubezpieczenia po 2018 r. Przekroczona bariera 1 mld zł przypisu składki

W 2018 r. grupa ubezpieczeniowa PKO odnotowała rekordowy wynik finansowy. Zysk spółki wyniósł 59,6 mln zł, o 69% więcej niż przed rokiem, a przypis składki przekroczył 1 mld zł.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia rozpoczyna szeroką dystrybucję ubezpieczenia OnkoPlan

Ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór OnkoPlan od PKO Ubezpieczenia trafiło do szerokiej oferty PKO BP.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na życie od Warty w ofercie Nest Banku

Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie „Warta” i Nest Bank nawiązały współpracę w zakresie oferowania klientom banku ubezpieczenia na życie z gwarantowaną wypłatą „Nest Spokojne Lata”.

...
Czytaj więcej

BNP Paribas Cardif z nową strategią wzrostu

BNP Paribas Cardif chce odzyskać udziały na polskim rynku bancassurance. Ubezpieczyciel opracował nową strategię zakładającą digitalizację i poszukiwanie nowych partnerów biznesowych.  

...
Czytaj więcej

PKO BP wdraża platformę ubezpieczeń komunikacyjnych od Blue Media

Wdrożenie platformy ubezpieczeniowej pozwoli na oferowanie klientom banku pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych. Innowacją jest możliwość skorzystania z oferty równych ZU w ramach jednego pakietu asekuracyjnego w jednym procesie zakupowym.

...
Czytaj więcej

BGŻ BNP Paribas pracuje nad rozszerzeniem aplikacji mobilnej o zakup polisy turystycznej

Od roku klienci BGŻ BNP Paribas mogą korzystać z bankowości mobilnej. W październiku narzędzie aktywnie używało ok. 150 tys. użytkowników. Bank zapowiada dalszy rozwój aplikacji.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU: najwyższy kwartalny zysk od 5 lat

Grupa PZU zanotowała najwyższy od 5 lat kwartalny zysk netto, zarówno na poziomie Grupy (1,56 mld zł), jak i jednostki dominującej (1,01 mld zł). Składka przypisana brutto w III kwartale 2018 roku wyniosła 5,38 mld zł.

...
Czytaj więcej

Credit Agricole wprowadza ubezpieczenie na życie z UFK, inwestycje trafią w sektor zielonej gospodarki

Credit Agricole Bank Polska do swojej oferty wprowadził ubezpieczenie na życie i dożycie z opcją inwestycyjną – EkoZysk. Część inwestycyjna ma trafić do spółek z zielonej gospodarki. Ubezpieczyciel zapewnia pełny zwrot z inwestycji.

...
Czytaj więcej

PKO BP planuje sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych przez aplikację IKO w I kw. 2019 r.

PKO Bank Polski zamierza już na początku przyszłego roku wprowadzić do swojej aplikacji bankowości mobilnej usługi sprzedaży ubezpieczeń AC i OC oraz assistance.

...
Czytaj więcej

Odbył się X Kongres Bancassurance

W dniach 18-19 października br. odbył się X Kongres Bancassurance. Tematem przewodnim kongresu były wyzwania stojące przed środowiskiem ubezpieczeniowym i bankowym w świetle prokonsumenckich zmian na rynku bancassurance.

...
Czytaj więcej

Bancassurance: ubezpieczenie LINK 4 dostępne w każdej placówce PKO BP

Od września br. klienci Banku PKO BP mają możliwość zakupu ubezpieczenia komunikacyjnego LINK4 w placówkach banku. Obecnie poinformowano, że polisy komunikacyjne są już dostępne w każdej placówce.

...
Czytaj więcej

Raport PIU – Polski Rynek Bancassurance II kwartał 2018

PIU opublikowało raport opisujący rynek bancassurance w Polsce po II kw. 2018 r

...
Czytaj więcej

Ruszyła sprzedaż ubezpieczeń jesiennych upraw rolnych w Banku BGŻ BNP Paribas

Z początkiem października Bank BGŻ BNP Paribas wraz z Concordia Ubezpieczenia rozpoczął jesienną sprzedaż ubezpieczeń upraw rolnych.

...
Czytaj więcej

Open Life wprowadza ponownie do oferty produkt ochronno-inwestycyjny Future Capital Plus

Open Life TU Życie S.A. uruchamia w oddziałach Getin Noble Banku S.A. sprzedaż swojego odświeżonego produktu ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Future Capital Plus.

...
Czytaj więcej

Rada Nadzorcza Getin Holding zgodziła się na negocjacje z TU Europa dot. dalszej współpracy

Getin Holding w raporcie bieżącym poinformował o podjęciu przez radę nadzorczą uchwał wyrażających zgodę na zawarcie listu intencyjnego z trzema spółkami ubezpieczeniowymi.

...
Czytaj więcej

PKO BP z ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych

PKO Bank Polski we współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi udostępnił pełny zakres ochrony ubezpieczeniowej potrzebnej posiadaczom samochodów.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wprowadza Ubezpieczenie Dziecka Bez Przerwy dla klientów ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski we współpracy z Nationale-Nederlanden wprowadza do swojej oferty nowe ubezpieczenie dziecka, które zapewnia ochronę przez cały rok. 

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia: ponad 0,5 mld zł przypisu po I poł. 2018 r.

PKO Ubezpieczenia zakończyło I półrocze 2018 r. z wynikiem finansowym na poziomie 29,1 mln zł. W tym czasie przypis obu spółek przekroczył kwotę 535,5 mln zł.

...
Czytaj więcej

Zagaj: spory dot. UNWW są rozwiązywane poprzez ugodę

Paweł Zagaj, zastępca Rzecznika Finansowego nadzorujący Wydział Pozasądowego Rozwiazywania Sporów, udzielił wywiadu red. Prawo.pl. Rozmowa dotyczyła sporów kredytobiorców z bankami w zakresie ubezpieczeń niskiego wkładu własnego.

...
Czytaj więcej

Credit Agricole uruchomił ofertę ratalnej sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych

Credit Agricole wprowadził do swojej oferty możliwość rozłożenia składki na ubezpieczenie komunikacyjne na miesięczne raty. Klienci zainteresowani tą usługą będą mogli zawrzeć umowę elektronicznie przy wykorzystaniu Szybkiego Podpisu.

...
Czytaj więcej

Oferta bonusowa dla klientów LINK4 i Citi Handlowy

​Właściciele karty kredytowej Citi Simplicity w Banku Citi Handlowy, którzy zdecydują się zakup dowolnego ubezpieczenia w LINK4, otrzymają 400 zł na zakupy kartą. Jest to kolejny wspólny projekt tych instytucji.

...
Czytaj więcej

EIOPA opublikowała pierwszy zestaw Q&A w zakresie wdrażania IDD

11 lipca 2018 r. Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował pierwszy zestaw Q&A zawierający praktyczne wskazówki wdrażania dyrektywy ws. dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

InterRisk, Benefia, Link4 i Generali będą oferować ubezpieczenia komunikacyjne na platformie e-commerce PKO BP

W połowie czerwca Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, największego polskiego banku, zapowiadał finalizację prac nad porównywarką ubezpieczeń komunikacyjnych.

...
Czytaj więcej

KUKE i Pekao S.A. zawarły umowę ramową w zakresie wspólnej oferty dla eksporterów

W ramach umowy KUKE zobowiązało się do udzielenia gwarancji ubezpieczeniowych i zapłaty należności w ramach akredytyw otwieranych przez banki zagraniczne, potwierdzanych, postfinansowanych lub dyskontowanych przez Pekao S.A.

...
Czytaj więcej

Projekt rozporządzania MF ws. egzaminu dla pośredników ubezpieczeniowych

MF opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie egzaminu dla osób ubiegających się o wykonywanie czynności agencyjnych, czynności dystrybucyjnych zakładu ubezpieczeń oraz czynności dystrybucyjnych zakładu reasekuracji z dnia 29 maja 2018 r.

...
Czytaj więcej

Szkolenie: BANCASSURANCE, AFFINITY, UBEZPIECZENIA GRUPOWE po 1 października 2018 r. 

W dniu 28 maja br. odbyła się kolejna Szkoła Ubezpieczeń beinsured z cyklu implementacji przepisów ustawy o dystrybucji w poszczególnych kategoriach pośrednictwa ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

Prezydent podpisał trzy ustawy regulujące branżę ubezpieczeniową

W dniu 28 maja br. Prezydent RP podpisał kilka ustaw dotyczących branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Nowelizacja o usługach płatniczych wprowadzająca PSD2 -  kto zyska na zmianach?

W dniu 22 kwietnia br. w Senacie podczas 60. posiedzenia został przyjęty projekt ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw. Jego celem jest wdrożenie do polskiego porządku prawnego dyrektywę w sprawie usług płatniczych.

...
Czytaj więcej

Concordia w segmencie bancassurance

„Concordia czuje się w obowiązku przygotować partnerów biznesowych na nadchodzące zmiany” wskazał Tomasz Kromolicki, Dyrektor Biura Bancassurance Concordii Ubezpieczenia, w wywiadzie dla magazynu "Nowoczesny Bank Spółdzielczy".

...
Czytaj więcej

Rzecznik Finansowy o obligacjach korporacyjnych

Rzecznik Finansowy przygotował analizę rynku obligacji korporacyjnych. W publikacji zostały wymienione najważniejsze czynniki, jakie należy brać pod uwagę przy inwestowaniu w obligacje korporacyjne.

...
Czytaj więcej

BZ WBK sprzedaje ubezpieczenia przez aplikację mobilną

Liczba osób korzystających z aplikacji mobilnych, a w tym z bankowości mobilnej, ustawicznie rośnie. Każdego roku odnotowywane są wzrosty w tym sektorze. Coraz częściej ubezpieczyciele umożliwiają zakup polisy poprzez aplikację.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance Polska i Credit Agricole rozszerzają współpracę. Wspólnie przygotowali ofertę usług assistance

Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń i Europ Assistance Polska poszerzyło ofertę ubezpieczeniową o usługi assistance. Produkty są bezpłatnie dostarczane przez 6 miesięcy dla obecnych nowych klientów, którzy otworzą konto w banku.

