bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Kantor wymiany walut w Getin Noble Bank

Kantor wymiany walut w Getin Noble Bank

Dodano: 2021-11-30
Publikator: informacja prasowa

Getin Noble Bank wprowadził do swoich aplikacji mobilnych oraz bankowości elektronicznej Kantor walutowy. Inicjatywa pozwoli klientom banku na płacenie wymienionymi wcześniej środkami w kilku walutach za pomocą jednej karty.

Z funkcji Kantora walutowego mogą skorzystać wszyscy klienci detaliczni Getin Noble Banku. Dostępny on jest w aplikacjach Getin Mobile, Noble Mobile oraz w bankowości internetowej. Kantor umożliwia wymianę polskiego złotego na euro, dolar amerykański, frank szwajcarski lub funt brytyjski. Środki mogą zostać wymienione w bankowości elektronicznej, którymi później można płacić w kilku walutach, lecz za pomocą jednej karty. W ten sposób jest eliminowane ryzyko związane z opłatami za przewalutowanie. Co więcej, rozwiązanie to pozwala na uniknięcie przelewania pieniędzy z banku do banku czy użycia dodatkowych kart.

− Stale pracujemy nad nowoczesnymi rozwiązaniami, które usprawnią codzienność naszych klientów. Taką właśnie rolę pełni Kantor walutowy. Za pomocą kilku kliknięć w aplikacji mobilnej można szybko kupić i sprzedać waluty. To opcja przydatna szczególnie w czasie podróży. Kantor jest uzupełnieniem dostępnej w Getin Banku oferty karty wielowalutowej, która umożliwia bezkosztowe płatności w wybranych walutach – mówi Filip Kaczmarek, Dyrektor w Pionie Produktu i Sieci Sprzedaży Getin Noble Banku.

Kantor walutowy dokonuje wymiany walut po rynkowym kursie, który obowiązuje w chwili operacji. W celu skorzystania z usługi, klient musi posiadać rachunek w PLN  w Getin Noble Banku oraz rachunek w walucie, w której będzie dokonywana transakcja. Kantor wymiany walut ma również inne dodatkowe funkcje. Klienci banku mają możliwość zaplanowania zleceń na przyszłość, które zostaną zrealizowane automatycznie, w momencie osiągnięcia określonego parametru – na przykład oczekiwanego kursu wymiany. Klienci mogą również ustawić opcję otrzymywania powiadomień, zwłaszcza o zmianie kursu na preferowany.

Artykuły powiązane

Sąd cywilny jest związany decyzją KNF

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 8 marca 2024 r. (sygn. akt II CSKP 1915/22) orzekł, że sąd powszechny nie ma prawa inge...

Europa, a sztuczna inteligencja

W obronie własnego języka Portale informacyjne donoszą, że kraje od Hiszpanii po Rumunię stawiają c...

Testament w formie wideo? Innowacja w dziedzinie dziedziczenia

Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje wprowadzenie nowej formy testamentu, zwanego...