bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
ERGO Hestia z własnym parkiem

ERGO Hestia z własnym parkiem

Dodano: 2016-09-27

Od niedzieli (25.09.2016 r.) mieszkańcy Trójmiasta, turyści oraz pracownicy zakładu ubezpieczeń mogą korzystać z nowych terenów zieleni. Park Hestii, bo o nim mowa, znajduje się na granicy Gdańska i Sopotu, łączy główną siedzibę ERGO Hestii z ERGO ARENĄ. Jego powstanie wpisuje się w obchody 25-lecia istnienia zakładu ubezpieczeń.

Zgodnie z ideą pomysłodawcy Parku – Prezesa Grupy ERGO Hestia Piotra Śliwickiego – całe założenie parku i przestrzenie zielone zostały zaprojektowane w sposób nietuzinkowy. Park Hestii ma służyć mieszkańcom Trójmiasta i turystom, a także pracownikom firmy i jej gościom.

– Utworzenie Parku Hestii pełniącego funkcję wypoczynkową w tej części Sopotu to naturalna konsekwencja naszych dotychczasowych inicjatyw w ramach zrównoważonego rozwoju i poszanowania dla ekologii – mówi Mario Zamarripa, odpowiedzialny za projekt zrównoważonego rozwoju w Grupie ERGO Hestia. – Mamy nadzieję, że Park będzie tętnił życiem i stanie się popularnym miejscem spotkań i spacerów. Tym bardziej, że oprócz walorów przyrodniczych można w nim podziwiać także galerię rzeźb, która z czasem będzie się rozwijać. W ten sposób udało się połączyć ideę zrównoważonego rozwoju ze wspieraniem młodych artystów. Cieszymy się, że to kolejny projekt prowadzony wspólnie z władzami Sopotu, jednocześnie przykład współpracy dla rozwoju całego regionu, który potwierdza nasz długofalowy i konsekwentny wkład w rozwój Trójmiasta i Pomorza – podsumowuje Mario Zamarripa.

Powierzchnia Parku zajmuje ponad 2 ha. Mieści się z nim Park Rzeźby. Oprócz tego zwiedzający Park mogą podziwiać mural Jarosława Flicińskiego oraz rzeźbę „Przestrzenie”, przedstawiającą 24 lata rozwoju zakładu ubezpieczeń, autorstwa Matěja Franka.

W Parku posadzono ponad 20 gatunków miododajnych roślin, które już od wczesnej wiosny aż do później jesieni będą stanowić naturalne środowisko dla prawie 60 tysięcy pszczół żyjących w ulach na dachu jednego z naszych biurowców firmy. Pszczoły rasy Kraińskiej znane z braku agresywności w stosunku do ludzi są bardzo chętnie wykorzystywane w środowisku miejskim – podano w komunikacie zakładu ubezpieczeń.

Artykuły powiązane

W 2023 r. ubezpieczono obroty handlowe o wartości aż 911 mld zł

Polska Izba Ubezpieczeń w dniu 8 kwietnia 2024 r. opublikowała informację zgodnie, z którą w 2023 roku ubezpieczyciele o...

Bezpiecznie zaplanuj majówkę 2024!

Korzystając z jednodniowego urlopu, możesz cieszyć się pięciodniowym wolnym od środy. Tylko czwartek, 2 maja, to dzień r...

Czy pracodawcy muszą usuwać CV kandydatów od razu po rekrutacji? Wyrok NSA

Naczelny Sąd Administracyjny w wyroku z dnia 20 lutego 2024 r. (sygn. akt III OSK 2700/22) orzekł, że pracodawcy mogą pr...