bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Europa Ubezpieczenia z nowym zakresem polisy Koszty Rezygnacji

Europa Ubezpieczenia z nowym zakresem polisy Koszty Rezygnacji

Dodano: 2022-01-18
Publikator: informacja prasowa

Europa Ubezpieczenia zaoferowała swoim klientom rozszerzony zakres polisy Koszty Rezygnacji. Od teraz ubezpieczenie ochroni przed negatywnymi skutkami z tytułu Covid-19.

Dotychczasowy zakres ubezpieczenia Koszty Rezygnacji obejmował ochroną przed finansowymi skutkami rezygnacji z wyjazdu lub przerwania podróży np. w sytuacji wypadku czy choroby, w tym koronawirusa. Nowy zakres polisy ochroni także przed koniecznością odwołania wyjazdu z powodu skierowania na przymusową kwarantannę.

− Wraz z nową falą Covid-19 zostały zaostrzone przepisy, dotyczące kierowania na kwarantannę. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów zdecydowaliśmy się rozszerzyć zakres ubezpieczenia Koszty Rezygnacji właśnie o ochronę w takim przypadku. Mamy nadzieję, że pozwoli to na spokojniejsze planowanie wypoczynku, szczególnie w okresie rozpoczynających się ferii zimowych – mówi Tomasz Janas, ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych w Europa Ubezpieczenia.

Odświeżona polisa Koszty Rezygnacji obejmie ochroną nie tylko ubezpieczonego podróżującego, lecz także współuczestników podróży oraz ich dzieci. Co więcej, w sytuacji skierowania na kwarantannę, osoby ubezpieczone mogą liczyć na zwrócenie kosztów za nocleg czy bilety. Jak informuje ubezpieczyciel, dodatkową nowością w polisie Koszty Rezygnacji jest możliwość jej zakupu na siedem lub mniej dni przed zaplanowaną podróżą.

− Nadal wielu podróżujących pozostawia zakup wycieczki na ostatni moment. Do tej pory powodowało to, że jeśli do zaplanowanego wyjazdu został mniej niż tydzień, to nie mogli oni już kupić ubezpieczenia Koszty Rezygnacji. Zdecydowaliśmy zmienić warunki zakupu ubezpieczenia, tak by zapewniały jak najszerszą i najlepszą ochronę dla podróżujących, również tych korzystających z ofert last minute – mówi Tomasz Janas.

Artykuły powiązane

Dyrektywa Work-Life Balance

W dniu 9 marca 2023 r. Sejm uchwalił projekt nowelizacji Kodeksu pracy w zakresie dyrektywy Parlamentu Europejskiego i...

Czy dane osobowe będzie można swobodnie „transferować” do USA?

Pod koniec ubiegłego roku Komisja Europejska rozpoczęła proces zmierzający do przyjęcia decyzji w sprawie adekwatności r...

Poradnik Rzecznika Finansowego, czyli kredyt konsumencki nie tylko na Gwiazdkę

Okres świąteczny, który już za nami, nierozłącznie wiąże się ze zwiększonymi wydatkami. Tegoroczne Święta Bożego Narodze...