bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Czym są ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznych?

Czym są ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznych?

Dodano: 2022-01-31

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie produkcją energii we własnym zakresie. Według raportu Instytutu Energetyki Odnawialnej na koniec maja 2021 roku w naszym kraju było już 566 523 prosumentów energii odnawialnej, którzy produkowali energię elektryczną we własnych instalacjach OZE. Instalacja paneli fotowoltaicznych to nie tylko troska o środowisko naturalne, względy ekonomiczne, ale także wysoki koszt. W związku z czym pojawia się potrzeba zabezpieczenia fotowoltaiki przed zdarzeniami losowymi. I temu służą ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznych.

Oferta zakładów ubezpieczeń jest zróżnicowana. Z energii słonecznej mogą korzystać różne podmioty, zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa, a także gospodarstwa rolne. Panele fotowoltaiczne mogą być montowane na/przy budynkach mieszkalnych lub gospodarczych albo na terenie nieruchomości, na której znajduje się ubezpieczony budynek mieszkalny lub gospodarczy. Ubezpieczenie może dotyczyć również farm fotowoltaicznych. Instalację fotowoltaiczną można ubezpieczyć łącznie z budynkiem, na którym jest zamontowana jako urządzenie techniczne budynku lub jako odrębny przedmiot. Zakresem ochrony można objąć ryzyko zniszczenia na skutek czynników atmosferycznych (wiatr, grad, uderzenie pioruna), pożaru, a także kradzieży lub dewastacji.

Artykuły powiązane

Trzeba uważać komu wysyłany jest dokument potwierdzający przyznanie odszkodowania

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nałożył na ubezpieczyciela administracyjną karę pieniężną w wysokości 103 752...

Ubezpieczyciel jednak wypłaci odszkodowanie bliskim ofiar wypadku na A1

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 miał miejsce 16 września 2023 r. To właśnie tego dnia kierowca jadący z p...

Pracodawca musi prowadzić teczki nawet jeśli nie wykonuje kontroli trzeźwości

Państwowa Inspekcja Pracy oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej potwierdzają, że nawet jeśli pracodawca nie wy...