bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Jak dobrze mieć assistance domowy!

Jak dobrze mieć assistance domowy!

Dodano: 2022-12-23
Publikator: informacja prasowa

Przeciekający zawór od pralki, zalane mieszkanie czy zmywarka, która przestała działać… Nikogo nie cieszą takie niespodzianki, a zwłaszcza w czasie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W takich sytuacjach warto posiadać assistance domowy.

Assistance domowy to ubezpieczenie, dzięki któremu możemy liczyć na pomoc takich fachowców, jak na przykład:

  • Hydraulik,
  • Elektryk,
  • Szklarz,
  • Technik urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych,
  • Ślusarz.

Ubezpieczyciel w ramach polisy organizuje i pokrywa koszty usług assistance. Niektóre polisy refundują również koszty części zamiennych. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze oferty.

Jednak assistance domowy to nie tylko naprawa cieknącego kranu. Świadczenia zawarte w takim ubezpieczeniu obejmują też interwencję specjalisty RTV i AGD, naprawę sprzętu PC, pomoc w odzyskaniu danych, dozór, transport lub przechowywanie ocalałego mienia, a nawet pomoc przy sprzątaniu. Możemy zabezpieczyć się też na wypadek kradzieży z włamaniem, uszkodzenia zamków czy zgubienia kluczy.

Z assistance domowego mogą korzystać zarówno posiadacze domów jednorodzinnych, jak i właściciele mieszkań. Ubezpieczenie zawierane jest zazwyczaj na rok lub na okres jednomiesięczny z opcją przedłużenia. Przypomnijmy, że w tym czasie możemy skorzystać z określonej liczby interwencji – może to być tylko jedna interwencja w ciągu roku, ale może też być ich znacznie więcej.

Artykuły powiązane

Ubezpieczenia w pierwszych trzech kwartałach 2023 roku

W dniu 28 listopada 2023 r. Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny opublikował biuletyn, w którym zamieszczono analizę ry...

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...