bg
Chcę wiedzieć o...
Strona główna
Artykuły
Buczkowski liczy na przełom na polskim rynku TUW

Buczkowski liczy na przełom na polskim rynku TUW

Dodano: 2016-07-21

Buczkowski liczy na przełom na polskim rynku TUW

„Towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych mają długą tradycję i to w zasadzie od nich zaczął się rynek ubezpieczeniowy” – tak rozpoczął wywiad z Rzeczpospolitą Grzegorz Buczkowski, szef AMICE oraz prezes TUW SKOK.

W trakcie rozmowy Buczkowski skomentował obecną sytuację towarzystw ubezpieczeń wzajemnych na polskim rynku. Wskazał, że w przypadku Polski TUW-y potrzebują więcej czasu na odrodzenie i zbudowanie swojej pozycji na rynku po okresie PRL, gdy ta forma działalności ubezpieczeniowej została zlikwidowana. Powiedział, że liczy na to, że nominacja na stanowisko szefa AMICE przyspieszy ten proces i spowoduje przełom na polskim rynku towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. „Będę nad tym mocno pracował, bo uważam, że to bardzo dobry pomysł na ubezpieczenia. Szkoda, że w Polsce na razie mało wykorzystywany” – powiedział.

Buczkowski w rozmowie z Rzeczpospolitą skupił się także na działalności TUW PZU. „Krok PZU uważam za bardzo uzasadniony, zwłaszcza z punktu widzenia właścicielskiego. Właściciel, czyli w tym wypadku Skarb Państwa, powinien już dawno pomyśleć o takim rozwiązaniu dla swoich podmiotów” – ocenił. Wskazał, że podobne rozwiązanie funkcjonuje w grupie KGHM, w strukturach której wyłoniono TUW Cuprum ubezpieczające inwestycje spółki. Prezes AMICE jest przekonany, że powstanie nowego podmiotu na rynku TUW-ów zmieni postrzeganie tych instytucji. „Cieszy mnie, że (…) postanowiono TUW wykorzystać. TUW-y są sednem rynku ubezpieczeń i powrotem do jego korzeni. Cieszy mnie, że to się wreszcie przebiło do świadomości” – powiedział Buczkowski.

Artykuły powiązane

UODO: Numer PESEL nie powinien widnieć w certyfikacie podpisu elektronicznego

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) zwrócił się do Ministra Cyfryzacji z wnioskiem o zmianę przepisów dotyc...

Blokada strony internetowej przez ABW bezpodstawna – NSA ostatecznie rozstrzyga

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w wyroku z 26 września 2024 roku (sygn. akt II GSK 2046/23) uznał, że Agencja Bez...

Meta ukarana 91 mln euro za naruszenie RODO.

Irlandzki organ ochrony danych (DPC) nałożył na Metę karę w wysokości 91 milionów euro za naruszenie przepisów RODO zwią...