...
Czytaj więcej

Zysk netto spółek ubezpieczeniowych BZ WBK-Aviva w 2017 r. zwiększył się o 14%

W 2017 r. zarówno spółka życiowa jak i majątkowa BZ WBK-Aviva poprawiła swój wynik finansowy netto. W przypadku BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie wzrost zysku w zestawieniu z ubiegłorocznymi wynikami wyniósł 12 mln zł (+31%).

...
Czytaj więcej

BZ WBK i Compensa z ofertą zdalnego zakupu ubezpieczeń komunikacyjnych

Bank Zachodni WBK umieścił w Google Play i App Store zaktualizowaną wersję swojej aplikacji mobilnej. Zawiera ona usługę mobilnego zakupu ubezpieczenia OC, AC, NNW oraz ASSISTANCE. Ochrony ubezpieczeniowej udziela Compensa.

...
Czytaj więcej

Concordia dystrybuuje ubezpieczenia upraw rolnych w kanale BA

​W poniedziałek, 19 marca 2018 r., Concordia Polska TUW rozpoczęła wiosenną sprzedaż dotowanych ubezpieczeń upraw rolnych. Rolnicy mogą nabyć ubezpieczenie w placówkach BGŻ BNP Paribas.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden w ofercie Raiffeisen Polbank dla klientów korporacyjnych

​Ubezpieczenia grupowe od Nationale-Nederlanden trafiły do sprzedaży w banku Raiffeisen Polbank. Produkty grupowego ubezpieczenia na życie ”Razem dla siebie” będą oferowane klientom prowadzącym działalność gospodarczą.

...
Czytaj więcej

PZU zarobił 4,2 mld zł w 2017 r.

PZU SA po raz pierwszy raz w historii odnotował zysk netto przekraczający kwotę 1 mld EUR i przypis składki wynoszący prawie 23 mld zł.  

...
Czytaj więcej

TU Europa szuka nowych kanałów dystrybucji ubezpieczeń

​Magdalena Marciniak, dyrektor Pionu Rozwoju Biznesu w Grupie Europa, przekazała redakcji Pulsu Biznesu plany ubezpieczyciela w zakresie nowych kanałów dystrybucji ubezpieczeń. Spółka chce pozyskać nowych partnerów z branży leasingowej i firmy pożyczkowe.

...
Czytaj więcej

PKO stawia na rozwój biznesu ubezpieczeniowego

PKO BP przedstawił wyniki finansowe za 2017 r. Spółka zapowiedziała rozwój biznesu ubezpieczeniowego w 2018 r.

...
Czytaj więcej

Produkt Open Life dostępny w ofercie Deutsche Banku

​Nowe ubezpieczenie na życie i dożycie „DB Invest Dywidendowy” od Open Life TU Życie S.A. trafiło do dystrybucji w kanale bancassurance, sprzedażą produktu zajmie się Deutsche Bank Polska S.A.

...
Czytaj więcej

MetLife rozszerza działalność w sektorze bancassurance

MetLife poszerzyło grono partnerów w kanale bancassurance, nawiązując współpracę z Nest Bankiem. Ubezpieczyciel przygotował dla klientów banku dedykowany produkt ochronno-oszczędnościowy „Nest Bezpieczna Perspektywa”.

...
Czytaj więcej

Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych

W dniu 6 lutego 2018 r. podczas 58. posiedzenia Sejmu RP miało miejsce I czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 2225).

...
Czytaj więcej

Raport: Polski Rynek Bancassurance III kw. 2017 r. Dział II

Przedstawiamy omówienie raportu „Polski Rynek Bancassurance” przygotowanego przez PIU dla III kwartału 2017 r. w Dziale II.

...
Czytaj więcej

Produkty ochronno-inwestycyjne TU Europa w ofercie Nest Banku

Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa rozszerzyło grono partnerów w kanale bancassurance. Ubezpieczyciel podjął współpracę z Nest Bankiem w zakresie dystrybucji ubezpieczeń na życie z UFK.

...
Czytaj więcej

Raport: Polski Rynek Bancassurance III kw. 2017 r.

Przedstawiamy omówienie raportu „Polski Rynek Bancassurance” przygotowanego przez PIU dla III kwartału 2017 r. w dziale I.

...
Czytaj więcej

Eurobank sprzedaje ubezpieczenia stand alone TU Europa

Euro Bank S.A. został nowym partnerem Grupy Ubezpieczeniowej TU Europa. Za pośrednictwem banku będą dystrybuowane trzy produkty typu stand alone.

...
Czytaj więcej

Aleksandra Wiktorow: Dużo zmian regulacyjnych na rynku to efekt działań Rzecznika Finansowego

Aleksandra Wiktorow udzieliła wywiadu red. portalu ObserwatorFinasowy.pl. W rozmowie wskazywała na poprawy sektora ubezpieczeniowego, które nastąpiły w wyniku działalności Rzecznika Finansowego.

...
Czytaj więcej

II część szkolenia „Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń – Finalna wersja wkrótce – Przygotuj się!” już za nami

29 listopada odbyła się II część cyklu 3 szkoleń pt. „Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń – Finalna wersja wkrótce – Przygotuj się!”. Szkolenie poprowadzili specjaliści z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI: mec. Piotr Czublun i mec. Julita Nowak.

...
Czytaj więcej

mBank sprzedaje podmiot dystrybuujący ubezpieczenia grupowe za pół miliarda złotych

​mBank podpisał z duńską firmą Phoebe IVS umowę na mocy, której bank zobowiązał się do sprzedaży 100 proc. akcji spółki Latona SA, a następnie części działalności mFinance w zakresie pośrednictwa w dystrybucji ubezpieczeń grupowych.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU podwoiła zysk netto po III kw. 2017 r.

PZU przedstawił wyniki finansowe za okres lipiec – wrzesień br. Grupa odnotowała dwukrotnie wyższy zysk, który wyniósł 3 mld zł (w analogicznym okresie 2016 r. było to 1,5 mld zł). Przypis składki wyniósł 16,9 mld zł, co wartością wyższą o 15% r/r.

...
Czytaj więcej

Na austriackim rynku łączą się Wiener Städtische i Sparkassen Versicherung

W 2018 r. na austriackim rynku dojdzie do połączenia spółek należących do Vienna Insurance Group: Wiener Städtische i Sparkassen Versicherung. Fuzja ma na celu wzmocnienie dystrybucji ubezpieczeń w kanale bancassurance.

...
Czytaj więcej

Przywiązani do polisy z wnioskiem do KNF o wpisanie Getin Noble Bank na listę ostrzeżeń publicznych

„Stowarzyszenie wnioskuje do Komisji Nadzoru Finansowego o wpisanie Getin Noble Bank SA na listę ostrzeżeń publicznych", czytamy w komunikacie Stowarzyszenia „Przywiązani do polisy” zamieszczonym na ich profilu na Facebooku.

...
Czytaj więcej

Agnieszka Wrońska: Telematyka to mój osobisty konik

Na początku przyszłego roku LINK4 ponownie zaskoczy rynek w zakresie dystrybucji ubezpieczeń, zapowiada prezes LINK4 Agnieszka Wrońska w rozmowie z red. beinsured.pl.

...
Czytaj więcej

TIA: nowa firma z sektora bancassurance rozpocznie działalność w Angoli

Jak informuje TIA Technology, Sol Seguros zostanie utworzony we wszystkich 18 prowincjach, oferując ubezpieczenie mieszkańcom obszarów wiejskich. Firma TIA Technology została wybrana jako główna platforma i partner technologiczny firmy.

...
Czytaj więcej

TU Europa chce dopasować swoją ofertę do potrzeb mikroprzedsiębiorstw

Mikroprzedsiębiorstwa niezbyt chętnie się ubezpieczają. Jednym z powodów jest brak oferty zakładów ubezpieczeń, która byłaby dostosowana do ich specyficznych potrzeb. Teraz chce to zmienić Grupa Europa z ofertą produktów stand alone.

...
Czytaj więcej

Podsumowanie II dnia IX Kongresu Bancassurance – branża goni króliczka legislacyjnego zamiast rozwijać biznes

W piątek (6 października 2017 r.) zakończył się IX Kongres Bancassurance. II dzień Kongresu skupiony był wokół zmian legislacyjnych i sprawozdań przedstawicieli organów nadzorczych i resortów z przebiegu prac nad nowymi regulacjami.

...
Czytaj więcej

Jaka przyszłość czeka sektor ubezpieczeń?

O przyszłości dystrybucji ubezpieczeń, postępującej digitalizacji i sprzedaży ubezpieczeń przez nowe podmioty, z redakcją portalu PRNews.pl rozmawiała Radosława Ogonowska, Dyrektor ds. Bancassurance i Affinity w Nationale-Nederlanden.

...
Czytaj więcej

IX Bancassurance Kongres w cieniu nowych regulacji dystrybucyjnych – IDD to konstytucja bancassurance

5 października rozpoczął się IX Bancassurance Kongres – wydarzenie zrzeszające bankowców i ubezpieczycieli, organizowane przez Polską Izbę Ubezpieczeń i Związek Banków Polskich.

...
Czytaj więcej

Getin Bank wprowadza Konto Proste Zasady z ofertą ubezpieczeniową od TU Europa

Towarzystwo Ubezpieczeń Europa dostarcza produkty ubezpieczeniowe posiadaczom nowego ROR w Getin Bank - Konto Proste Zasady.

...
Czytaj więcej

PKO BP stawia na sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych

PKO BP chce rozszerzyć ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych dystrybuowanych przez bank. Instytucja zamierza rozpocząć współpracę z małymi towarzystwami ubezpieczeń nieposiadającymi własnej sieci sprzedażowej i nieobecnymi jeszcze w kanale bancassurance.

...
Czytaj więcej

Krupiński: Pekao wzmocni swoją współpracę z PZU i Alior Bankiem

Wiceprezes Banku Pekao udzielił wywiadu. W rozmowie odniósł się do nowej strategii instytucji i jej dalszych planów rozwojowych. Jak wskazał, Pekao planuje wzmocnienie współpracy z PZU i Alior Bankiem w zakresie dystrybucji ubezpieczeń i inwestycji.

...
Czytaj więcej

Concordia wprowadza nowe zasady przyznawania prowizji

Tomasz Kromolicki, dyrektor Biura Bancassurance Concordii Ubezpieczenia, udzielił wywiadu redakcji portalu alebank.pl. Zapowiedział w nim uruchomienie już od przyszłego miesiąca nowego systemu przyznawania prowizji bankom spółdzielczym.

