bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Grzegorz Jurczyk został prezesem BPH

Grzegorz Jurczyk został prezesem BPH

Dodano: 2016-08-17

Grzegorz Jurczyk został wybrany przez Radę Nadzorczą Banku BPH nowym prezesem instytucji. Nominacja nastąpiła po złożeniu rezygnacji ze stanowiska przez poprzedniego prezesa Richarda Gaskin, który kierował bankiem od 2010 r.

„Zarząd Banku BPH S.A. („Bank BPH”) niniejszym informuje, że 16 sierpnia 2016 r. Richard Gaskin, Prezes Zarządu Banku BPH, złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka Zarządu Banku BPH” – podał w komunikacie Bank BPH.

Grzegorz Jurczyk ukończył Szkołę Główna Handlową w Warszawie (kierunek Handel Zagraniczny). Karierę zawodową rozpoczął w firmie doradczej Bain & Company, gdzie pracował jako konsultant. Następnie, w latach 1998-2002, pełnił funkcje Dyrektora Departamentu Sprzedaży i Marketingu oraz członka Zarządu w Fiat Bank Polska S.A. W latach 2006-2007 był Dyrektorem ds. Sprzedaży Produktów Samochodowych w Europie Środkowo-Wschodniej w General Electric International. Swoje doświadczenie zdobywał także w zarządach spółek: Santander Consumer Banku, GE Money Banku. W GE Money pracował na stanowisku Dyrektora Pionu Sprzedaży, a po połączeniu z Bankiem BPH zajmował stanowisko Dyrektora Zarządzającego Obszaru Dystrybucji Pośredniej. Jako Wiceprezes banku pierwotnie odpowiadał za Pion Marketingu i Zarządzania Produktami oraz Pion Sprzedaży, a od stycznia 2013 r. do sierpnia 2016 r. był odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej, Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Ponadto w komunikacie banku podano, że w dniu 16 sierpnia 2016 r. rezygnacje z funkcji wiceprezesa złożyli: Grażyna Utrata, Andras Bende, Mariusz Kostera, Mariusz Bondarczuk oraz Krzysztof Nowaczewski.

Zgodnie z komunikatem Zarządu, KNF wyraziła zgodę na powołanie Grzegorza Jurczyka na stanowisko Prezesa Zarządu Banku BPH, w trybie art. 22b Prawa bankowego.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...