bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Enea przystąpiła do TUW PZUW

Enea przystąpiła do TUW PZUW

Dodano: 2016-09-07

Enea sfinalizowała rozmowy o przystąpieniu do Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych PZUW i podpisała deklarację członkowską. Do TUW należą już m. in. Polska Grupa Górnicza i Polska Grupa Energetyczna.

– Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych ma największy potencjał w ubezpieczaniu branży energetycznej. Wśród wielu korzyści, członkostwo w TUW zapewni Enei m.in. pełną transparentność w zakresie składki – mówi Michał Krupiński, prezes PZU.

Przystąpienie Enei do TUW PZUW miało miejsce podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, w obecności Ministra Skarbu Państwa, Dawida Jackiewicza. Podpisanie przez Eneę deklaracji członkowskiej wpisuje się we współpracę strategicznych spółek skarbu państwa. Było to jednym z tematów specjalnego panelu dyskusyjnego zorganizowanego przez PZU, w którym wzięli udział szefowie największych spółek skarbu państwa, w tym: Tauronu, Enei, Węglokoksu, Banku Gospodarstwa Krajowego, GAZ-SYSTEMu oraz PGE.

– Przystąpienie do towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych jest dowodem na konsekwentne wdrażanie projektów optymalizacyjnych. Mamy już pozytywne doświadczenia w zawieraniu ubezpieczeń w TUW PZUW i wiemy, że współpraca ze sprawdzonym i doświadczonym partnerem zapewni solidne podstawy do uzyskania realnych oszczędności i stworzenia elastycznego, dopasowanego do naszych potrzeb programu ubezpieczeniowego – mówi Mikołaj Franzkowiak, wiceprezes Enei ds. finansowych.

W ramach TUW PZU został stworzony związek wzajemności członkowskiej dedykowany dla Enei. Firma skorzysta z możliwości zawarcia umowy z towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych, którego stała się członkiem, co pozwoli uzyskać nie tylko korzystne warunki, ale również skrócić proces zawierania ubezpieczenia.

Artykuły powiązane

Meta ukarana 91 mln euro za naruszenie RODO.

Irlandzki organ ochrony danych (DPC) nałożył na Metę karę w wysokości 91 milionów euro za naruszenie przepisów RODO zwią...

Pracownica pojawiła się w pracy tylko raz, ale umowa była ważna

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie, w wyroku z dnia 16 lipca 2024 roku (sygn. akt VII U 1229/23), stwierdził, że dz...

Brak określenia netto w ugodzie oznacza wypłatę brutto

W wyroku z 31 lipca 2024 r. (sygn. akt VII Pa 13/24), Sąd Okręgowy Warszawa–Praga orzekł, że w przypadku porozumienia mi...