bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
CSR W UBEZPIECZENIACH: METLIFE

CSR W UBEZPIECZENIACH: METLIFE

Dodano: 2017-07-27

Fundacja MetLife powstała w 1976 r., aby kontynuować długą tradycję zaangażowania społecznego firmy. Obecnie fundacja koncentruje się na działaniach na rzecz włączenia finansowego, w skali globalnej jak też w krajach, w których jest obecny amerykański ubezpieczyciel.

Na polskim rynku Fundacja wspiera działania CSR MetLife we współpracy z lokalnymi fundacjami i organizacjami charytatywnymi.

W Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2016. Dobre praktyki”, opracowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, zostały opisane inicjatywy podjęte przez MetLife w 2016 r. Towarzystwo zostało docenione za podejmowane działania w kategorii: zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Raport opisuje współpracę MetLife z Fundacją ZACZYN, Fundacją Porozumienie Bez Barier i Stowarzyszeniem „mali bracia Ubogich” i wspólnych działaniach skupionych na potrzebach osób starszych. W ramach współpracy zrealizowano szkolenia poszerzające kompetencje cyfrowe, uruchomiono „Kąciki Babci i Dziadka” w Domach Pomocy Społecznej oraz sfinalizowano program tworzenia grup wsparcia dla osób chorych na Alzheimera.

W MetLife są również organizowane Tygodnie Aktywności Społecznej we współpracy z dwiema organizacjami – Stowarzyszeniem Olimpiady Specjalne i Fundacją Habitat for Humanity. W ramach tej akcji pracownicy towarzystwa – wolontariusze – angażują się w wybrane działania na rzecz społeczności lokalnej. W 2016 r. i 2017 r. pracownicy MetLife brali udział w organizacji gier i zabaw dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, pomagali w adaptacji strychu na mieszkania dla podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Aninie i włączyli się w prace budowlane w hostelu dla młodych osób po terapii uzależnień.

W 2013 r. MetLife uruchomiło także program LifeChanger. Jego celem jest przygotowanie młodych osób do wejścia na rynek pracy, kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczości i świadomego poruszania się po świecie finansów. Program skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Pracownicy i agenci towarzystwa w ramach wolontariatu, między innymi prowadzą w szkołach zajęcia na temat finansów. Działania w tym obszarze są podejmowane we współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Ponadto MetLife w Polsce udzielił wsparcia wielu organizacjom pozarządowym, m.in.: Radzie Pań przy PCK S.O.S., Wioskom Dziecięcym, Fundacji Szachowej, Fundacji Integracja oraz Fundacji Mam Marzenie.

Artykuły powiązane

Brak regulacji dla kancelarii odszkodowawczych. Rzecznik Praw Obywatelskich wzywa Ministra Sprawiedliwości do działania

RPO kolejny raz zwraca się do Ministra Sprawiedliwości z pytaniem o postępy w przygotowaniu przepisów mających na celu o...

Maksymalna kwota odszkodowania przysługująca pacjentowi, którego zdrowie ucierpiało na skutek leczenia.

Rzecznik Praw Pacjenta zdecydował o wypłacie najwyższej możliwej kwoty odszkodowania – 222 800 zł – osobie, której zdrow...

TFG informuje: ponad 2,3 miliona osób wybrało ofertę biur podróży na początku 2025 roku.

W pierwszym kwartale bieżącego roku liczba osób, które zdecydowały się na zakup zorganizowanej imprezy turystycznej, wzr...