...
Czytaj więcej

Laurent Convain: nowe regulacje to wyzwania i szanse dla branży ubezpieczeniowej

Laurent Convain, prezes zarządu MACIF Życie TUW, udzielił wywiadu redakcji portalu alebank.pl. Rozmowa toczyła się przede wszystkim wokół tematu najbliższych zmian legislacyjnych w branży ubezpieczeniowej.

...
Czytaj więcej

Andrzej Oślizło odchodzi z Avivy

Z dniem 13 października 2017 r. Andrzej Oślizło odchodzi z grupy Aviva. Od 2015 r. pełnił funkcję wiceprezesa Avivy ds. rozwoju biznesu.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden ubezpieczy pożyczkobiorców ING Banku Śląskiego S.A.

Nationale-Nederlanden rozszerza ofertę produktową dla klientów biorących pożyczki w ING Banku Śląskim S.A. o ubezpieczenia na wypadek niespodziewanych wydarzeń. Produkt jest skierowany zarówno do klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców.

...
Czytaj więcej

Piotr Czublun prelegentem podczas Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń 2017

W dniach 4-5 października br. odbędzie się kolejna edycja Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń. W ramach wydarzenia odbędzie się X Insurance Forum. Do grona prelegentów Forum dołączył mec. Piotr Czublun.

...
Czytaj więcej

Dziś w Sejmie I czytanie projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń

W porządku obrad najbliższego 47. posiedzenia Sejmu RP uwzględniono pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń (druk nr 1781).

...
Czytaj więcej

Aviva rozszerza swoją ofertę w ING Banku Śląskim o ubezpieczenia do pożyczek gotówkowych

Aviva rozpoczęła sprzedaż ubezpieczeń do pożyczek gotówkowych w ING Banku Śląskim. Jest to kolejny produkt Avivy dystrybuowany w tym kanale od momentu rozpoczęcia współpracy na początku roku.

...
Czytaj więcej

PZU chce być kojarzone z produktami oszczędnościowymi

„Zależy nam na tym, aby PZU mocno spozycjonować na rynku szeroko pojętych oszczędności klientów” – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA, w wywiadzie udzielonym redakcji Rzeczpospolita.

...
Czytaj więcej

Projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń skierowany do I czytania

Rozpoczął się proces legislacyjny w Sejmie trzech projektów ustaw mających wpływ na sektor ubezpieczeń. W dniu 30 sierpnia br. skierowano do I czytania na posiedzeniu Sejmu rządowy projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Nowy ubezpieczyciel – Aliança Seguros – wdraża rozwiązanie TIA na potrzeby usług bancassurance w Angoli

Aliança Seguros z siedzibą w Luandzie w Angoli to nowy ubezpieczyciel założony przez Banco de Negócios Internacional – bank obsługujący klientów detalicznych działający na rynkach portugalskim i angolańskim. Firma rozpoczęła współpracę z TIA...

...
Czytaj więcej

ING Bank Śląski: uproszczenia dla poszkodowanych w nawałnicach posiadających ubezpieczenie nieruchomości

W związku z ostatnimi nawałnicami, ING Bank Śląski upraszcza proces wypłaty odszkodowań z tytułu ubezpieczeń nieruchomości będących zabezpieczeniem kredytu hipotecznego.

...
Czytaj więcej

PKO BP i BZ WBK rozważają dystrybucję ubezpieczeń turystycznych przez bankomaty

Banki PKO PB i BZ WBK rozważają dystrybucję ubezpieczeń w swoich sieciach bankomatów. Od tygodnia w 6 tys. bankomatów należących do sieci Euronet można kupić polisę turystyczną od TU Europa.

...
Czytaj więcej

Veit Stutz: Allianz Worldwide Care może wejść na polski rynek jeszcze w tym roku

Veit Stutz, prezes Allianz Polska, udzielił wywiadu redakcji dziennika Rzeczpospolita. W rozmowie opowiedział o planach ubezpieczyciela, jego aktualnej strategii i najważniejszych wyzwaniach rynkowych stojących przed zakładem ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Klienci Banku Millenium kupią ubezpieczenie turystyczne od ERGO Hestii online

Klienci Banku Millennium, dzięki współpracy banku z towarzystwem ubezpieczeń ERGO Hestia, mają możliwość wykupienie ubezpieczenia turystycznego podróży zagranicznych w aplikacji mobilnej oraz w serwisie internetowym Millenet.

...
Czytaj więcej

Nowe ubezpieczenie domu i mieszkania od BZ WBK-Aviva - Locum Comfort

W dniu 17 lipca 2017 r. BZ WBK-Aviva wprowadziło do oferty Banku Zachodniego WBK nową odsłonę ubezpieczenia domów i mieszkań Locum Comfort.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden ubezpieczy klientów ING Banku Śląskiego od ryzyka zachorowania na nowotwór

Nationale-Nederlanden przygotował polisę na ryzyko zachorowania na nowotwór. Produkt będzie dystrybuowany klientom ING Banku Śląskiego. Ubezpieczenie będzie można kupić online w serwisie bankowości elektronicznej Moje ING.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na życie od Nationale-Nederlanden w Raiffeisen

Od kwietnia w ofercie Raiffeisen Polbanku dostępne jest nowe ubezpieczenie „Ochrona Rodziny”. Nowy produkt jest efektem nawiązanej przez bank i Nationale-Nederlanden współpracy w zakresie dystrybucji ubezpieczeń tzw. samodzielnych...

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia ma ponad milion klientów

Jak podało PKO Ubezpieczenia, liczba klientów obu spółek zakładu ubezpieczeń przekroczyła milion osób. Na koniec 2016 r. towarzystwo w sumie odnotowało 1 265,7 mln zł przypisu składki.

...
Czytaj więcej

Nowe ubezpieczenia w ING

ING Bank Śląski poinformował o rozszerzeniu swojej oferty sprzedaży ubezpieczeń. W banku można nabyć nowe ubezpieczenia turystyczne, komunikacyjne, mieszkaniowe i zdrowotne. Produkty są dostępne w bankowości internetowej Moje ING oraz na stronie banku.

...
Czytaj więcej

Nowe ubezpieczenie w Banku Zachodnim WBK

BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych we współpracy z Europ Assistance Polska przygotowało nowy produkt – Plan B. Ubezpieczenie to stanowi zabezpieczenie finansowe na wypadek trudnych sytuacji związanych z utratą pracy...

...
Czytaj więcej

MetLife z nową strategią

Towarzystwo ubezpieczeń na życie MetLife poinformowało, że od początku roku prowadzi nową strategię. Zakłada ona ugruntowanie pozycji spółki na polskim rynku ubezpieczeniowym poprzez dojrzałe i dynamiczne podejście do tworzenia oferty.

...
Czytaj więcej

Aviva rozpoczyna współpracę z ING Bankiem Śląskim

Od kwietnia ubezpieczenia podróżne Aviva można kupić na stronie internetowej ING Banku Śląskiego oraz w serwisie bankowości elektronicznej instytucji. W planach spółek jest dalsze rozszerzanie oferty współpracy.

...
Czytaj więcej

Raiffeisen wprowadził nowy produkt ubezpieczeniowy. Cyber Pomoc ochroni pieniądze i tożsamość w sieci

W ofercie Raiffeisen Banku pojawiło się nowe ubezpieczenie Cyber Pomoc. Powstało ono we współpracy z AXA Assistance. Polisa zapewnia ochronę w razie zdeponowania środków z konta bankowego lub nieudanych zakupów w sieci.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden rozpoczyna ofensywę w kanale bancassurance

Od kilku dni Nationale-Nederlanden przekazuje informacje o nowych rozwiązaniach wprowadzanych do sprzedaży ubezpieczeń w kanale bancassurance. W styczniu tego roku towarzystwo podpisało umowę z BOŚ Bankiem dot. dystrybucji ubezpieczeń na życie.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden wdraża innowacje technologiczne wspierające rozwój bancassurance

Nationale-Nederlanden wdrożyło nowoczesne i innowacyjne rozwiązania informatyczne - systemy TIA i RIFE. Będą one wykorzystywane m.in. do sprzedaży ubezpieczeń w kanale bancassurance.

...
Czytaj więcej

W Nationale-Nederlanden został powołany Departament Sprzedaży Bezpośredniej dla obszaru Bancassurance i Affinity

Krzysztof Łoś został dyrektorem nowego departamentu w Nationale-Nederlanden. Będzie odpowiadał za sprzedaż bezpośrednią w obszarze Bancassurance i Affinity.

...
Czytaj więcej

Monika Woźniak-Wołek została Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu w Aegon Polska

Monika Woźniak-Wołek w dniu 1 marca 2017 r. dołączyła do zespołu Aegon Polska. Objęła stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu.

...
Czytaj więcej

Michał Krupiński: PZU pracuje nad cyberubezpieczeniami

Michał Krupiński, prezes PZU udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl. W trakcie rozmowy przedstawił plany Grupy w związku z przejęciem Banku Pekao S.A., a także przedstawił strategię Alior Banku oraz podsumował dotychczasowe osiągnięcia Grupy.

...
Czytaj więcej

Millennium nie zgadza się z zarzutami UOKiK odnośnie klauzul dotyczących ubezpieczenia niskiego wkładu własnego

Bank Millennium przedstawił komentarz dotyczy istotnego poglądu wydanego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie toczącej się przed SR w Grudziądzu, z powództwa kredytobiorcy, dotyczącej ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie na życie NN dostępne w BOŚ Banku

Bank Ochrony Środowiska poinformował o nawiązaniu współpracy z Nationale-Nederlanden. Za pośrednictwem banku będzie dystrybuowane ubezpieczenie na życie „Moja Ochrona ze Zwrotem”. Suma ubezpieczenia może maksymalnie wynieść 150 tys. zł.

...
Czytaj więcej

Klienci mBanku z ubezpieczeniem nieruchomości all risk od AXA

mBank we współpracy z AXA Ubezpieczenia, strategicznym partnerem banku, wprowadził do swojej oferty pierwsze ubezpieczenie nieruchomości w formule All Risk.

