bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
INTER o ochronie ubezpieczeniowej w zawodzie fizjoterapeuty

INTER o ochronie ubezpieczeniowej w zawodzie fizjoterapeuty

Dodano: 2017-10-11

W dniu 13 października 2017 r. w Warszawie odbędzie się konferencja „Bezpieczny fizjoterapeuta. O zasadach badania, prawie medycznym i ubezpieczeniach w praktyce fizjoterapeutycznej”. Wydarzenie organizuje INTER Polska we współpracy ze Stowarzyszeniem Fizjoterapia Polska.

„W kontekście nowej Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty coraz bardziej istotne stają się zagadnienia związane z odpowiedzialnością cywilną tej grupy zawodowej. Póki co, fizjoterapeutów nie dotyczy obowiązek zawierania ubezpieczenia OC, ale już niedługo ta sytuacja się zmieni. O potrzebie ochrony ubezpieczeniowej w pracy z pacjentem, zwłaszcza w kontekście różnych metod badań fizjoterapeutycznych, będziemy mówić podczas konferencji” – podaje ubezpieczyciel.

Prelekcję na temat ochrony ubezpieczeniowej w zawodzie fizjoterapeuty poprowadzi prezes INTER Janusz Szulik i Andrzej Twardowski, dyrektor Biura Ubezpieczeń Medycznych i OC.

Artykuły powiązane

Przedsiębiorstwo może nałożyć obowiązek uzyskania zezwolenia na pobyt pracownika – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w wyroku z dnia 20 czerwca 2024 r. (sygn. akt C - 540/22) uznał, że pa...

Rejestracje z Polski postrachem na europejskich drogach

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych opublikowało dane dotyczące szkód powodowanych przez polskich kierowców za...