bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
EAP radzi w jak sposób rozsądnie przygotować się do wyjazdu na letni wypoczynek

EAP radzi w jak sposób rozsądnie przygotować się do wyjazdu na letni wypoczynek

Dodano: 2017-04-11

Z badania przeprowadzonego w marcu 2017 r. przez CBOS wynika, że podczas tegorocznych wakacji 59% Polaków planuje wyjechać na urlop. To więcej o trzy punkty procentowe niż w minionym roku. Jak wskazują wyniki badania, zwiększył się również odsetek osób planujących urlop wyłącznie w kraju, z 51% w roku 2016 do 56% w br. Wypoczynek poza granicami kraju planuje 11% osób, natomiast 28% respondentów połączyłoby urlop krajowy i zagraniczny. Europ Assistance Polska radzi w jak sposób rozsądnie przygotować się do wyjazdu na letni wypoczynek, aby spędzić go bezpiecznie, a także w jaki sposób uchronić się przed wysokimi kosztami pomocy medycznej na miejscu.

Podczas planowania wakacji należy pamiętać, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi niespodziewanymi sytuacjami np. problemami zdrowotnymi, wypadkiem, czy zagubieniem bądź kradzieżą bagażu. W tej sytuacji niewątpliwie istotne będzie ubezpieczenie podróżne. Z VII Ogólnopolskiego Badania Assistance wynika natomiast, że rośnie liczba osób, która posiada assistance podróżny. W opinii badanych, najbardziej przydatne świadczenia przysługujące w ramach ubezpieczenia podróżnego to organizacja i pokrycie kosztów leczenia (85%) i transport medyczny (63%). Wśród osób, które wyjeżdżają za granicę 60% wykupuje ubezpieczenie podróżne samodzielnie, a 7% osób otrzymuje je w ramach innych produktów.

Artykuły powiązane

Kontrole sektorowe UODO w 2024 r.

W dniu 12 lutego 2024 r. Urząd Ochrony Danych Osobowych przyjął plan kontroli sektorowych na 2024 rok. Plan ten pr...

Wynagrodzenie celebryty za współpracę nie zalicza się do kosztów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji z dnia 8 stycznia 2024 r. (sygn...

Fałszywy profil ZUS zachęca do inwestycji gwarantującej emeryturę w wieku 50 lat. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami!

Podstępny profil namawia do inwestycji, obiecując pewną emeryturę już po osiągnięciu 50 lat. Według oszustów wystarc...