...
Czytaj więcej

Dzień Babci i Dziadka – ubezpieczenie dla seniora

Ilość produktów i usług finansowych dedykowanych seniorom jest coraz większa. Są one również coraz lepiej dopasowane do ich potrzeb. Zarówno branża ubezpieczeniowa jak i finansowa wciąż rozbudowuje swoje oferty o produkty dla osób starszych.

...
Czytaj więcej

Klienci Raiffeisen z ubezpieczeniem od Uniqa

Klienci Raiffeisen Polbanku mogą teraz skorzystać ze specjalnej oferty ubezpieczeniowej "Zdrowie pod Ochroną". Ubezpieczenie to pozwala na dostęp do prywatnej opieki medycznej w placówkach LUX MED oraz placówkach partnerskich w całej Polsce.

...
Czytaj więcej

Prudential przedstawił strategię na 2017 r.: wzmocnienie dystrybucji i powrót do ubezpieczeń na życie i dożycie

Jarosław Bartkiewicz, prezes polskiego oddziału brytyjskiego zakładu ubezpieczeń Prudential, przekazał najważniejsze elementy strategii na rozpoczynający się 2017 rok.

...
Czytaj więcej

Krupiński: w tym roku chcemy czerpać korzyści z przeprowadzonych transakcji bankowych

Michał Krupiński, prezes PZU, w rozmowie z PAP, powiedział, że na 2017 r. Grupa planuje zwiększenie rentowności w porównaniu z ubiegłym rokiem. Ma to zostać zrealizowane m.in. przez rozwój kanału bancassurance oraz spółki PZU Zdrowie.

...
Czytaj więcej

Prezes PZU opowiada o zakupie akcji Banku Pekao S.A.

Prezes PZU Michał Krupiński udzielił wywiadu dla PAP. Przekazał w nim, jakie są dalsze plany Grupy w związku z przejęciem 32,8% akcji Banku Pekao S.A. Jak podkreślił transakcja ta, czyni z PZU największą grupę finansową w Europie Środkowo-Wschodniej.

...
Czytaj więcej

Lokomotywa Europy II z zyskiem 4,45 proc. w skali roku

Zakończył się czteroletni produkt ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym „Lokomotywa Europy II”. Klienci uzyskali z niego zysk w wysokości 4,45 proc. w skali roku. Produkt był dostępny dla klientów Idea Banku.

...
Czytaj więcej

„Pożyczka 3, 2, 1… start!” wraz z ubezpieczeniem

Bank Millennium ruszył z promocją Pożyczki Gotówkowej. W ramach nowych warunków klienci wnioskujący o pożyczkę z 12-miesięcznym terminem spłaty otrzymają oprocentowanie w wysokości 3% oraz zapłacą jedynie 2% prowizji.

...
Czytaj więcej

Aviva ubezpieczy klientów eurobanku

​Aviva podjęła współpracę z eurobankiem. Jako pierwszy, we wspólnej ofercie, znalazł się pakiet ubezpieczeń do kredytów gotówkowych. Umowa podpisana między ubezpieczycielem a bankiem to znak ponownego uaktywnienia się Avivy na rynku bancassurance.

...
Czytaj więcej

II dzień Kongresu Bancassurance

W trakcie drugiego dnia Kongresu Bancassurance przewodnim tematem były aktualne i przyszłe wyzwania sektora bancassurance. Uczestnicy spotkania zapoznali się z pracami nad nową ustawą o pośrednictwie ubezpieczeniowym.

...
Czytaj więcej

Ubezpieczenie życia i zdrowia dla osób 65+

Model starzejącego się społeczeństwa, a co za tym idzie rosnąca liczba seniorów zwiększa zainteresowanie właśnie tą grupą konsumencką ze strony branży ubezpieczeniowej i finansowej.

...
Czytaj więcej

Relacja z I dnia Kongresu Bancassurance

Już po raz ósmy przedstawiciele instytucji bankowych i zakładów ubezpieczeń zgromadzili się na corocznej konferencji poświęconej rynkowi bancassurance. Tegoroczne spotkanie upływa pod hasłem „Łączy nas klient”.

...
Czytaj więcej

VIII Kongres Bancassurance 2016 - Łączy nas klient

Tematem wiodącym kongresu będą wyzwania stojące przed środowiskiem ubezpieczeniowym i bankowym w świetle prokonsumenckich zmian zachodzących na rynku bancassurance.

...
Czytaj więcej

NN chce wzmocnić swoją sprzedaż w kanale bancassurance dzięki ubezpieczeniom majątkowym

Wojciech Sass, prezes zarządu Nationale-Nederlanden, skomentował udzielone zezwolenie KNF na rozpoczęcie prowadzenia przez towarzystwo działalności ubezpieczeniowej w dziale II, z czym związane jest powstanie nowego podmiotu w Grupie.

...
Czytaj więcej

Warta poszerza współpracę z Citi Handlowy

Citi Handlowy oferuje kolejny produkt Warty. „WARTA Plan na Przyszłość” to ubezpieczenie łączące funkcje ochronne i oszczędnościowe. Jest uzupełnieniem ochronnego produktu „Platynowa Ochrona Plus”.

...
Czytaj więcej

Adam Wandachowicz: Polska była dla nas naturalnym obszarem rozwoju

Adam Wandachowicz, prezes Toyota Insurance Management Polska, wyjaśnił dla Pulsu Biznesu powody wejścia na polski rynek kolejnej usługi z sektora finansowego przygotowanej przez koncern, tj. Toyota Insurance Management.

...
Czytaj więcej

13 proc. premii dla posiadaczy produktu strukturyzowanego db Gwarancja – Rynki Globalne TU Europa

TU na Życie Europa przekazało, że zakończony właśnie produkt strukturyzowany w formie ubezpieczenia „db Gwarancja – Rynki Globalne” (II subskrypcja) wypracował dla klientów blisko 13 proc. premii. Został on przygotowany we współpracy z Deutsche Bankiem.

...
Czytaj więcej

Nowa strategia Concordii i zmiany w zarządzie

W ramach swojej strategii na najbliższe lata, Concordia Ubezpieczenia zamierza zwiększyć sprzedaż produktów majątkowych i życiowych skierowanych do klienta indywidualnego oraz sektora MSP.

...
Czytaj więcej

Credit Agricole rozszerzyło Pakiet na Wypadki o NNW dla dzieci

Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. przygotowało ubezpieczenie wypadkowe dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat. O wariant szkolny został poszerzony dotychczasowy "Pakiet na Wypadki".

...
Czytaj więcej

450 osób wytoczyło pozew zbiorowy w sprawie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego

W dniu 13 września 2016 r. Sąd Okręgowy w Warszawie przyjął do rozpoznania pozew grupowy wytoczony przez 450 posiadaczy kredytu w złotówkach i w walucie obcej przeciwko instytucji bankowej, która udzieliła im kredytów.

...
Czytaj więcej

Warta ubezpieczy klientów banku na milion

​Raiffeisen Polbank oferuje swoim klientom nowy produkt ubezpieczeniowy we współpracy z Grupą Warta. Nowe, indywidualne ubezpieczenie na życie opiewa na sumę ubezpieczenia wynoszącą milion złotych.

...
Czytaj więcej

NN w ubezpieczeniach majątkowych i bancassurance. Plany Nationale-Nederlanden na podwojenie swoich udziałów rynkowych

Puls Biznesu w artykule „Nationale-Nederlanden inwestuje nad Wisłą” przekazuje plany strategiczne ubezpieczyciela, z których wynika, że NN zależy przede wszystkim na odbudowaniu swojej pozycji na polskim rynku.

...
Czytaj więcej

Nowy produkt ubezpieczeniowy od PKO

​PKO Ubezpieczenia przedstawiło nową propozycję "Bezpieczny Kapitał +", która łączy możliwość gromadzenia kapitału z ubezpieczeniem na życie. Gwarantując stopę zwrotu od wpłaconych środków, produkt pomaga zwiększać wartość oszczędności, a jednocześnie...

...
Czytaj więcej

„Chcemy stać się ubezpieczycielem uniwersalnym” – prezes Concordii o planach spółki

Spółka majątkowa chce wzmocnić swoją pozycje i udziały w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych, mieszkaniowych, skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw, a także ubezpieczeń na życie.

...
Czytaj więcej

Credit Agricole rozwija ofertę bancassurance o pakiet turystyczny

Zgodnie z zapowiedziami, Credit Agricole rozszerzył swoje usługi w sektorze ubezpieczeń o ubezpieczenie turystyczne. Bank oferuje je od lipca br. roku. Pakiet Turystyczny oferowany jest w trzech wariantach.

...
Czytaj więcej

Oferta długoterminowego wynajmu samochodu wraz z ubezpieczeniem w BGŻ BNP Paribas

Specjalną ofertę dla swoich klientów z segmentu MŚP prowadzących działalność rolniczą przygotował Bank BGŻ BNP Paribas wraz z Arval Service Lease Polska.

...
Czytaj więcej

Rosyjski SberBank łapie Pokemony i zapewnia darmowe ubezpieczenie graczom

Rosyjski SberBank przedstawił specjalną ofertę dla swoich klientów, skierowaną dla graczy popularnej gry na urządzenia mobilne Pokemon Go. Bank korzystając z popularności aplikacji, wprowadził darmową polisę wypadkową dla zbieraczy Pokemonów.

...
Czytaj więcej

Credit Agricole rozwija bancassurance

Credit Agricole rozszerza swoje usługi w sektorze ubezpieczeń. Niedługo za pośrednictwem banku oprócz ubezpieczenia nieruchomości i OC w życiu prywatnym będzie można zakupić także polisę turystyczną.

...
Czytaj więcej

PZU będzie się przyglądać możliwości przejęcia Raiffeisen i Pekao SA

„Jako PZU będziemy się przyglądać możliwości przejęcia Raiffeisen i Pekao SA” - powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia prezes PZU Michał Krupiński.

...
Czytaj więcej

100 tysięcy polis Concordii dla klientów Banku BGŻ BNP Paribas

W dniu 29 czerwca 2016 r. Bank BGŻ BNP Paribas zawarł 100-tysięczną polisę na rzecz Concordii Polska TUW – poinformował bank i ubezpieczyciel. Szczęśliwą okazała się umowa wznowieniowa Concordia Agro, chroniąca majątek gospodarstwa rolnego.

...
Czytaj więcej

„Mistrzowie Multimediów” z zyskiem dla inwestorów

Bisko 16 proc. premii otrzymali klienci, którzy zainwestowali w produkt strukturyzowany „Mistrzowie Multimediów”. Produkt, dostępny w formie ubezpieczenia na życie i dożycie, przygotowało Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa we współpracy z Eurobankiem

...
Czytaj więcej

Wzmocnienie pozycji konsumentów w kredycie hipotecznym

Resort finansów skierował projekt ustawy o kredycie hipotecznym do konsultacji. Ustawa ta ma wzmocnić pozycję konsumentów zawierających umowy kredytowe na zakup nieruchomości.

...
Czytaj więcej

Co dalej ze sprzedażą ubezpieczeń?

Ostatnie zmiany w prawie powodują, że coraz więcej osób zaangażowanych w proces sprzedaży ubezpieczeń zadaje sobie pytanie, w jaki sposób ukształtować model dystrybucji, aby był on zgodny z prawem.

...
Czytaj więcej

X Forum Assistance - podsumowanie

W dniu 18 maja 2016 r. odbyło się X Forum Assistance. Spotkanie przyciągnęło ponad stu przedstawicieli z branży ubezpieczeniowej, bankowej i leasingowej.

...
Czytaj więcej

​13 proc. premii dla inwestorów „Faworyci Konsumentów”

​Klienci, którzy zainwestowali w produkt strukturyzowany „Faworyci Konsumentów” Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa i Eurobanku, otrzymali blisko 13 proc. premii.

...
Czytaj więcej

Polisy turystyczne dostępne w aplikacji mobilnej mBanku

W najnowszej aktualizacji aplikacji mobilnej mBanku pojawiła się nowa funkcjonalność. Została udostępniona dla użytkowników możliwość zakupu ubezpieczenia turystycznego za pośrednictwem aplikacji.

...
Czytaj więcej

Ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Komentarz

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że nakładem wydawnictwa Beck został wydany Komentarz do ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjne, którego autorami są prawnicy z Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI.

...
Czytaj więcej

Alians strategiczny Warty i banku City Handlowy

Warta ogłosiła podjęcie aliansu z City Handlowy w zakresie dystrybucji ubezpieczeń w kanale bancassurance.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU powiększa się o kolejny bank

Zgodnie z informacjami przekazanymi inwestorom przez Alior Bank, bank ten, należący do grupy PZU, zakupi za kwotę około 1,2 mld złotych znaczący pakiet akcji Banku BPH.

...
Czytaj więcej

PZU chce łączyć ubezpieczenia i bankowość

W rozmowie z agencją informacyjną Newseria Przemysław Dąbrowski – inwestor i członek zarządu grupy PZU przedstawił plany spółki na najbliższy okres.

...
Czytaj więcej

Wyniki Warty za 2015 r.: innowacje przyniosły zyski

TUiR „WARTA" S.A. i TUnŻ „WARTA" S.A. ogłosiły swoje wyniki finansowe za rok 2015. Łączny przypis składki brutto wyniósł w poprzednim roku 3,59 mld zł, tj. o 7,1 proc. więcej niż w 2014 roku.

...
Czytaj więcej

Nowa ustawa i niezauważona zmiana w Kodeksie cywilnym

Niewiele uwagi poświęca się zmianom, jakie nowa ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej wprowadza do już obowiązujących przepisów prawa. Jedną z takich zmian jest modyfikacja art. 814 § 4 Kodeksu cywilnego.

...
Czytaj więcej

Komentarz prawników Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI do drugiej wersji projektu Rekomendacji U

Wstępny komentarz do drugiej wersji przygotowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego projektu Rekomendacji U dotyczącej dobrych praktyk w zakresie bancassurance, opatrzonego datą 29 maja 2014 r.

...
Czytaj więcej

Obwieszczenie ws. ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 11 września 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń

...
Czytaj więcej

Ustawa z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

Ustawa z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz.U. 2015 poz. 1844)

...
Czytaj więcej

Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 13 lipca 2012 r.

Rozporządzenie Ministra Finanasów z dnia 13 lipca 2012 r. w sprawie rodzaju i zakresu dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia obowiązkowego (Dz.U. 2012 poz. 838)

...
Czytaj więcej

SN: sposób przedstawienia informacji może być traktowany jako przejaw nieuczciwej praktyki rynkowej

Sposób przedstawienia informacji w ulotce reklamującej ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym przez bank stanowił nieuczciwą praktykę rynkową.

...
Czytaj więcej

TSUE: w razie wcześniejszej spłaty kredytu proporcjonalnemu obniżeniu ulegają wszystkie koszty z nim związane

Art.16 ust. 1 dyrektywy 2008/48/WE w sprawie umów o kredyt konsumencki należy interpretować że prawo konsumenta do obniżki całkowitego kosztu kredytu w przypadku jego wcześniejszej spłaty obejmuje wszystkie koszty, które zostały nałożone na konsumenta.

...
Czytaj więcej

SN: niedoręczenie OWU przystępującemu do ubezpieczenia grupowego skutkuje niemożnością powoływania się na zapisy

Potrzeba przekazania konsumentowi wszystkich postanowień umowy przed jej zawarciem manifestuje się szczególnie, gdy po stronie ubezpieczającego powstaje konflikt interesów związany z łączeniem roli ubezpieczającego i pośrednika ubezpieczeniowego.

...
Czytaj więcej

Ryzyko inwestycyjne ponosi posiadacz ubezpieczenia za życie z UFK

Podstawą do ustalenia sumy, jakiej powód może się domagać w związku z wypowiedzeniem łączącej go z pozwanym umowy ubezpieczenia na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym, może być wyłącznie suma wpłat uiszczonych przez powoda.

...
Czytaj więcej

Bank nie może przerzucać własnego ryzyka gospodarczego na klientów

Obciążanie dodatkowymi opłatami zmniejszającymi ryzyko prowadzonej przez bank działalności gospodarczej rażąco naruszało interesy konsumentów – powodów.

...
Czytaj więcej

Postanowienie niedozwolone dotyczące ubezpieczenia niskiego wkładu własnego w umowie kredytu. Bank odda pobrane składki.

Kwoty uiszczone przez kredytodawcę tytułem składek na ubezpieczenie niskiego wkładu własnego stanowią świadczenie nienależne banku.

...
Czytaj więcej

Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie – Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 6 sierpnia 2009 r.

Uznaje się za niedozwolone i zakazuje wykorzystywania w obrocie z konsumentami postanowienia wzorca umownego...

...
Czytaj więcej

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie VI Wydział Cywilny z dnia 20 listopada 2013 r.

Za niedozwolone postanowienie umowne stosowane przez Bank należy uznać postanowienie o treści: „Jeżeli z upływem pełnych 36 miesięcy okresu ubezpieczenia nie nastąpi całkowita spłata zadłużenia objętego ubezpieczeniem ani inne zdarzenie kończące okres..."

...
Czytaj więcej

Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, V wydział Cywilny Odwoławczy z dnia 19 lutego 2014 r.

Sąd Okręgowy może w każdym postępowaniu cywilnym samodzielnie badać, niezależnie od istnienia czy też braku orzeczeń Sądu Konsumenckiego w tym zakresie, czy dane postanowienie umowne nie stanowi klauzuli abuzywnej.

...
Czytaj więcej

Wyrok Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu z dnia 6 czerwca 2012 r.

Zgodnie z treścią art. 385(1) § 1 k.c. postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nie uzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy.

...
Czytaj więcej

KNF przeprowadziła testy warunków skrajnych dot. ryzyka kredytów walutowych

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego udostępnił wyniki testów warunków skrajnych ad-hoc (TWS), które zostały przeprowadzone przez krajowe zakłady ubezpieczeń. Ich celem było oszacowanie wpływu kredytów frankowych na sektor ubezpieczeniowy.

...
Czytaj więcej

Prezes UOKiK na Idea Bank nałożył 17,2 mln zł kary. Zarzuty obejmują m.in. za sprzedaż  ubezpieczeń na życie z UFK

Prezes UOKiK wydał 4 decyzje wobec Idea Bank. Trzy z nich dotyczą naruszania praw konsumentów przy oferowaniu skomplikowanych produktów finansowych, w tym ubezpieczeń na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi (UFK).

...
Czytaj więcej

Plany nadzorcze UKNF nad sektorem ubezpieczeń

W piątek (31 stycznia 2020 r.) odbyło się spotkanie Dagmary Wieczorek-Bartczak, Zastępcy Przewodniczącego KNF odpowiedzialnej za nadzór nad sektorem ubezpieczeń, z przedstawicielami branży.

...
Czytaj więcej

50. posiedzenie KNF: 200 tys. zł kary dla Warty

W dniu 17 grudnia 2019 r. odbyło się pięćdziesiąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

...
Czytaj więcej

Nadzór KNF nad dystrybucją ubezpieczeń. W planach kontrole agentów i nowe rekomendacje  

Podczas XI Kongresu Bancassurance miała miejsce prelekcja p.o. Dyrektora Zarządzającego Pionem Nadzoru Ubezpieczeniowego Dagmary Wieczorek-Bartczak. Podsumowała ona ostatnie 12 m-cy od wprowadzenia w życie przepisów dot. dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Aktualizacja raportu PIU - Polski Rynek Bancassurance po I kw. 2019 r.

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała zaktualizowany raport dot. rynku bancassurance po I kw. 2019 r.

...
Czytaj więcej

KNF opublikowała projekt nowelizacji Rekomendacji S

KNF przekazała do publicznych konsultacji projekt znowelizowanej Rekomendacji S dotyczącej dobrych praktyk w zakresie zarządzania ekspozycjami kredytowymi zabezpieczonymi hipotecznie. 

...
Czytaj więcej

UOKiK: Bank Millennium wycofuje się z zabezpieczeń kredytów CHF w postaci ubezpieczenia niskiego wkładu własnego

Po interwencji UOKiK Bank Millennium wyśle kredytobiorcom propozycje aneksów do umów, w których wykreśli klauzule dotyczące ubezpieczenia niskiego wkładu własnego i nie będzie też ustanawiał żadnych dodatkowych zabezpieczeń.

...
Czytaj więcej

SOKiK obniżył karę nałożoną przez UOKiK za uchybienia w sprzedaży ubezpieczeń na życie

SOKiK orzekł, że Prezes UOKiK słusznie uznał praktyki stosowane przez bank w zakresie dystrybucji ubezpieczeń na życie za naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Jednocześnie SOKiK obniżył nałożoną karę do kwoty prawie 6 mln zł.

...
Czytaj więcej

Działalność KNF w 2017 r. Podmioty rynku ubezpieczeniowego

Komisja Nadzoru Finansowego przedstawiła sprawozdanie z działalności organu nadzoru w 2017 r. Prezentujemy najistotniejsze dane dot. podmiotów branży ubezpieczeniowej. 

...
Czytaj więcej

UOKiK: Bank Millennium nadużywał swojej pozycji w oferowaniu ubezpieczeń kart płatniczych

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał decyzję w sprawie praktyk stosowanych przez Bank Millennium w umowach o karty debetowe lub kredytowe, polegające na konieczności nabywania przez klientów usługi „Pakiet bezpieczeństwa”.

...
Czytaj więcej

Kolejne istotne poglądy Prezesa UOKiK dot. postanowień UNWW

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił dwa kolejne istotne poglądy w sporach konsumentów z bankiem Millennium. Obie sprawy dotyczą postanowień umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego.

...
Czytaj więcej

Prezes UOKiK wydał istotne poglądy dot. postanowień UNWW

Prezes UOKiK wydał dwa istotne poglądy w sprawach dotyczących postanowień umowy ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

...
Czytaj więcej

Istotny pogląd UOKiK w sprawie mBank. Postanowienie ubezpieczenia niskiego wkładu własnego sprzeczne z dobrymi obyczajami

Prezes UUOKiK wydał kolejny istotny pogląd. Dotyczy on sporu konsumenta z mBank w sprawie umowy o kredyt hipoteczny mPlan waloryzowany kursem franka szwajcarskiego. Dotyczy on m.in. postanowień ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

...
Czytaj więcej

UOKiK wydał istotny pogląd w sprawie Millennium - postanowienia ubezpieczenia niskiego wkładu własnego niedozwolone

W rozpoznawanej sprawie przeciwko Bankowi Millennium, kredytobiorca domaga się zwrotu składek na ubezpieczenie niskiego wkładu własnego oraz uznania klauzul zobowiązujących go do tych opłat za niedozwolone.

...
Czytaj więcej

UOKiK: Zgoda na przejęcie części mienia banku BPH przez Alior Bank

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Alior Bank części mienia banku BPH. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie będzie miała negatywnego wpływu na konkurencję i sytuację konsumentów

...
Czytaj więcej

Rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń dotyczące systemu zarządzania produktem (Rekomendacja 17)

Zakład powinien podejmować odpowiednie działania, aby zapewnić, że kanały dystrybucji właściwie funkcjonują i gwarantują efektywność systemu zarządzania produktem.

...
Czytaj więcej

Rekomendacje dla zakładów ubezpieczeń dotyczące systemu zarządzania produktem (Rekomendacja 14)

Zakład powinien dokonać wyboru właściwych kanałów dystrybucji produktów i zapewnić ich właściwe funkcjonowanie.

...
Czytaj więcej

Stanowisko Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie Bancassurance

Pismo Komisji Nadzoru Finansowego kierowane do prezesów banków i prezesów zakładów ubezpieczeń z dnia 21 lutego 2012 r było konsekwencją dostrzeganych przez Komisję istotnych problemów wynikających z dotychczasowej współpracy banków i zakładów ubezpieczeń

...
Czytaj więcej

Rekomendacja dobrych praktyk w zakresie ubezpieczeń finansowych powiązanych z produktami bankowymi zabezpieczonymi hipotecznie

Rekomendacja została opracowana we współpracy z Polską Izbą Ubezpieczeń i przyjęta przez Zarząd Związku Banków Polskich w dniu 22 grudnia 2010 roku.

...
Czytaj więcej

Rekomendacja dobrych praktyk na polskim rynku bancassurance w zakresie ubezpieczeń ochronnych powiązanych z produktami bankowymi

I Rekomendacja Związku Banków Polskich została przygotowana przez specjalną grupę roboczą działającą w ramach Komitetu ds. Kredytu Konsumenckiego przy Związku Banków Polskich.

...
Czytaj więcej

Podstawowe problemy bancassurance w Polsce – raport Rzecznika Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych w grudniu 2007 r. opracował raport, w którym przedstawił podstawowe problemy bancassurance w Polsce.

...
Czytaj więcej

Aneks do raportu Rzecznika Ubezpieczonych z 2007 r. pt. „Podstawowe problemy bancassurance w Polsce”- streszczenie

Aneks do Raportu Bancassurance sporządzony i opublikowany przez Rzecznika Ubezpieczonych w 2012 roku, stanowi nawiązanie do macierzystego Raportu pt. „Podstawowe problemy bancassurance w Polsce”

...
Czytaj więcej

Aneks do raportu Rzecznika Ubezpieczonych z 2007 r. pt. „Podstawowe problemy bancassurance w Polsce”

Aneks do Raportu Bancassurance sporządzony i opublikowany przez Rzecznika Ubezpieczonych w 2012 roku, stanowi nawiązanie do macierzystego Raportu pt. „Podstawowe problemy bancassurance w Polsce”

...
Czytaj więcej

Rekomendacja U dotycząca dobrych praktyk w zakresie bancassurance

Dnia 27 grudnia 2013 roku został opublikowany projekt Rekomendacji U dotyczący dobrych praktyk w zakresie bancassurance.

...
Czytaj więcej

Grupa PZU przygotowała model biznesowy dla banków spółdzielczych w zakresie PPK  

Marcin Żółtek, członek zarządu TFI PZU SA, liczy, że w drugim etapie uruchamiania PPK dużą rolę odegrają banki spółdzielcze jako instytucje obsługujące duże i średnie przedsiębiorstwa. W związku z tym ubezpieczyciel przygotował specjalny model biznesowy.

...
Czytaj więcej

Pożyczkodawcy będą musieli przedstawić koszt ubezpieczenia

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt tzw. ustawy antylichwiarskiej. Wśród propozycji zmian znalazł się m.in. zakaz dowolnego ustalania wysokości dodatkowych opłat, w tym składek ubezpieczeniowych.

...
Czytaj więcej

Getin Noble Bank: zgoda na zawarcie listu intencyjnego

Getin Noble Bank podpisał list intencyjny w sprawie rozpoczęcia negocjacji mających przedłużyć współpracę z dotychczasowymi partnerami z branży ubezpieczeniowej. Planowana współpraca ma trwać do końca 2026 r.

...
Czytaj więcej

BankMail pomoże w elektronicznej wymianie dokumentów z zachowaniem cech trwałego nośnika

Polski fintech BankMail, stworzony przez Michała Olszewskiego, może pomóc bankom i innym instytucjom finansowych w rozwiązaniu problemu zachowania cech trwałego nośnika dla korespondencji elektronicznej.

...
Czytaj więcej

Zmiany w gwarancjach depozytów

W dniu 9 października 2016 r. weszła w życie ustawa dotycząca Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Nowy akt prawny narzuca na instytucje bankowe m. in. obowiązek informowania obecnych jak i potencjalnych klientów o zasadach gwarancji depozytów.

...
Czytaj więcej

mBank podnosi opłaty za ubezpieczenie karty

mBank poinformował swoich klientów o podniesieniu opłat za ubezpieczenie karty. Mają one wzrosnąć z obowiązujących obecnie 3 zł do 4,90 zł.

...
Czytaj więcej

Rynek bancassurance po I kw. 2021 r.

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport dot. sektora bancassurance po I kw. 2021 r. Z danych wynika, że po I kw. 2021 r. składka pozyskana przez banki w Dziale I wyniosła 0,97 mld zł, natomiast w Dziale II: 0,57 mld zł.

...
Czytaj więcej

W BA w I poł. 2020 r. zebrano o 1 mld zł mniej składki niż rok temu

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport dot. rynku bancassurance II kw. 2020. Wynika niego, że dzięki sprzedaży ubezpieczeń w bankach ubezpieczycieli zyskali 2,57 mld z przypisu składki brutto.

...
Czytaj więcej

Rynek bancassurance działu II w IV kw. 2019 r.

Przypis składki brutto w kanale bancassurance działu II wyniosła 2,1 mld zł w IV kw. 2019 r. – wynika z raportu PIU „Polski rynek Bancassurance IV kw. 2019”.

...
Czytaj więcej

Rynek bancassurance działu I w IV kw. 2019 r.

4,8 mld zł: tyle wyniósł przypis składki w ostatnim kwartale minionego roku w kanale bancassurance działu I – wynika z raportu PIU „Polski rynek Bancassurance IV kw. 2019”.

...
Czytaj więcej

Skargi klientów na ubezpieczenia dołączone do kredytów

W 2018 r. do Rzecznika Finansowego wpłynęły 14.043 wnioski, z czego 4.835 dotyczyło ubezpieczeń na życie. Według analiz skarg z okresu 2013-2018, banki i towarzystwa ubezpieczeń dopuszczały się różnego rodzaju nadużyć – wynika z raportu RF.

...
Czytaj więcej

Polski rynek bancassurance po II kw. 2019 r.

W pierwszej połowie 2019 r. kanał bancasurrance, zarówno w sektorze ubezpieczeń na życie i majątkowych, zebrał 3,55 mld zł przypisu składki. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, to wynik o 0,58 mld zł słabszy.

...
Czytaj więcej

Afery i przestępstwa finansowe najmocniej podważają zaufanie do sektora finansowego

​Często można spotkać się z opinią, że Polacy wykazują niski poziom zaufania do sektora finansowego. Jest to postrzegane jako główny czynnik wpływający na niechęć do korzystania z usług oferowanych przez instytucje finansowe, w tym ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Trend spadkowy utrzymuje się na rynku BA

PIU przedstawiła dane z rynku bancassurance po I kw. 2019 r. W analizowanym okresie udział składki pozyskanej w kanale BA spadł do 11% (rok temu wynosił on 13%). W sumie ubezpieczyciele uzyskali na sprzedaży ubezpieczeń w bankach 1,8 mld zł.

...
Czytaj więcej

Co Polacy wiedzą o prowizjach w kanale BA?

Ostatni raport beinsured „Badanie rynku bancassurance” poruszył wiele kwestii funkcjonowania sektora BA na polskim rynku, m. in. zaufania do rynku finansowego, doświadczeń w zakupie ubezpieczeń w bankach, a także prowizji pobieranych przy sprzedaży polis.

...
Czytaj więcej

Dlaczego klienci wybierają kupno ubezpieczeń w kanale bankowym?

Portal beinsured.pl zlecił realizację badania dotyczącego rynku bancassurance w Polsce. Ankietowani – klienci banków, którzy w ostatnim roku kupili ubezpieczenie w kanale bancassurance – zostali zapytani m.in. o powody wyboru tej formy sprzedaży polis.

...
Czytaj więcej

Raport beinsured: Badanie rynku bancassurance

Portal beinsured.pl zlecił wykonanie badanie dotyczącego rynku bancassurance. Zapytaliśmy klientów banków o ich doświadczenia w zakupie produktów ubezpieczeniowych w kanale bancassurance.

...
Czytaj więcej

Raport PIU o rynku bancassurance w 2018 r. O połowę spadł przypis z UFK

PIU opublikowała raport: „Polski Rynek Bancassurance IV kwartał 2018”. Wynika z niego, że stale utrzymuje się trend spadkowy przypisu składki w kanale BA, zarówno pod względem wartości przypisu, jak i udziału w łącznym przypisie składki.

...
Czytaj więcej

PIU przedstawiła dane dot. rynku BA po III kw. 2018 r.

PIU opublikowała raport dot. rynku bancassurance po III kw. 2018 r. Na koniec września 2018 r. zakłady ubezpieczeń uzyskały przypis na poziomie 46,3 md zł, z czego 5,8 mld zł (12,6%) zostało zebranych w kanale BA.

...
Czytaj więcej

BZ WBK-Aviva rozwija sprzedaż ubezpieczeń niepowiązanych z ofertą kredytową

Grupa BZ WBK-Aviva opublikowała wyniki finansowe po I półroczu 2018 r. Łączny wynik finansowy spółek osiągnął poziom 58,6 mln zł; wobec 60,2 mln zł na koniec czerwca 2017 r.

...
Czytaj więcej

Raport PIU – Polski Rynek Bancassurance po I kw. 2018 r. (dział II)

​PIU opublikowała raport dot. rynku bancassurance po I kw. 2018 r. W artykule omówiamy najistotniejsze dane działu II ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

Raport PIU – Polski Rynek Bancassurance po I kw. 2018 r. (dział I)

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport dot. rynku bancassurance po I kw. 2018 r. W pierwszej kolejności przedstawimy wyniki obejmujące dystrybucję ubezpieczeń działu I.

...
Czytaj więcej

Rynek bancassurance po 2017 r. – wyniki działu II

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport pt. „Polski Rynek Bancassurance IV kwartał 2017”. Po omówieniu wyników z sektora ubezpieczeń na życie przedstawiamy najistotniejsze dane z rynku ubezpieczeń działu II.

...
Czytaj więcej

Rynek bancassurance po 2017 r. – wyniki działu I

Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport pt. „Polski Rynek Bancassurance IV kwartał 2017”. Poniżej przedstawiamy najistotniejsze dane z rynku sprzedaży produktów działu I.

...
Czytaj więcej

Bankowe aplikacje mobilne staną się centrum usług płatniczych

Większość badanych przewiduje, że za 10 lat bankowe aplikacje mobilne staną się centrum usług płatniczych. 90 proc. ankietowanych jest przekonanych, że w 2028 r. za ich pomocą będą mogli kupić ubezpieczenia czy jednostki funduszy inwestycyjnych.

...
Czytaj więcej

Polski Rynek Bancassurance w II kw. 2017 r. - w dziale II spada udział przypisu składki zebranej w kanale BA

Po raz kolejny odnotowano w II kw. 2017 r. zmniejszenie przypisu składki w kanale BA wobec roku poprzedniego. W badanym okresie wyniosła ona 0,85 mld zł. Rok temu było to 0,87 mld zł.

...
Czytaj więcej

PSD 2 nie dokona rewolucji. Konsumenci nie chcą udostępniać swoich danych

Klienci banków nie są chętni do udostępniania danych ze swoich rachunków bankowych podmiotom zewnętrznym - takie wnioski płyną z dwóch niezależnych badań.

...
Czytaj więcej

Polski Rynek Bancassurance w II kw. 2017 r. UFKi powoli wracają do łask

W dniu 5 października podczas IX Kongresu Bancassurance miała miejsce prezentacja raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń dot. sektora bancassurance w II kw. 2017 r.

...
Czytaj więcej

PIU: Polski rynek bancassurance po I kw. 2017 r. (dział II)

Po I kwartale 2017 r. nastąpił spadek wysokości składki uzyskanej przez spółki majątkowe. W badanym okresie na sprzedaży produktów w bankach towarzystwa ubezpieczeń zarobiły 0,37 mld zł wobec 9,5 mld zł uzyskanych w innych kanałach sprzedaży - podaje PIU.

...
Czytaj więcej

PIU: Polski rynek bancassurance po I kw. 2017 r. (dział I)

W dniu 26 czerwca 2017 r. Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała raport dotyczący sektora bancassurance. Z danych PIU wynika, że udział tego kanału w składce zebranej przez ubezpieczycieli życiowych wzrósł po raz pierwszy od 2012 r.

...
Czytaj więcej

Wyniki finansowe towarzystwa ubezpieczeń BZ WBK-Aviva za 2016 r.

Towarzystwo ubezpieczeń BZ WBK-Aviva przedstawiło wyniki finansowe osiągnięte w 2016 r. Jak podaje ubezpieczyciel, w minionym roku, spółki ubezpieczeniowe wypracowały wzrost zysku o 52% r/r oraz wzrost wyniku technicznego o 65% r/r.

...
Czytaj więcej

Raport PIU – Polski Rynek Bancassurance 2016 (dział II)

W przypadku produktów ubezpieczeń z działu II w 2016 r. nastąpił spadek wysokości składki uzyskanej przez spółki majątkowe. W zeszłym roku na sprzedaży produktów w bankach towarzystwa ubezpieczeń zarobiły 1,69 mld zł wobec 30,5 mld zł z innych kanałów.

...
Czytaj więcej

Raport PIU – Polski Rynek Bancassurance 2016 (dział I)

W 2016 r. zakłady ubezpieczeń dzięki dystrybucji ubezpieczeń w kanale bancassurance uzyskały 8,1 mld zł przypisu składki brutto, co stanowi 33% całego przypisu składki w zeszłym roku.

...
Czytaj więcej

Działalność bancassurance Banku Millennium w 2016 r.

Bank Millenium opublikował Raport Roczny za rok 2016. Jak podano w raporcie, w sektorze bancassurance, na poziom przychodów w 2016 r. największy wypływ miały dwa czynniki: zmiany regulacyjne oraz poziom sprzedaży pożyczki gotówkowej.

...
Czytaj więcej

Raport PIU – Polski Rynek Bancassurance po III kw. 2016 r. (Dział II)

W raporcie PIU - Polski Rynek Bancassurance po III kw. 2016 r. zostały zaprezentowane dane ze sprzedaży ubezpieczeń w kanale bancassurance w okresie I-IX 2016 r. Na sprzedaży ubezpieczeń majątkowych w bankach zakłady ubezpieczeń uzyskały 1,28 mld zł.

...
Czytaj więcej

Raport PIU – Polski Rynek Bancassurance po III kw. 2016 r. (Dział I)

Polska Izba Ubezpieczeń wydała raport zawierający wyniki sektora bancassurance po trzecim kwartale 2016 r.

...
Czytaj więcej

Europ Assistance: co drugi multiagent przedstawia oferty od tylko jednego ubezpieczyciela

W trakcie VIII Kongresu Bancassurance Marta Tomczak-Koziupa, Bancassurance Senior Account Manager z Europ Assistance, przedstawiła wyniki badania „Sprzedaż ubezpieczeń z perspektywy multiagenta ubezpieczeniowego i doradcy bankowego”.

...
Czytaj więcej

PIU: Polski rynek bancassurance II kw. 2016 – (Dział II)

Z raportu wynika, iż udział składki przypisanej brutto pozyskanej w kanale bancassurance w składce ogółem zakładów ubezpieczeń majątkowych i osobowych uczestniczących w badaniu, w porównaniu do ostatnich lat, znacząco spadł.

...
Czytaj więcej

PIU: Polski rynek bancassurance II kw. 2016 r. (Dział I)

W dniu 27 października 2016 r. Polska Izba Ubezpieczeń opublikowała kolejny raport na temat rynku bancassurance w Polsce w II kwartale 2016 r. W raporcie uwzględnione zostały wyniki 23 towarzystw życiowych.

...
Czytaj więcej

PIU: Podsumowanie I kw. 2016 r. rynku bancassurance (II)

W porównaniu do I kw. 2015 r. znacząco zmalał udział wysokości składki zebranej brutto w kanale bancassurance dla zakładów ubezpieczeń działu II. Rok temu wynosił on 9,3%, podczas gdy w analizowanym okresie było to 6,3%.

...
Czytaj więcej

PIU: Podsumowanie I kw. 2016 r. rynku bancassurance (I)

Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała kolejny raport dotyczący rynku bancassurance. W I kw. 2016 r. nastąpiły znaczące spadki udziału bancassurance zarówno w sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, jak i w segmencie produktów życiowych.

...
Czytaj więcej

Tajemniczy klient znów ocenił bancassurance

Badanie wykazało, że 4 na 10 pracowników banków nie posiadało merytorycznej wiedzy na temat oferowanych przez nich produktów bankowych.

...
Czytaj więcej

Raport KPMG: „Jeden klik do ubezpieczenia – czy Polacy są gotowi na kanały cyfrowe? Oczekiwania i zachowania konsumentów..."

Jak wynika z raportu, tylko 12 % respondentów korzysta z indywidualnego konta klienta u swojego ubezpieczyciela, natomiast połowa badanych wskazała, że takie rozwiązanie byłoby dla nich bardzo przydatne.

...
Czytaj więcej

Bancassurance in 2021

Last year, for the first time in several years, the value of sales in bancassurance was higher than that recorded twelve months earlier.

...
Czytaj więcej

Bancassurance back on the growth path

Thanks to increases in the banking and insurance sectors, the level of premiums collected in bancassurance in the first half of this year were almost the same as before the pandemic.

...
Czytaj więcej

Aviva announces sale of Aviva Poland for €2.5 billion

Aviva plc has reached a significant milestone in the execution of strategy, with the agreement to sell its entire shareholding in Aviva Poland to Allianz for a cash consideration of €2.5 billion, valuing the acquired business at €2.7 billion.

...
Czytaj więcej

Fine of PLN 17.2 million for Idea Bank

The Office of Competition and Consumer Protection T issued 4 decisions against Idea Bank. Three of them concern the violation of consumer rights in offering unit-linked life insurance plan. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva Polska posts PLN 954 mln of operational profits in 2019

Aviva Polska has improved its operational profits by 0.5% to PLN 954 mln in 2019. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PKO BP bank earned PLN 723 mln after 2019

The Polish largest bank by assets PKO BP posted PLN 723 mln in Q4 attributable net profit, beating market expectations for a PLN 658.9 mln. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PZU on new strategy, based on banks and life segment

The insurance group PZU is preparing a new strategy with a strong focus on the healthcare segment development, CEO of PZU Życie Roman Pałac told PAP. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia sold the first motor insurance products

PKO Ubezpieczenia has started the sale of motor insurance. It means that a new entity has entered  the Polish motor insurance sector. It is the 30th insurance company with an insurance offer to vehicle owners. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Warta started cooperation with Bank Pocztowy

Warta has started cooperation with Bank Pocztowy in the scope of insurance products distribution. The insurer prepared a special offer for the bank’s customers. They can buy one of two products against serious illness. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

CJEU confirms stricter requirements for valid cookie consent

The Court of Justice of the European Union in its judgment in case C-673/17 ruled about requirements for a valid consent to the storage of cookies. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AXA develops its sale process

AXA has presented its plans of sales development. The insurer wants to carry out a digital revolution. The company is going to launch an omnichannel solution in the process of insurance sales and open an e-commerce platform. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AXA sell its life insurance by mBank mobile app

mBank has extended the portfolio of AXA’s insurance product distributing by its mobile application. Currently in the bank’s offer there are travel, property, accidents and (from recently) life insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

AXA will sell insurance products through cooperative banks

AXA will deliver insurance products through their online platform to clients of cooperative banks. AXA wants to strengthened its position in the bancassurance sector. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish bancassurance sector in 2018. Sale of unit-linked products dropped 

The Polish Insurance Association has published its report about the bancassurance sector in Poland after Q4 2018. According to the publication, a declining tendency of gross written premiums in the BA sector continues. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PKO Ubezpieczenia received PLN 1 bln premium in 2018

PKO Ubezpieczenia has published its financial results after 2018. The insurer achieved record profits.

...
Czytaj więcej

Vienna Insurance Group completes mergers of bancassurance companies in the Czech Republic

The Vienna Insurance Group has merged Czech bancassurance business Pojišťovna České sporitelny, a.s. with the Group’s local company, Kooperativa pojišťovna, a.s. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PKO BP plans to sell motor insurance via its mobile app in Q1 2019

PKO Bank Polska is launching a new function on its mobile application IKO – sale of motor insurance. The bank will offer MTPL insurance, assistance services and car insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

10th Bancassurance Congress was held

On 18-19 October 2018 the 10th Bancassurance Congress organized by the Polish Insurance Association (PIA) and the Polish Bank Association (PBA) was held. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

PIU: Polish bancassurance market in II quarter 2018

PIU has published a report describing the bancassurance market in Poland after Q2 2018.

...
Czytaj więcej

18-19 October 2018 – the 10th Bancassurance Congress

On 18-19 October 2018 the 10th Bancassurance Congress organized by the Polish Insurance Association and the Polish Bank Association will be held.

...
Czytaj więcej

Getin Noble Bank extended terms of bancassurance deals

Getin Noble Bank has moved to extend terms with insurance partners for bancassurance deals tied to a related Polish insurer, Getin Noble Bank said in a market filing. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Aviva increased its profits after H1 2018

​After the first half of the year Aviva and BZ WBK-Aviva noticed the growth of companies’ operational profits by 9%. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Bank Millennium decided to cease to require collateral for CHF loans in the form of low down payment insurance

Bank Millennium failed to comply with the court decisions which ruled that clauses on charges for low down payment insurance on loans indexed to the Swiss franc were abusive. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

InterRisk, Benefia, Link4 and Generali will offer their motor insurance on PKO BP

In June, Zbigniew Jagiełło, PKO BP CEO, said that the bank plans to develop itself in the insurance sector. In this purpose the institution finishes its work on its e-commerce platform to compare and sell motor insurance. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Comarch Insurance Agent Essentials launched at AXA Luxembourg

Comarch Insurance Agents Essentials, a system dedicated for insurance agents, brokers and bank partners, has gone live at AXA Luxembourg. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Polish bancassurance market in Q1 2018

The Polish Insurance Association has published a report about the bancassurance market in Poland after Q1 2018. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

mBank sold its entity specialized in group insurance distribution

mBank finalised a transaction of selling a part of its company – mFinance an entity specialised in group insurance distribution. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

Decision of UOKiK about Security package at bank Millennium

UOKiK carried out administrative proceedings and determined this as a potentially unfair market practice. The bank passed the responsibility for the “Security Package” cancellation onto its customers. Read more on beinsured.pl/eng.

...
Czytaj więcej

The New PZU - More Than Insurance

On 9 January 2018 the top Polish insurer PZU presented its Updated Strategy and Implementation Plan for 2017-2020. The values of New PZU are focusing on consumer needs and digitalization.

...
Czytaj więcej

Polish insurers raise 34.5% of Q3 life insurance gross written premium via bancassurance

Polish insurers slightly increased the share of bancassurance channel sales in total gross written premium collected in the life insurance segment in Q3 to 34.5% of PLN 18.3 bln from 34.3% of PLN 17.8 bln in the prior year period.

...
Czytaj więcej

Agreement on sale of an organised part of the enterprise of mFinanse

mBank and ist subsidiary mFinanse concluded a conditional agreement under which the Bank is obliged to sell and transfer 100% shares in Latona to Phoebe IVS and mFinanse is obliged to thereupon sell and transfer a part of mFinanse to Latona.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden insures borrowers of ING Bank Śląski

Nationale-Nederlanden has broadened the product offer range for clients who take a loan in ING Bank Śląski by insurance agreement against accidents. The product is for individuals and for entrepreneurs.

...
Czytaj więcej

Bank Millennium launches travel insurance online

Bank Millennium customers can now buy international travel insurance completely online – in the mobile app and in the Millenet internet system. Thanks to the unique option “Travel help” customers also get the possibility to contact the insurer quickly.

...
Czytaj więcej

Nationale-Nederlanden invests in technological innovation supporting the development of bancassurance in Poland

Nationale-Nederlanden, in cooperation with Sollers Consulting, has implemented a modern and innovative solution that will be used in its strategic Bancassurance sales channel.

...
Czytaj więcej

Annual Report of Bank Millennium for 2016 - Bancassurance Products

Bank Millennium published their 2016 Annual Report. The report stated that in 2016 income was driven mostly by two factors: regulatory changes (Recommendation U and the new Insurance Act) and the level of cash loan sales.

...
Czytaj więcej

Aviva will insure Eurobank’s clients

Aviva has commenced co-operation with Eurobank. Aviva’s credit insurance will be sold in Eurobank’s outlets. This agreement between Eurobank and Aviva is the first step in the insurer’s return to the bancassurance market.

...
Czytaj więcej

The third-party and comprehensive motor insurance available from Bank Millennium completely online

Thanks to the innovative customer solutions of Bank Millennium we can now buy motor insurance from the mobile app as well as the Millenet transactional system.

...
Czytaj więcej

The Guidelines for insurance companies on the distribution of insurance

In the course of works on the adoption of the U Recommendation, addressed to the banking sector, the Polish Financial Supervision Authority (KNF) identified irregularities in particular areas of insurance companies’ activity within bancassurance.

...
Czytaj więcej

The U Recommendation on good practices within bancassurance

In June 2014 the Polish Financial Supervision Authority issued the U Recommendation on good practices in bancassurance. The primary charges concerned the actual combination of a role of a policyholder and that of an insurance intermediary by the bank.

...
Czytaj więcej

U Recommendation and the future of bancassurance

After several months of anticipation, on 30th December 2013 the proposal of “U recommendation” on good bancassurance practices from the Financial Supervision Commission finally came to light.

...
Czytaj więcej

PIU proponuje zmniejszenie zakresu egzaminu dla osób ubiegających się o wykonywanie czynności agencyjnych w bankach i SKOK-ach

Zmniejszenia zakresu tematycznego egzaminu dla OWCA w bankach i SKOK-ach oraz brak zmiany terminu powiadamiania KNF o dacie egzaminu – to uwagi zgłoszone przez Polską Izbę Ubezpieczeń do nowej wersji projektu rozporządzania MF ws. egzaminu dla OWCA.

...
Czytaj więcej

Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń w praktyce – podsumowanie konferencji

W dniach 16-17 maja 2018 r. miała miejsce konferencja organizowana przez Puls Biznesu dot. praktycznych aspektów ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

...
Czytaj więcej

EIOPA: Wytyczne dot. ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych na podst. IDD

Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych opublikował Wytyczne na podstawie dyrektywy w sprawie dystrybucji ubezpieczeń na temat ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych.

...
Czytaj więcej

Der Präsident des Amtes für Wettbewerb und Verbraucherschutz verhängte Strafen in Höhe von 17,2 Millionen PLN gegen die Idea

Der Präsident des Amtes für Wettbewerb und Verbraucherschutz verhängte Strafen in Höhe von 17,2 Millionen PLN gegen die Idea Bank. Zu den Anschuldigungen gehören unter anderem der Verkauf von Lebensversicherungen mit Versicherungskapitalfonds.

...
Czytaj więcej

Aufsichtspläne der polnischen Finanzaufsichtsbehörde (KNF) für den Versicherungssektor

Am 31. Januar 2020 fand ein Treffen zwischen der für die Aufsicht über den Versicherungssektor zuständigen stellvertretenden Vorsitzende des KNF und Vertretern der Industrie statt.

...
Czytaj więcej